ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שובו של המערב הפרוע 

שובו של המערב הפרוע

 
 
נילי אורן

נילי אורן הורידה את Deadwood, שמספרת מה יקרה אם "בית קטן בערבה" תפגוש את "אוז"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסדרה Deadwood שמשודרת מאז מרץ השנה ברשת HBO האמריקאית, מספרת על עיירת מחפשי זהב בארה"ב של המאה התשע עשרה. היא מתרחשת בתקופה דומה לזו של סדרות השמאלץ "בית קטן בערבה" ו- "דר. קווין רופאה במערב", אבל מזכירה אותן בדיוק כמו ש"אוז" דומה ל"טלטאביז".

עלילתה מגוללת את סיפור העיירה Deadwood הנמצאת בשטח אינדיאני עליו לא חל החוק האמריקאי. לכן אין בה דין ואין דיין, הימורים הם תרבות הפנאי העיקרית, בתי הזונות מלאים תמיד, וכל דמות מרכזית בעלילה יכולה למות בכל רגע נתון. באתר הסדרה יש אפילו דף מיוחד שסופר את המתים בכל פרק. גם באתר של "אוז" היה אחד כזה.

דמויות אמיתיות שחיו במערב הפרוע והפכו לחלק מהמיתולוגיה של אותה תקופה, משולבות בעלילה הדמיונית של הסדרה. כך למשל מופיעים בה - Wild Bill אקדוחן ומהמר מדופלם, סגן שריף לשעבר, שהגיע לעיירה כדי לעשות קצת כסף; קלמיטי ג'יין, אשה גברית ורחומה שלא עוזבת אותו; וסת' בולוק, שריף לשעבר שהחליט לפתוח בעיירה חנות ציוד. הם מצטרפים לדמויות כמו אל סוורנגן, האיש החזק והאכזר של העיירה, בעל בית הזונות וההימורים המקומי, ואלמה גארט, אשה ענוגה, עשירה, ומכורה לסמים, שבאה לעיירה מניו יורק עם בעלה המחפש זהב.

המצב הכאוטי, המבולגן והמטונף של העיירה, עובר היטב בסדרה, גם כי כל הדמויות בה מאובקות, מכוסות בבוץ, ובעקרון מג'וייפות. בנוסף, עירום נשי וגברי כאחד מופגן לפרקים בטבעיות חסרת בושה. גם המסר הטמון בה ממש לא טיפוסי לסדרות אמריקניות, ורומז שמניעי האדם הם רק עוצמה, סקס, וכסף. מי היה מאמין.

העיירה ההיסטורית Dead wood קיימת עד היום, ויש לה אפילו אתר באינטרנט בו ניכרת גאוותה בעבר שלה (מה שנראה מעט תמוהה לאחר צפיה בסדרה). היא נמצאת בדרום דקוטה, ליד הגבעות השחורות בהן התרחש אחד הקרבות ההיסטוריים בין לבנים לאינדיאנים, של קאסטר בליטל ביג הורן. בכלל, מסתבר שהאמריקאים מכירים אותה היטב משיעורי היסטוריה שלהם, כנראה בגלל שהיתה סוג של מאחז לא חוקי שכזה, "מעלה אשכים" אם תרצו.

את הסדרה הפיק דיוויד מילץ' (NYPD), שדאג שהתפאורה בה תעתיק בקפדנות את מראה העיר ההיסטורית, כפי שניתן לראות בתמונות אותנטיות באתר הסדרה. בין השחקנים הרבים שמופיעים בה ניתן למצוא גם את מולי פארקר (וונדרלאנד, סאנשיין), טימותי אוליפנט (גו, עקיצה ב-60 שניות), איאן מקשיין (בבילון 5, דאלאס), ובראד דוריף (שר הטבעות: שני המגדלים, הנוסע השמיני: התחיה).

המלצה לזכייניות לסיום: בבקשה תביאו את הסדרה המעולה הזו, גם אנחנו רוצים קצת מערב פרוע משלנו (ולא, אני לא מתכוונת לצחי הנגבי).

רוצים שאכתוב על סדרה שעוד לא הגיעה לארץ? כיתבו לי ל- nilly01@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by