ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שמועות: גוגל רוצה ICQ משלה 
 
 
מערכת חיים ברשת

רינונים בקרב אנשי התעשיה עוסקים בכך שענקית החיפוש עובדת על תוכנת מסרים מיידים שתהיה מבוססת על טכנולוגית קוד פתוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שמועות שרצות בפורומים והבלוגים המקצועיים מדברות על כך שגוגל מפתחת תוכנת מסריים מידיים, כך מדווח אתר Internetnews. תוכנת מסרים מיידים עשויים להשלים את קולקציית התקשורת שלה, שכבר נמצאות בה תיבת הג'ימייל (שעדיין נמצא בגרסת ניסוי) ופורטל הרשתות החברתיות Orkut, ולהגדיל את מגוון השירותים שהיא מציעה ללקוחות.

כמו כן השמעות מדברות על כך שהשרת והממשק שגוגל תפתח יהיו מבוססים על פורטוקול הקוד הפתוח Jabber, כפי שדווח באתר העוסק בתוכנות מסרים מיידים InstantMessagingPlanet.
 
 
נציגי גוגל, כדרכם, לא היו מוכנים להגיב על השמועה, בין אם להפריכה או לאששה. יחד עם זאת פיטר סנט-אנדרה, מנכ"ל של חברת JSF המפתחת את הפרוטוקול, אמר "הכל השערות בשלב זה, אולם במידה וגוגל תבחר לפתח שירות למסרים מידיים המבוסס על הטכנולוגיה שלנו, הם יהיו יותר ממוזמנים להיות שותפים לנו" .

עוד הוא אמר שחברות אחרות כמו HP, SUN ו-IBM כבר אימצו את הטכנולוגיה של Jabber, אולם הוא מודה שבמידה וגוגל תחליט גם היא לחבוק אותה, תהיה לכך השפעה דרמטית עבורם.

יתכן וגל השמועות החל מטור דעה של כותב המכונה eobanb, אשר ניסה להעלות השערות בדבר עתידה של החברה שזה עתה הונפקה, ולגבי הדרכים שלה לגבור על מתחרותיה MSN, Yahoo, ICQ ו-AOL, וכי הן אינן מבוססות על מידע פנימי. יחד עם זאת, קיים הסיכוי שגם אם גוגל בכלל לא חשבה בכיוון, עכשיו לא נשארו לה הרבה ברירות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by