ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נסיכת הקונספירציות 

נסיכת הקונספירציות

 
 
אודליה ברקין

לפני שלוש שנים בדיוק מתה הנסיכה דיאנה, לכאורה בתאונת דרכים - אך הספקוציות בנוגע לנסיבות מותה לא דעכו עד היום. כצפוי, הרשת מלאה באתרים שמציעים הסברים למותה - החל ממזימה של שירותי ביון (כולל המוסד) מכל העולם, ועד הטענה שדיאנה חיה ושותה תה עם אלביס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנסיכה דיאנה. הקונספירציות לא מתו (רויטרס)
 הנסיכה דיאנה. הקונספירציות לא מתו (רויטרס)   

לפני שלוש שנים בדיוק (ביום חמישי, אם להיות קטנוניים), הזדעזע כל העולם ממותה של הנסיכה דיאנה בתאונת דרכים בצרפת. הנסיכה הייתה אייקון תרבותי, סמל ליופי, חסדים, ואומללות שכרוכה במגע צמוד מדי עם התקשורת. היא היוותה מושא הזדהות לנשים מכל העולם, והעולם כולו ידע על מאהביה וצרותיה. האבל על מותה היה במימדים די חסרי תקדים עד אז.

אבל כבר בימים הראשונים לאחר התאונה החלו להתרוצץ שמועות על כך שלא מדובר בתאונה . השמועות דיברו על חיסול מתוכנן, על גירסאות לא תואמות של האירועים ועוד מטעמים. בשלוש השנים שעברו מאז לא פסק המסתורין, ומספר התיאוריות המסבירות את מותה של הנסיכה בצורה פחות תמימה מהגירסה הרשמית, הלך וגדל. וכרגיל, האינטרנט שימש בית גידול נפלא לאתרים שקידמו את תיאוריות הקונספירציה. במלאת שלוש שנים למותה הטרגי של הנסיכה, לפניכם מבחר מהתיאוריות הפופולריות ביותר.
 
אתר התאונה. התנגשות בעוצמה בבטון
 אתר התאונה. התנגשות בעוצמה בבטון   
רגע לפני הקונספירציה, הבה וניזכר בעובדות היבשות. דיאנה לבית ספנסר נישאה לנסיך צ`ארלס בשנת 81, בגיל 20. השנים הראשונות לחייהם המשותפים היו יפות, אך כשש שנים לאחר נישואיהם החלו יחסיהם להתערער, עם פרסומים לפיהם צ`ארלס עדיין ממשיך להיפגש עם אהובתו הישנה, קאמילה פרקר בולס. באותה תקופה סבלה הנסיכה מבולימיה, ואף ניסתה להתאבד. צ`ארלס ודיאנה החלו לנהל חיים נפרדים ונפגשו רק בטקסים רשמיים של הארמון. מאז ניהלה דיאנה כמה פרשיות אהבים, כמה ראיונות מתוקשרים והייתה תחת מעקב מתמיד של פאפארצי וביקורת נוקבת של בני משפחת המלוכה.

את דודי אל פאיד, יליד אלכסנדריה שבמצרים, הבעלים של חברת הפקות סרטים ומנהל בית הכולבו היוקרתי הרוד`ס בלונדון השייך לאביו - פגשה לראשונה בתחרות פולו כלשהי בשנת 86. יחסיהם הפכו לרומנטיים ופומביים עשור מאוחר יותר, עת בילו השניים את הקיץ האחרון לחייהם על היאכטה של דודי, להנאתם הרבה של צלמי הפאפארצי ועורכי הטבלואידים.

את היום האחרון לחייהם בילו השניים בפריז. אביו של דודי, המיליונר ואיש העסקים מוחמד אל פאייד, מספר שהם באו לפריז כיוון שדודי רצה לקחת באופן אישי את טבעת האירוסין שהזמין לדיאנה.

באותו ערב עמדו השניים לנסוע למסעדה רומנטית, אך מפאת גדוד הצלמים שעקב אחריהם שינו את תוכניותיהם, חזרו למלון ריץ, ואכלו במלון. השניים ניסו להתחמק מהיציאה האחורית של המלון, שם לא חיכו להם הצלמים, ותכננו לנסוע במרצדס שחורה נהוגה בידי הנרי פול, קצין הביטחון של מלון ריץ. לרוע המזל, עלו הצלמים על כך שהמרצדס השחורה היא זו שמכילה את הנסיכה ומאותו רגע והלאה החלו לרדוף אחריה, על אופנועיהם.
 
