ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המהפכה :2 פחד ותיעוב בהוליווד 

המהפכה :2 פחד ותיעוב בהוליווד

 
 

והפעם במהפכה: האנשים השמנים עם הסיגר מהוליווד חושבים שהם יכולים לנצח את ילדי הלינוקס, להמשיך להתעלם מהרשת כאמצעי קידום מכירות ולגבות מאיתנו כסף על צפיה בסטרימינג מפוקסל ומצו'קמק. הם טועים כמובן. ובונוס: קרטמן, אביר הג'דיי האחרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 

1) אחד-אפס, אבל למי?

יון יוהנסן, הילד שפיצח את ה-DVD. מכות בטוסיק (איור: אלכס בנרר)
 יון יוהנסן, הילד שפיצח את ה-DVD. מכות בטוסיק (איור: אלכס בנרר)   
השבוע, אפשר היה להתרשם, ספגה המהפכה חבטה קשה. וניתן אף לומר: כאפה. בית המשפט בניו-יורק פסק נגד ירחון ההאקרים המצטיין "2600" במאבקו מול אולפני הקולנוע הגדולים על זכותו להציע לקוראיו את תוכנת הדי.סי.אס.אס; השופט פסק שאפילו לינקים לאתרים המציעים את התוכנה אסורים בהחלט. והילד הנורווגי שכתב אותה יקבל מכות בטוסיק.

אבל בואו נראה מה קרה כאן באמת: ה-Decss היא בסך הכל פיסת תוכנה די חובבנית שעובדת ממש בקושי. יעודה המקורי היה לאפשר למשתמשי לינוקס לראות סרטי די.וי.די על המחשבים שלהם באמצעות העתקתם להארד-דיסק, שכן תעשיית הקולנוע, לא טרחה לייצר נגני די.וי.די התומכים בלינוקס. רק בגלל צרות האופקים הזאת נותץ לרסיסים הקוד שהגן על הדי.וי.די משיכפול, זה שאמרו שלעולם לא יפרצו אותו. אז עכשיו בא איזה יאנקי בגלימה שחורה ואומר שהתוכנה לא חוקית. בהוליווד נושמים לרווחה. השמנים עם הסיגרים והעניבות חושבים שהם ניצחו. אלפי אתרים בצ`כיה ושאר חורים שונים ומשונים בעולם מוכיחים שלא. ה-Decss חיה ומרגישה טוב מתמיד.

 

2) פחד ותיעוב בבברלי-הילס:

טריינספוטינג. בקרוב בשרת הקרוב אליכם
 טריינספוטינג. בקרוב בשרת הקרוב אליכם   
לרגעים ספורים נראה היה שתעשיית הקולנוע לא תשחזר את הטעויות של תעשיית המוזיקה בהתמודדות עם האינטרנט. מיראמקס, שהביאה לכם את "ספרות זולה", "טריינספוטינג" וערימה של להיטי איכות אחרים, הודיעה לפני כמה חודשים שעד סוף השנה תציע למכירה דרך הרשת 12 סרטים מארכיונה המרשים, להורדה דרך הרשת. הסרטים יעלו למשתמש כמה דולרים, ויוצפנו בקוד שפיתחה חברת "סייטסאונד".

במיראמקס עוד לא החליטו אילו סרטים ישוחררו, אבל דבר אחד ברור: יעברו כחמש דקות עד שמישהו יפרוץ את הקוד המגן עליהם ויציע אותם דרך גנוטלה, סקאוור, איי-מש וכפילותיהן, לגמרי בחינם. בשביל הסבבה. זה מה שמפחיד את השמנים עם הסיגרים מהאייטם הקודם, ולכן הם עשו סטופ, השאירו את מיראמקס בדד בחזית, ואצו להגיש תביעה נגד תוכנת השיתוף בקבצים "סקאוור אקסצ`יינג`", כדי שיהיה להם נאפסטר משלהם להשתעשע איתו בבית המשפט.
 

3) הטבעת נפלה (והאסימון לא)

הטריילר לשר הטבעות. הולך חזק אצל הגיקים
 הטריילר לשר הטבעות. הולך חזק אצל הגיקים   
במקום לקבוע עובדות בשטח ולנצל את הרשת לטובתה הכלכלית, מנסה תעשיית הבידור לכתוב מחדש את החוקה האמריקאית. זה אידיוטי לחלוטין. כל הסימנים מוכיחים שבידיים הנכונות האינטרנט יכול להפוך למקדם מכירות דורסני, כזה שיבטיח הצלחה של מוצר הרבה לפני פירסומו. בניו זילנד מצטלם עכשיו החלק הראשון בטרילוגיית "שר הטבעות" של טולקין.

זה מעורר, באופן טבעי, סקרנות גדולה בקרב הגיקים של הווב, שהספר הקלאסי הוא כמעט התנ"ך שלהם, ויוצרי הסרט מנצלים את האינטרנט כדי לעשות להם טיזינג ולהבטיח שלא יפסיקו לדבר עליו בשנתיים שעד יציאתו. כמעט שני מיליון איש הורידו מאתר ההפקה את הטריילר של הסרט, וניפצו את השיא שנקבע בידי הטריילר של "מלחמת הכוכבים: אימת הפאנטום" (רק 1.5 מיליון הורדות). ולא שג`ורג` לוקאס מודאג. את מה שהוא עושה ברשת עם מותג החלל המוזהב שלו עוד ילמדו בבתי ספר לשיווק.
 
