ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר מיקרוסופט מותקף 
 
 
מערכת חיים ברשת

וירוס חדש בשם Zindos מנצל את ההצלחה של הוירוס שתקף השבוע את גוגל, ופונה לתקוף יעד חדש – אתר מיקרוסופט. המומחים מתווכחים אם מדובר באותו האקר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע היה שבוע פורה במיוחד עבור קהילת ההאקרים. גוגל קרס חלקית, מנועי חיפוש אחרים ג'יעג'עו, וגם האתר הפרסומי DoubleClick Inc הותקף. וירוס חדש בשם Zindos מנצל את מומנטום ההצלחה של MyDoom.O, הוירוס שתקף את גוגל, ופנה לתקוף יעד חדש.

הפעם היעד הוא יעד קלאסי – אתר Microsoft.com . וירוס Zindos פונה למחשבים שכבר נדבקו בוירוס הקודם, מנצל את הדלת האחורית (BackDoor) שנפתחה, ומפציץ דרכה את אתר מיקרוסופט בשרשרת של שאילתות, במטרה להפילו, כך מדווח אתר ZDnet.

למרבה צערו של כותב הוירוס, נראה שהתקפות אלו לא מדגדגות לאתר המותקף. מיקרוסופט לא הסכימה לפרט את הצעדים שהיא נקטה בשביל לא להיפגע מהמתקפות הללו, אך דוברה מיהר להודיע כי צעדים ננקטו בשביל "לשמור על זמינות האתר עבור לקחותיהם".
 
 
פרשני אבטחה מתווכחים בינהם אם כותב MyDoom וכותב Zindos הם אותו אדם. מצד אחד ישנו תיאום מושלם בין Zindos לבין קודמו ומורו הרוחני. מצד שני, מומחים אחרים מצביעים על הקולגיאליות העמוקה הקיימה בקהילת ההאקרים, וטוענים כי יתכן ואין מדובר על אותו כותב או כותבת, אלא במקרה של שיתוף פעולה ישיר.

גם אם הפעם אתר מיקרוסופט לא נפגע, המומחים חוששים כי הזעם עוד לא עבר. ברשת ישנם עדיין מחשבים נגועים רבים בעלי דלת אחורית פתוחה. בקלות אפשר להפיץ וירוסים נוספים, אשר פשוט ימצאו לעצם יעדים אחרים לתקיפה, או לחילופין יהפכו את המחשבים הנגועים לזומבי –היינו לשרתים המפיצים ספאם ללא ידיעת בעליהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by