דודי ודיאנה יוצאים ממלון ריץ. ניסו להתחמק מהצלמים (רויטרס)
 דודי ודיאנה יוצאים ממלון ריץ. ניסו להתחמק מהצלמים (רויטרס)   
הגרסה הרשמית לתאונה טענה שכל אותה המולת פאפארצי היא שגרמה לנהג, הנרי פול, לאבד את השליטה על הרכב, ולהתנגש בעוצמה בעמוד בטון במנהרת אלמה. דודי אל פאייד שישב מאחורי הנהג, והנהג הנרי פול, מתו במקום. שומר הראש טרוור ריס ג`ונס, והנסיכה דיאנה שישבה מאחוריו, נפצעו אנושות. ג`ונס החלים מפציעתו, הנסיכה דיאנה לא ממש. בשעה ארבע לפנות בוקר, נפטרה הנסיכה דיאנה מפצעיה והיא בת 36.

משטרת צרפת כמו גם העולם כולו, מיהרו לתלות את האשם בצלמי העיתונות האגרסיביים. עוד באותו לילה נעצרו שישה פאפארצי ונהג אחד, הם הוחזקו במעצר, סרטיהם הוחרמו והוגשה נגדם תביעה על גרימת מוות.

אבל שנתיים מאוחר יותר, ולאחר שהרבה מסלבריטאי העולם יצאו בגנות הצלמים הפולשניים, הכריז השופט הצרפתי כי התאונה אינה אשמתם של הצלמים, אלא אשמתו של הנהג, הנרי פול שבדמו נמצאה כמות אלכוהול גדולה (פי שלוש מהמותר), בתוספת פרוזאק ופחמן חד חמצני, גז רעיל הנפלט מאגזוזים וגורם לסחרחורת טשטוש, ובמנות גדולות אף למוות.

ההסבר הזה מעורר תהיות רבות. מיהו בעצם אותו הנרי פול הנהג? מדוע נמצאו בדמו עקבות של פחמן חד חמצני בכמות כזו שיכולה לגרום סחרחורת וטשטוש? בדמם של שאר הנוסעים לא נמצא זכר לפחמן, ולכן ההסבר שהוא שאף את אדי האגזוז אחרי התאונה אינו מתקבל על הדעת.
 
 
סימולציית מחשב של התאונה. מאיפה הגיעה הפיאט המסתורית? (רויטרס)
 סימולציית מחשב של התאונה. מאיפה הגיעה הפיאט המסתורית? (רויטרס)   
לריצ`ארד טומלינסון, סוכן MI6 לשעבר, יש הסבר מצוין. טומלינסון שרת בשרות החשאי הבריטי, והוא זוכר שנתקל בשם הנרי פול מספר פעמים במהלך שירותו וטוען שפול היה חלק מהארגון. כראיה הוא מביא את העובדה שלמר פול הנ"ל יש שמונה חשבונות בנק שונים.

טומלינסון הוא אביה של תורת הקונספירציה הפופולרית ביותר. הוא טוען שהנסיכה דיאנה נרצחה ביוזמת בית המלוכה הבריטי ותוך שיתוף פעולה ועזרה הן מהצרפתים, הן מהאמריקאים והן מהישראלים, כן כן. בספר שפרסם, הוא מספר שהיה עד לתוכניות השרות החשאי הבריטי לחסל את הנשיא הסרבי סלובודן מילוסביץ` בשנת 92` . החיסול היה אמור להראות כתאונת דרכים, לצורך כך נבחר מקום דמוי מנהרה, ונעשה שימוש ברכב נוסף ובו סוכן שבעזרת מכשיר מיוחד, שולח הבזק לייזר לבן לעיני הנהג, גורם לו לעיוורון זמני ולאובדן שליטה על ההגה.