 

4) קארטמן, אביר הגד'יי האחרון

סאות`פארק מתחפשת למלחמת הכוכבים. לוקאס אמר שזה חמוד
 סאות`פארק מתחפשת למלחמת הכוכבים. לוקאס אמר שזה חמוד   
ההיסטריה סביב הסרט הבא בסדרת "מלחמת הכוכבים" כבר בעיצומה. ג`ורג` לוקאס והאנשים שלו מפמפמים אותה דרך האתר המצויין שלהם, עם קטעי וידאו קצרים ממאחורי הקלעים של ההפקה וחדשות מהסט למעריצים המורעבים, דואגים לבאזזז תמידי סביב הסרט והשחקנים המשתתפים בו, ומזינים עשרות אתרים המוקדשים לו בהדלפות חמות ונעימות. המעריצים, מצידם, מפרסמים ספקולציות אינסוף סביב העלילה, האפקטים ושם הסרט ("זריחת האימפריה" הוא ההימור הפופולרי כרגע). אבל מעל הכל, בקנה מידה שהופך את העניין לתופעה, הם מייצרים פארודיות וידאו ופלאש קצרות על הסדרה ומפיצים אותן ברשת.

יש, למשל, כמה חבר`ה שעובדים על הכלאה מוטרפת בין "סאות` פארק" ל"מלחמת הכוכבים" (הם שלחו ללוקאס את הטריילר והוא אמר ש"זה חמוד"). מעריץ אחר שיחרר לרשת לא מזמן טריילר מזוייף ל"זריחת האימפריה", ולמרות שלא הפיל בפח את רוב הגולשים (וגם לא ניסה), עשה הרבה גלים במדיה ושילהב יותר ממיליון צופים. לוקאס לא נלחם בתופעה. הוא מבין את הצורך של הגולשים בתוכן מקורי ובאינפורמציה. הוא מבין שסרטונים כאלה לא פוגעים במיתולוגיה הקולנועית שלו, אלא מעצימים אותה. רישמו לפניכם: יש צדיק בסדומיווד.
 

5) ובינתיים, בצד האפל של הכוח

ריל גולד פאס. שנשלם? על זה?
 ריל גולד פאס. שנשלם? על זה?   
כבר כמה חודשים שקברניטי "ריל" מציגים את עצמם בפני תעשיית הבידור בתור האלטרנטיבה הבטוחה, החוקית והמוגנת לנאפסטרים ולגנוטלות. זה קישקוש, כמובן, כי מי שממש מתעקש יכול להעתיק גם קבצי ריל-אודיו וריל-וידיאו, אבל על כך מתבסס כעת עיקר המודל העסקי שלהם. עכשיו הם גם רוצים לשכנע את התעשיה שאפשר לקחת כסף תמורת תוכן בידורי באינטרנט. זה הדיל: תמורת 10 דולרים בחודש, יקבלו מנויי ה"ריל-גולד-פאס" גישה בלעדית לקליפים, טריילרים, חדשות, משחקים והפקות מקוריות עתידיות. זה היה יכול להיות מגוחך אם זה לא היה שערורייתי.
 
סטארגיקס. נו פואד, שנביא לך פופקורן?
 סטארגיקס. נו פואד, שנביא לך פופקורן?   
טכנולוגיית הוידאו-סטרימינג של "ריל" היא אבן נגף בגלגלי המהפכה: גם עם מודם כבלים הסרטים נוטים לרצד ולהתפקסל. המסכים הזערוריים והאימג`ים המרוחים מזכירים יותר מכל את ימי הטלוויזיה הראשונים. בתסמין אופייני של תחלואי הכלכלה החדשה, מעדיפים ב"ריל" להתאמץ לעשות כסף מטכנולוגיה גרועה, במקום לשפר אותה ולעשות אותו בקלות. ולמה שמישהו ירצה לשלם בשביל התוכן שלהם, כשבכל כך הרבה מקומות אפשר לקבל סחורה טובה יותר בחינם? המסתורין גובר. הישארו עימנו.

מועדון הסרט הטוב:
או.קיי., יש לנו מבצע השבוע. ואני לא מתכוון לכזה שמחלקים בו פרסים, אלא לכזה שחובשים בו כובעי גרב וכפפות גומי ומשאירים מישהו באוטו עם המנוע דולק. כן, אנחנו הולכים לחטוף את פואד. לכפות אותו. להושיב אותו בכיסא. ולהכריח אותו לראות ב"ריל-פלייר" את "סטאר גיקס", 25 דקות של הזייה מושלמת על שני מעריצי "מלחמת הכוכבים" הזוכים בכרטיסים לבכורה של "אימת הפאנטום".
 

אתם לא נותנים לפואד להזיז עיניים מהצג. המחשב מחובר לרשת במודם 28.8, כך שכולל הכותרות, זמן הצפייה בסרט החביב הזה יהיה כיומיים וחצי. אם הכל יילך חלק, בסיומם גם הוא ישתכנע שצריך ברודבאנד בישראל ועכשיו (ואם לא, תמיד אפשר להגר לטיחואנה).
 

לוגו מועדון הסרט

 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by