ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כותב זה אחד שעושה כסף 

כותב זה אחד שעושה כסף

 
 
 עוזי וייל

חלק א'. מיקי ספיליין הוא סופר מותחנים בן 81 שכולם עושים לו כבוד - מהבחורים הקשוחים בחדר האחורי ועד מבקרי סרטים צרפתים מנופחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקי ספיליין לפני יותר מעשור
 מיקי ספיליין לפני יותר מעשור   
מיקי ספיליין, הסופר שהמציא את הבלש הקשוח ביותר בעולם, בן שמונים ואחת. אבל זה לא אומר שהוא יושב רגל על רגל ונהנה מהפנסיה. הוא זועם, הוא מצחיק, הוא נשוי לאשה הצעירה ממנו בשלושים שנה, ובסוף השנה הוא מתכונן לפרסם את ספר המתח האחרון בהחלט - כך הוא טוען - בכיכובו של הבלש האלמותי מייק האמר. פיטר לנון מה`אובזרבר` הלך לפגוש אותו. לכתבה קוראים `המטיף הקשוח ביותר בעולם`.
 
הוא יודע איך להתנהג עם אשה. רלף מיקר בתפקיד מייק האמר עם הבנות, מתוך הסרט `נשק אותי למוות`
 הוא יודע איך להתנהג עם אשה. רלף מיקר בתפקיד מייק האמר עם הבנות, מתוך הסרט `נשק אותי למוות`   
מיקי ספיליין הבטיח לאסוף אותי משדה התעופה אל ביתו במירטל ביץ`, דרום קרוליינה. אני נזכר בפעם הראשונה ששמעתי את שמו. זה היה בשנות החמישים, בקולנוע, בסרט "מרטי" - סיפורו של קצב ביישן שלא ידע איך להתחיל עם בחורות. מרטי והחבר`ה ישבו ודיברו על "חתיכות". אחד מהם אמר: "אתה יודע מה אני אוהב אצל מיקי ספיליין? הוא יודע איך להתנהג עם אשה. בספר אחד הוא נתקל באיזו עגבניה עסיסית, בדיוק דרסה אותה מכונית והיא מתחילה איתו. ואז הוא פוגש שתי תאומות יפהפיות, והן מתחילות איתו. ואז הוא פוגש את הבחורה הזאת שהיא ממש קלאסה, אחת מהחברה הגבוהה - והיא מתחילה איתו."

אחד מהבחורים מרים את עיניו ממגזין המשופע בתמונות של נשים עירומות, כולו יראת כבוד. "בוא הנה," הוא אומר, "המיקי ספיליין הזה! הוא יודע לכתוב, משהו!"
 
ולפני שבועיים פגשתי בפאריס מבקר סרטים חשוב שלא אנקוט בשמו, שאמר: "אתה הולך לפגוש את מסייה מישל ספיליין? וונ-דר-פול! אתה חייב לשאול אותו עם בסרט "צייד הנשים", הקרדיט "ויקטור סאביל" שייך לאותו ויקטור סאביל שעשה את מחזות הזמר הבריטים הנהדרים ההם.

אז הנה לכם, על קצה המזלג, סוד הקסם של מיקי ספיליין: הוא אהוד על כולם, מהבחורים הקשוחים בחדר האחורי ועד למבקרי סרטים צרפתיים מנופחים מחשיבות עצמית.

והנה הוא מגיע לקראתי: 1.77 מטר, מבנה גוף של פועל בנמל, עיניים כחולות בהירות. פנים של סלע שרוצה להגיד משהו, אבל לא מתכוון להתאמץ במיוחד. הוא מגיע עם משאית פורד פתוחה, מניף את המזוודה שלי לתא המטען ביד אחת, ואנחנו יוצאים לדרך. מיד אני מבין שעל אף שמונים ואחת שנותיו, אנחנו לא עומדים להעביר את הזמן בשיחה על הנכדים; הבנאדם בפול-אקשן. וברגע שאני מנסה להחמיא לו על הקריירה הארוכה והפורה שלו כסופר, הוא אומר: "אני לא סופר, אני כותב."

"מה ההבדל?"

"כותב זה אחד שעושה כסף," הוא אומר.

____________________

החלק השני - מחר.

את הראיון המלא ניתן לקרוא כאן (מחייב הרשמה וקבלת סיסמה, אבל הכניסה בחינם).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by