ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המהפכה 1, נאפסטר ואתה 

המהפכה 1, נאפסטר ואתה

 
 

חברות התקליטים נגד נאפסטר, הכלכלה הישנה נגד הטכנולוגיה החדשה, תאגידי הבידור הגרידיים נגד ההמון הזועם. כל זה נחמד ורומנטי, אך גם בולשיט, למרבה הצער. המהפכה - מדור חדש בנענע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שון פאנינג. הקרב הוא רק טקטיקת השהיה של תעשיית הבידור (רויטרס)
 שון פאנינג. הקרב הוא רק טקטיקת השהיה של תעשיית הבידור (רויטרס)   
``שתזכה לחיות בזמנים מעניינים`` (קללה סינית עתיקה וידועה, עליה יש להשיב באורח מסורתי ב``צ`אנג, אתה מפוטר``)


1) תיאוריית הכאוס (2):
תסתכלו על הבלאגן שמסביבכם. זה לא סתם בלאגן. הוא צועק. לאן שלא תפנו מבט - בפוליטיקה, במדיה, בתרבות, בכלכלה, בים, באוויר וביבשה - הברדק חוגג בשאגות מחרישות אוזניים. למה? כי אנחנו חיים בעידן של מהפכה. אף אחד לא שם לב מתי בדיוק היא התחילה, אבל היא כאן; קשה עדיין להגדיר מה בדיוק היא כוללת, אבל מסתמנים כבר קרבות מפתח ומוקדי התרחשויות לוהטים; יש אפילו מפלגה שמובילה אותה בשילוב מנצח של נונסנס ואנרכיזם; ואפשר גם לשים את האצבע בקלות על הקטליזטור הגדול שלה: זה האינטרנט הזה. איך ניחשתם.

2) נאפסטר אינסייד:
לכאורה, אפשר להריח את הדם באוויר. בעיקר אם מאמינים שתוכנת נאפסטר וטכנולוגיית ה"פיר טו פיר" המבריקה שמאחוריה הקצינו מתיחויות שכבר היו קיימות ברשת והביא אותן אל סף פיצוץ. הכלכלה הישנה נגד הטכנולוגיה החדשה, המדיה המסחרית נגד קהילת הקוד הפתוח, תאגידי הבידור הגרידיים נגד ההמון הזועם. כל זה נחמד ורומנטי, אך גם בולשיט, למרבה הצער. הקרב המנוהל נגד תוכנות השיתוף בקבצים הוא אשליה, טקטיקת השהייה של קרטל הבידור הבינלאומי שנתפס עם המכנסיים למטה.
 
AOL. מתפדחים כל פעם מחדש
 AOL. מתפדחים כל פעם מחדש   
הנה: אינטל הענקית, שרק ביל גייטס מפריד בינה לבין התואר "חברת ההיי-טק השנואה ביותר ברשת" ורק לא מזמן נחלצה מחרם צרכנים עויין במיוחד, הודיעה השבוע שתאמץ את הטכנולוגיה הנאפסטרית ביישומים עתידיים שלה. לא בשביל להתחנף לעם, אלא כי כולם רוצים להיות חלק מהקומונה הגדולה והשמחה של שיתוף הקבצים ולמצוא את מודל הקסם העסקי שיחלוב ממנה דולרים. ובמיוחד התאגידים הגדולים. מה שמעצבן אותם זה לא הטכנולוגיה עצמה, אלא העובדה שהיא מחוץ לשליטתם. ובכן, הם יכולים להירגע. אינטל באה לטפל בזה.


3) דע את האוייב:
במקביל לתמרונים המשפטיים של קרטל הבידור האלקטרוני בדרך להשתלטות על הטכנולוגיה, עושים חבריו כל מאמץ כדי להבטיח שפאדיחת נאפסטר תהיה הפאדיחה האחרונה. פרויקט האס.די.אם.איי הזדוני, בו שותפים 186 מתאגידי הבידור, האלטקרוניקה והתוכנה הגדולים בעולם, עוסק כולו במאמץ להמציא מחדש את הסי.די ואת המכשירים המנגנים אותו כך שלא ניתן יהיה לצרוב באמצעותם קבצי אם.פי3; אבל אנשים שרק לפני עשור זרקו את הוינילים לפח יגיבו בלינץ` אם מישהו יגיד להם שעכשיו תור הדיסקים לעוף מהמדף.

הקרטל מחפש בנרות פתרון שיאפשר שימוש בפורמט הסי.די הישן גם על הדור הבא של הקומפקטים ויאפשר לנגן דיסקים חדשים גם על מכשירים ישנים. נשמע מסובך? כנראה שזה באמת לא פשוט, כי הפרוייקט מתקדם באיטיות מבדחת, וחלק מהחברות המשתתפות בו כבר פצחו ביוזמות הצפנה משלהן, בחיפוש אחר הקוד הבטוח. אלפי קראקרים בני שמונה כבר מלטפים את הלינוקס שלהם בציפייה.


