ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות ההיי-טק: ספיידרמן ולינוקס 

חדשות ההיי-טק: ספיידרמן ולינוקס

 
 
יוני שדמי

והשבוע בהיי-טק: ספיידרמן בסלולארי, לינוקס במחשוף, ואינטרנט בג'ינס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אין כניסה לצרפתים. מזכרת מלחמה נאצית מאתר המכירות הפומביות של ``יאהו!``
 אין כניסה לצרפתים. מזכרת מלחמה נאצית מאתר המכירות הפומביות של ``יאהו!``   
התפיסה השמרנית של יאהו! ממשיכה להגביר את המאבק על תואר "האתר הפופולארי באינטרנט": לפי מדיה מטריקס, האתר הראשי ותת-האתרים של AOL ממשיכים להיות הפופולאריים ביותר בעולם, אחריהם אתרי MSN.com, ובמקום השלישי יאהו.! עוד מסקנה חשובה מרשימת 500 האתרים המובילים היא הדומיננטיות הולכת וגוברת של אתרים שמחלקים פרסים וכסף לגולשים.

בניסיון סמלי להילחם בפיראטיות התוכנה המתגברת, משטרת ישראל ערכה בסוף השבוע פשיטה על "מחשבי מילניום", חנות מחשבים נוספת ומה שהמשטרה מכנה "מעבדת תוכנה" בבאר שבע, במהלכה נתפסו מחשבים, שעליהם תוכנות מיקרוסופט החשודות כמועתקות.

השופט הצרפתי שיושב בפרשת המזכרות הנאציות באתר המכירה הפומבית של יאהו! דחה את הטענה המרכזית של הפורטל, לפיה אתר אמריקאי אינו יכול חוקית לעמוד לדין בצרפת. השופט הורה לצוות מומחים לגבש המלצות בנוגע לדרך בה ניתן למנוע מגולשי צרפת גישה לאתרי המכירות הפומביות של הפריטים הנאציים.
 
אולי נרים מחלקת אלטע-זאכן במקום. אמאזון
 אולי נרים מחלקת אלטע-זאכן במקום. אמאזון   
הממונה על ההגבלים העסקיים פתח בחקירה פלילית רשמית, לאחר חודשים של גישושים, כנגד בזק, בחשד שמונופול התקשורת הלאומי הפר בצורה חמורה את חוק ההגבלים העסקיים. החקירה נפתחה לאחר חשד כי החברה מנצלת את מעמדה כמונופול לביצוע עבירות חמורות בתחום התקנת ציוד ותחרות הוגנת בשוק הADSL. בזק טרם הגיבה רשמית, אך ציינה כי שירות הADSL הוא אך ורק ניסוי, וכי חששותיו של תדמור מרחיקים לכת.

הפורטל הסלולארי העברי GoNext ישתמש בשירותי המילון המקוון בבילון בכדי לספק ללקוחותיו שירותי תרגום משפה לשפה, ממטבע למטבע ומאזור זמן אחד למשנהו. חברת בבילון תפתח גרסה מיוחדת של התוכנה למכשיר האיי-מקס של רשת פלאפון, ולאחר מכן למכשירים אחרים בעלי יכולת גלישה ברשת, שיתחברו לGoNext.

שבוע מעורב לאמאזון: בפעם הראשונה בהיסטוריה, נאלץ ענק הקמעונאות לסגור את שערי אחד האגפים שלו בשל קשיים כלכלים. Living.com, אתר הרהיטים שתיפעל את חנות הרהיטים העצומה בשיתוף אמאזון, הכריז על פשיטת רגל ופיטר את כל עובדיו. מאידך, הודיעה החברה על הסכם אסטרטגי חשוב בינה לבין ענק הצעצועים טויס-אר-אס, לפיו החברות ישיקו בסתיו הקרוב אתר צעצועים ומשחקי וידיאו.
 
 
כולל דמי מישלוח. מאסטופ
 כולל דמי מישלוח. מאסטופ   
בצעד שעורר שמחה ותמיהה כאחד, השיקה השבוע AOL, ספקית האינטרנט הגדולה בעולם, גרסת לינוקס של תוכנת הלקוח שלה. התוכנה החדשה, שיוצאת לשוק כשבועיים לאחר גירסת הלינוקס הראשונה של תוכנת המסרים המיידיים של AOL, נתקלה בתגובות ציניות בקהילת הלינוקס, ונראה כי היא מכוונת בעיקר לקהל עתידי, שיתחבר לרשת בעזרת מכשירי חשמל ומכשירים ניידים מבוססי לינוקס.

