ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
היפות והמנותחות 

היפות והמנותחות

 
 
נילי אורן

נילי אורן בדקה בשבילכם את Nip/ tuck, תוכנית שכולה ניתוחים פלסטיים, וראתה דם, שומן ושלוש שניות של נועה תשבי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פעם בדרך לדרום אמריקה נתקעתי במיאמי. במקום לצאת לטיול המוצ'ילרוס שעליו חלמתי, מצאתי את עצמי משוחחת עם אנשים שעשו את הדרך ההפוכה. באותה תקופה גרתי בסאות' ביץ', שם גיליתי במהרה ש- 80% מהמקומיים עברו ניתוחים פלסטיים, וחשבתי שיתכן שזו מזימה חשאית להפוך אותם למאגרי סיליקון מהלכים, למקרה של משבר עולמי. לכן לא התפלאתי כששמעתי שרשת טלוויזיה אמריקנית בשם FX החלה לשדר סדרת דרמה על מנתחים פלסטיים בדרום פלורידה.
 
 
הסדרה מגוללת את קורותיהם של שני מנתחים שותפים במרפאה פלסטית, האחד רב שגל שמזיין כל מה שזז (ג'וליאן מקמהון, קול טרנר/בלת'זר מ"מכושפות"), והשני איש משפחה מתייסר (דילן וולש, "ברוקלין דרום"). קלישאתי? חכו, זו רק ההתחלה. במקום משחק מקדים נוהג המניאק להגיד לנשים שהוא משכיב איזה איברים היה משנה בהן כדי שיהפכו למושלמות. לעומתו, החנון לא מוכן שאשתו תעשה את ניתוח הגדלת החזה בו היא חפצה עד מאוד, כי הוא לא מאמין כמובן ביתרונות האסתטיים של הפלסטיקה (ולכן הגיוני שזהו תחום עיסוקו).

ההמשך אפילו רע יותר. בשלב מסוים במהלך הצפייה, הרהרתי באפשרות שהתסריטאים פשוט לקחו לידיים את הגירסה האחרונה של ספר הקלישאות השלם והקפידו שלא לפספס ולו אחת.

הדבר היחיד שהפתיע אותי לטובה בסדרה, אם כי גם הבחיל במין סימביוזה ביזארית, היה שלא מייפיפים בה את תהליך הניתוח. פשוט מראים אותו כמו שהוא. לקוח במרפאה עובר שאיבת שומן? נהדר, עכשיו נראה את קילוף השומן, את הדם שניתז, את העור שנתפר, ואת החומר הצמיגי והרוטט שקולף כפי שהוא נראה לאחר המעשה.

נכון, זה הופך את הסדרה למשהו לחלוטין בלתי ניתן לצפייה בזמן האוכל, למשל. אבל יש בזה גם משהו מרענן בעיני, כי מאוד נדיר שתוצר טלוויזיוני של התרבות האמריקאית שמקדשת את היופי החיצוני כמעט על פני כל יתרון אנושי אחר, מראה גם את המחיר האמיתי, הכואב, המדמם, הממושך, והמצולק, שנדרש עבורו. ועל אחת כמה וכמה בתחנת טלוויזיה מסחרית, שמתקיימת גם מפרסומות למרפאות פלסטיות.

הנקודה הישראלית בסדרה היא נועה תשבי שמופיעה בפרק השני בתור המאהבת התורנית של הרופא החרמן, המתמזמזת איתו במיטת שיזוף. בתחרות על ההופעה הכי קצרה בסדרת טלוויזיה אמריקנית מצליחה, היא מתמודדת ראש בראש עם אקי אבני ב"24", אבל לוקחת בגדול ללא צל של ספק. למרות זאת, אתר ישראלי ידוע התעקש לקרוא לשלוש השניות בהן היא מופיעה בשם הכלל לא מתלהב "הקלטת הלוהטת". מזל שאמצעי התקשורת בארץ אף פעם לא מגזימים.

המלצה לזכיינים: קראתי ש"יסמין", חברת ההפצה של HOT, כבר רכשה את הסדרה לשידור, במועד לא ידוע. לכן, הייתי ממליצה לדחות אף יותר את מועד השידור, אולי עד שיהיה שלום עם הפלסטינאים, ושחיתות הפוליטיקאים תגיע לקיצה. פשוט כי בינתיים כבר יש לנו מספיק קלישאות ודם על מסכי הטלוויזיה. תודה מראש על ההתחשבות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by