4) אמריקה דיכאון-ליין:
אפשר להגיד כל מיני דברים על המהפכה שלנו, אבל מה שנחמד בה זה איך שהיא עושה צחוק מהכלכלה החדשה. תסתכלו על אמריקה און-ליין ותגידו אם זה לא משעשע: בהתחלה התפלקה להם גנוטלה בטעות, ועיצבנה את השותפים העתידיים מ"האחים וורנר", שראו איך סרטים ושירים שלהם טסים במרחבי הסייבר-ספייס ללא שליטה (ובעיקר ללא תשלום). סימולטנית לגניזת גנוטלה הגישה אמריקה און-ליין תביעה נגד שלושה אתרים שאירחו על שרתיה מנועי חיפוש לקבצי אם.פי3, כשלפתע התחוור לה לזוועתה שגם באתר של "ווינאמפ", נגן המדיה המצויין שנרכש בידי החברה לפני כשנה וחצי, יש מנוע חיפוש כזה בדיוק.

 
פרינס. אם אתה לא יכול להביס אותם, תצטרף אליהם (רויטרס)
 פרינס. אם אתה לא יכול להביס אותם, תצטרף אליהם (רויטרס)   
הוא הוסר לאלתר, אבל אז צץ פתאום משומקום ה"נאפאמפ", פלאג-אין קטן ומרושע שתופר בין הנגן של "ווינאמפ" למנוע החיפוש של נאפסטר. תוכנת ה"אימסטר" שבקעה החודש בקול תרועה, ומאפשרת למשתמשי המסנג`ר של איי.או.אל לחלוק קבצים עם שוכני הבאדי-ליסט שלהם, היא הכאב-ראש החדש של מונופוליסטית הרשת האמריקאית. ולא האחרון. המיזוג המדובר בין תוכן, תוכנה ומדיה נראה מכאן כמו תאונה הממתינה להתרחש.


5) יומו הגדול של הנסיך הקטן:
תהליך הנאפסטריזציה משנה את התרבות שלנו. הוא מציב אותנו, בפוטנציאל, במרחק נגיעה מכל מה שמישהו אי פעם שר, אמר, כתב, צילם או שלף מנחיריו. שזה, אם מישהו עדיין זוכר, הרעיון המקורי של האינטרנט. יותר מזה, הוא מאיר לנו צדדים אפלוליים ולא ממש ידועים עד כה במנגנון הכלכלי המסמם אותנו ביעילות מזה כמה עשורים. 28 מדינות בארצות הברית הגישו בשבוע שעבר תביעת ענק נגד חברות התקליטים הגדולות על שתיאמו והפקיעו מחירי דיסקים בשנים האחרונות.

 
 
405 הסרט. הופק באפס תקציב, נראה כמו מיליון דולר
 405 הסרט. הופק באפס תקציב, נראה כמו מיליון דולר   
הטרנד כרגע בקרב מוזיקאים, בזכות נאפסטר, הוא לתרום מבינתם בענייני זכויות יוצרים ופרצופה האמיתי של התעשייה שהם עובדים בה. העכברוש האחרון שזינק מהספינה הטובעת של תעשיית המוזיקה הוא הגמד המבולבל העונה לעיתים לשם פרינס, שניצל את הצ`אנס כדי לצאת נגדה במתקפה עזה ולהכריז מעל גבי האתר שלו (שדווקא שווה ביקור) משהו נוסח "חברות התקליטים פויה, נאפסטר כיפאק היי". וכולם (כלומר, אני) נזכרו מיד שללהקת הליווי הישנה שלו קראו "דה רבולושיין". ככה שהכל מסתדר.מועדון הסרט הטוב
אצלנו במהפכה אוהבים סרטים. במקומות חשוכי אל שהמלה "ברודבאנד" נתפסת בהם כסוג של מרגרינה עוד לא הפנימו את זה, אבל האינטרנט הולך ומתמלא בתוכן וידאו ואנימציה, ומי שמחובר לאינטרנט בכבלים ויושב, נגיד, באמסטרדם, יכול לערות לקירבו עשרות סרטים מבריקים ביום ולזרוק את הטמבליזיה לזבל. וכיוון שחנון ורחום אנוכי, אחלוק את החוויה המזככת הזאת איתכם, מאותגרי המודמים של הלבנט, על בסיס קבוע. שתדעו מה אתם מפסידים, כן? והפעם: "405 - הסרט".
 
כולה שתיים וחצי דקות ששני בחורים עם שישה מחשבים הפיקו בתקציב אפס, מצד אחד, כך שאי אפשר לספר יותר מדי בלי להרוס. ומצד שני, להיט מטורף ותופעת אינטרנט שיותר ממיליון איש כבר צפו בה, ועשרות אלפים טרחו והורידו למחשביהם האישיים. הוליווד יכולה ללמוד מזה הרבה. והיא לומדת, אבל זה כבר סיפור לפעם אחרת. צפייה נעימה:www.405themovie.com
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by