בתקדים מעניין, פסק ארגון הקניין הרוחני של האו"ם, כי אזרח אורגוואי ושתי חברות אמריקניות מוכרחים לוותר על 40 כתובות דומיין המכילות את השם "יאהו!" ו"גיאוסיטיס". הארגון פסק כי כתובות כמו www.yahoofree.com, www.yahoochat.net, www.eocities.com ו-www.geosities.com יועברו לידי יאהו! וגיאוסיטיז.

אתר קניות ישראלי חדש בשם Mustop.com מאפשר לישראלים לערוך קניות באתרים אמריקאיים, ולתת לחברה לדאוג למשלוח לארץ, בתוך שבעה ימי עסקים. האתר, שמאפשר לבצע רכישות גם באתרים שאינם מציעים משלוח לישראל, פועל בעברית, מחשב מחירי מוצרים בשקלים ומוסיף תשלום מכס, במידה והוא נדרש.
 
איש העסקים אליעזר פישמן נכנס לתחום הביטוח באינטרנט בעזרת שותפות בחברת BeSure, המתמחה בפיתוח תוכנות לענף הביטוח. האתר של החברה אמור לאפשר לחברות הביטוח לחשוף שירותים חדשים לציבור המבוטחים בעלות שיווקית מינימלית, כשהגולשים באתר יכולים לקבל הצעות מחברות ביטוח שונות בזמן אמת, ולבחור את ההצעה הרצויה.
 
שוב נשפך קולה על הבראוזר. הליווי`ס החדש
 שוב נשפך קולה על הבראוזר. הליווי`ס החדש   
יחידת מחשבי העל של IBM הודיעה השבוע כי היא החלה לעבוד על פיתוחו של המחשב הקוונטי המתקדם ביותר בעולם. המחשב, שמסתמך על מכניקה קוונטית בכדי לבצע מספר חישובים מנוגדים לכאורה בעת ובעונה אחת, משתמש בחמישה אטומים כמעבד ראשי. להערכת חוקרי החברה, יעברו עוד לפחות שני עשורים לפני שמחשבים קוואנטים יהיו פרקטיים מסחרית.

לאחר אינסוף פיילוטים ודגמי ניסוי, תחל בקרוב הפצתו (באירופה בלבד, בינתיים) של הבגד האלקטרוני הראשון המיוצר בכמויות מסחריות. הבגד, שמשווק ומיוצר בידי ליוויס ופיליפס, מצוייד בטלפון סלולארי, מכשיר שמע נייד, שלט רחוק, מיקרופון ואוזניות. הבגד אינו חסין לגשם, ומחירו יהיה כ500,3 שקלים.
 
על אי בודד. קרוזו
 על אי בודד. קרוזו   
מיקרוסופט הכריזה כי העבודה על מערכת ההפעלה "חלונות 2000" הסתיימה סופית (מלבד מבדקי איכות אחרונים), וכי בחודש ספטמבר תצא לשוק "מערכת ההפעלה החזקה ביותר אי פעם מבית מיקרוסופט": Windows 2000 Datacenter Server, מערכת המיועדת לפעול ברשתות שיתופיות ומסוגלת להתמודד עם כמויות גדולות של מידע.

ענק המולטימדיה RealNetworks השיק השבוע שירות חדש של וידיאו ואודיו לפי דרישה, עדכוני תוכנה וייתכן שאף הורדת מוסיקה - בתשלום. השירות החדש, GoldPass שמו, מנסה להתבסס על מודל עסקי מקביל לזה של חברות כבלים ולווין - תוכן תמורת דמי מנוי חודשיים - וגובה ממנוייו 9.95 דולר לחודש.

כמה מהמבקרים החריפים ביותר של טראנסמטה, שעוסקת בייצור של מיקרו-מעבדים עם צריכת חשמל נמוכה להתקנים ניידים (ובעקבות כך מתחרה ישירות באינטל), הושתקו השבוע, כשזו חתמה על הסכם עם סוני. לפי ההסכם, תשתמש סוני במעבדי "קרוזו" של החברה בסדרת מחשבי Vaio היוקרתיים של סוני.
 
