ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הקץ לבובות מין באוטו 
 
 
מערכת חיים ברשת

מצלמת אינפרא-אדום מיוחדת יודעת לספור כמה בני אדם אמיתיים נמצאים בתוך מכונית. הלקוחות העקרים – נתיבים השמורים למכוניות מרובות נוסעים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קבוצת מחקר אנגלית פיתחה מצלמה אשר סופרת את מספר הפרצופים האנושים בתוך מכונית נוסעת. מטרת הפיתוח היא להציב מצלמות כאלו בנתיבים השמורים למכוניות מרובות נוסעים.

נתיבים אלו נותנים עדיפות בכביש למכוניות שיש בהן מספר רב של נוסעים, במטרה לעודד את הציבור לחלוק את הנסיעות עם אנשים אחרים, ובכך להפחית את מספר המכוניות בכביש, ולהקל על הפקקים ועל איכות הסביבה.

לרוב אלו שוטרי תנועה אשר ממונים על ספירת הגולגולות במכונית. אולם המצלמה החדשה שפותחה בידי (Laser Optical Engineering (LOE מיועדת להפוך את מלאכת הספירה למידית ואוטומטית, כך מדווח אתר e4engineering.
 
 
"כדי לזהות פנים אנושים אנחנו צריכים להשתמש באור אינפרא-אדום" מסביר דר' ג'ון טירר, מנכ"ל LOE. הבעיה היא שחלונות המכונית פשוט חסומים לגלי אינפא-אדום אלו. רק מצלמה מאד מתוחכמת ומאד יקרה יכולה להתגבר על בעיה זו.

"פריצת הדרך שלנו היתה כשמצאנו תדירות מאד מסויימת בטווח התדרים של האיפרא-אדום, שבה האור נספג על ידי עור אנושי, אבל נדחה על ידי שיער, ביגוד או ריפוד המכונית", מסביר דר' טירר. "משמעות הדבר שאנחנו יכולים בדרך זו להבחין בין אנשים אמיתיים לבין בובות, אובייקטים גדולים או כלבים במכונית, כשמצלמות רגילות לא יכולות לעשות זאת".

"יש לנו נוסחה מתמטית יחודית לזיהוי מידי ואוטומטי של המספר המדויק של נוסעים במכונית נוסעת. אפילו יש לנו מסנן גודל, אשר מבטיח שיד אשר מונחת במקום שהפנים בדרך כלל נמצאות לא יספרו כאדם נוסף.", מוסיף.

אב טיפוס של המוצר נוסה בהצלחה בכביש בעיר לידס. מפתחי המוצר מנבאים לו עתיד מסחרי מזהיר, בזכות חוקי הנתיבים המיוחדים באמריקה. בשלב זה האכיפה מתבצעת באופן אנושי בידי שוטרים. אחר כך אפשר יהיה להשתמש במוצר גם במעברי גבול, או לצורך פיקוח על מקומות בעלי סיווג בטחוני גבוה או במרכזי קניות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by