ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: אחד מכל עשרה מחשבים סובל מ- SP2 
 
 
מערכת חיים ברשת

הסיבה - התנגשויות עם תוכנות שונות, בין היתר תוכנות של מיקרוסופט עצמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחד מכל עשרה מחשבים סובל מבעיות עקב התקנה של חבילת העדכונים SP2, כך עולה ממחקר שביצעה החברה הקנדית AssetMetrix.

חבילת העדכונים שיצאה, לאחר דחיות רבות, באוגוסט השנה, נועדה לסתום חורי אבטחה ולהפוך את המחשבים המריצים חלונות XP, לייעדים פחות אטרקטיביים עבור כותבי הרושעות למינהן. אולם מיד לאחר ההשקה של החבילה, החלו לצוץ הבעיות, ואפילו מיקרוסופט בעצמה פרסמה רשימה של כ-60 תוכנות שמתנגשות עם חבילת העדכונים, בין היתר תוכנות של מיקרוסופט עצמה.

חברת AssetMetrix דגמה למעלה מ- 44,000 מחשבים, בכדי לקבל אומדן לגבי כמות הנזק.
על פי הנתונים שעלו במחקר, 10.3% בממוצע מהמחשבים שהתקינו את החבילה יסבלו מהתנגשויות תוכנה. עוד הנתונים מראים, כי חברות קטנות, בעלות פחות מ-100 תחנות עבודה, תסבולנה יותר מאשר חברות גדולות. זאת משום שלרוב בחברות קטנות משתמשים בתוכנות מגרסאות ייחסית ישנות.
 
 
הכלל העולה מהמחקר הוא שככל שהתוכנות המותקנות על המחשב נידחות יותר, ומגרסאות ישנות
יותר, כך הסיכויים שהבעיות תצוצנה גדולים יותר.

חברת AssetMetrix מזכירה לאירגונים שבחרו לדחות את העדכון האוטומטי של SP2 מחשש לגורל מחשביהם, כי ב-16 בדצמבר תיגמר תקופת הדחיה, וחבילת העדכונים תתוקן באופן אוטומטי. בעלי מחשבים אשר בכל זאת רוצים לוותר על שירותיה האדיבים של SP2, יצטרכו לבטל לחלוטין את מנגנון העדכון האוטומטי.

פול רנדל, מנהל במיקרוסופט בריטניה מסר בתגובה ל-BBC כי "הבדיקות שאנחנו מבצעים והמשוב שאנחנו מקבלים מלקוחותינו, מצביעים כי הרוב הגורף של האפליקציות כן עובד. למרבית האפליקציות הנידונות ישנה דרך פשוטה לעקוף את בעיית ההתנגשות. מעט מאד מהן כושלות לגמרי", הוסיף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by