ואכן, עדי ראיה מספרים כי שניה לפני התאונה הציף את המנהרה הבזק לבן חזק. כמו כן, מבדיקה שנערכה על המרסדס המעוכה התגלה כי היא הייתה מעורבת בהתנגשות עם רכב נוסף, ככל הנראה פיאט אונו לבנה. זוג צרפתי חביב בשם ג`ורג` וסבין, שהיו עדים למתרחש לדבריהם, מספרים שראו פיאט אונו לבנה יוצאת מהמנהרה בשעת התאונה. למרות חיפושים נרחבים, אותה פיאט לא נמצאה מעולם.

בעקבות עדותו של טומלינסון בפני השופט ובמיוחד לאור התגובה הרשמית של שרות המודיעין הבריטי שטען שאלו הן פנטזיות של מרגל בדימוס, החליט אל פאייד האב להציע פרס של עשרים מיליון דולר לכל מי שיסייע בידו לחשוף את מעשה הרצח. אל פאייד אף הודיע השבוע כי הוא עומד לחשוף "מידע חדש" על פרשת מותה של הנסיכה ושל בנו. הוא מאמין כי השניים חוסלו על ידי ממשלת בריטניה, וכי נוהל מבצע גדול להעלמת העדויות לכך.
 
הלוויה של דיאנה. יש שמועות שהיא בכלל חיה (רויטרס)
 הלוויה של דיאנה. יש שמועות שהיא בכלל חיה (רויטרס)   
לכאורה, לבית המלוכה הבריטי היו סיבות רבות לרצות במותה של הנסיכה דיאנה. העם אהב מאוד את דיאנה, המלכה לא כל כך. דיאנה לא פסקה מלספק סנסציות והשתלחויות במשפחה המלכותית. הידיעה שאמו של יורש העצר, עומדת להתחתן עם מוסלמי לא גרמה למלכה יותר מדי נחת. הקש ששבר את גב הגמל, היו השמועות על ההריון שלה ועל נישואיה הקרובים.

גם אם קשה להאמין שבוצע פה רצח בדם קר, יש מספר עובדות שפשוט לא מסתדרות: מדוע דווקא באותו לילה כל המצלמות לאורך מנהרה אלמה לא עבדו? מדוע נשבע שומר הראש טרוור ריס ג`ונס, היחידי ששרד את התאונה, שפול בכלל לא הריח מאלכוהול ולא התנהג כשיכור?
מדוע לא הרשו רשויות צרפת לחברת דאימלר בנץ (מרסדס) לחקור את התאונה? כיצד שרד טרבור ריס ג`ונס את התאונה?

מרגע חילוצה של דיאנה ועד הגעתה לבית החולים עברו שעה וארבעים דקות. האמבולנס נסע בצורה איטית ביותר, כדי שלא לטלטל את דיאנה, והוא נעצר פתאום למשך עשר דקות. הטענה באתרי הקונספירציה היא שבעשר הדקות האלו, בוצעה בגופה של דיאנה הפלה (אה, כן, לפי אותה תיאוריה היא גם נשאה ברחמה את בנה מאל פאייד). יש האומרים שאם הייתה מגיעה מוקדם יותר לבית החולים אולי היתה חיה כיום.

חברת החקירות והניתוחים הפוליטיים סנדר ברל ובניו, טוענת שמותה של דיאנה נגרם על ידי האליטות שממגרות כל מי שמתנגד אליהם. החברה מציעה, אגב, גם הסבר מנומק היטב גם להתרסקותה של טיסת TWA800 וגם לפרשת קלינטון - ואפילו קושרת אותן למותה של דיאנה.

 
נשמע מפחיד? ובכן, אולי יש מקום לאופטימיות. תיאוריית קונספירציה מרכזית אחת טוענת שכל התאונה הייתה מזויפת. דיאנה רצתה להעלם מהחיים הציבוריים ולחיות בשקט ובשלווה עם אהובה. הסימוכין לתיאוריה הזאת נעוצים בעובדה ששומר הראש טרוור ריס ג`ונס לא נהרג, אלא רק נפצע קשה - והוא זה שסייע בידי הנסיכה לבצע את ההטעיה.

האם דיאנה חיה? האם היא נרצחה או מתה בתאונה? אם היא נרצחה, מי רצח אותה? ולמה? בינתיים, עושה רושם, יישארו כל התיאוריות האלה בגדר קונספירציה בלבד.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by