למעצר בית. נוטון
 למעצר בית. נוטון   
סקר חדש ומקיף במיוחד שנערך בידי "האריס" ומדיה מטריקס חושף כמה אמיתות לא מקובלות על הגולשים: יותר גברים מנשים נוהגים לקנות ברשת, שליש מהנשים מחשיבות סייברסקס כבגידה, ורוב הגולשים המבוגרים יותר משתמשים בדואר אלקטרוני בכדי לחסוך בחשבון הטלפון. סקר נוסף, שנערך בידי אוניברסיטת לוס אנג`לס, מגלה כי הגולשים רואים ברשת מקור מידע וחדשות חשוב ואמין יותר מאשר הטלוויזיה או הרדיו.

פטריק נוטון, לשעבר בכיר באינפוסיק ונער פוסטר של תעשיית ההיי-טק האמריקנית, שהורשע בשידול קטינה לקיים עימו יחסי מין, ישוחרר למעצר בית ולא יישב בכלא, לאחר שכתב חמש תוכנות שיסייעו לאפ.בי.איי לאתר פדופילים ברשת. נוטון, שהציע לאנשי הרשות הפדרלית לכתוב עבורם תוכנות ולייעץ להם טכנולוגית באיתור פדופילים ברשת, עבד 50 שעות בשבוע במשך חצי שנה, ולטענת הסוכנות סייע לה רבות.
 
יותר טוב מסנייק. ספיידי בפעולה
 יותר טוב מסנייק. ספיידי בפעולה   
ערב הסעודית חסמה את הגישה לשירות המועדונים של יאהו, משום שלטענת הרשות המפקחת על האינטרנט במדינה השירות מאפשר לגולשים סעודים לעקוף את מערכת ההגנה האינטרנטית, שהוקמה בידי מדינות המפרץ הפרסי. בשנה שעברה חסמה ערב הסעודית גם כמה שירותים של AOL שאפשרו לגולשים לעקוף את מערכת ההגנה ולהגיע לאתרים פורנוגרפיים ואתרי פרופוגנדה אנטי מוסלמיים.

האקר שפרץ לבסיס הנתונים של רשת המזון "סייפוי" באנגליה שלח ללקוחות החברה אי-מייל מזויף, המודיע על העלאת מחירים של 25 אחוז ומייעץ להם לערוך את קניותיהם ברשת מתחרה. יותר מאלף לקוחות התקשרו להתלונן על המכתב, שכפי הנראה הגיע ליותר מ25 אלף קונים.

חברת Riot הפינלנדית הודיעה על שיתוף פעולה עם ענק הקומיקס Marvel. החברות ישיקו בסוף החודש שירות משחקים לטלפונים סלולאריים בטכנולוגיית WAP, שיתבסס על כמה מדמויות הקומיקס בבעלות Marvel, כגון אקס-מן, ספיידרמן ודמויות נוספות. בשלב הראשון, המשחקים יפעלו באירופה ובאסיה בלבד, אך מאוחר יותר המשחקים יגיעו גם לסלולאריים בארה"ב ובארץ.
 
טאגליס אלס, צהובון אוסטרי נפוץ, הדפיס השבוע את עותק האופליין האחרון שלו, ועבר לפעול ברשת בלבד. הצהובון, שהגיע לתפוצה של 1.1 מיליון עותקים והיה העיתון השני בתפוצתו באוסטריה, עבר הסבה מלאה לרשת, ויציע תכנים ופעילויות אינטראקטיביות לגולשיו.
 
והפעם, יוזמה מחיית נפש של StileProject, אתר עצום שזכה בשלל פרסים ובדרך כלל עוסק בפער (הקטן, מסתבר) שבין תרבות דיגיטלית לקאקי יבש. ``שרמוטות שאוהבות לינוקס`` הוא אחד המיזמים האחרונים של הStileProject, שהפעם מחבר בין דוגמניות לבין הפינגווין טוב המזג שהוא הסמל של לינוקס, תחת הכיתוב "תוכנה היא כמו סקס - זה יותר כיף כשזה בחינם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by