ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ראיון: כמעט הנשיא הבא 

ראיון: כמעט הנשיא הבא

 
 
טלי לכיש

פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא רץ לנשיאות ארה"ב; זה מה שקרה לקרי אדוארדס - אמריקאי בן 34 שבבוקר קיצי אחד הפך לשם הכי לוהט ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבחור שהוא צמד מועמדים, בכבודו ובעצמו (מתוך האתר של קרי אדוארדס)
 הבחור שהוא צמד מועמדים, בכבודו ובעצמו (מתוך האתר של קרי אדוארדס)   
קרי אדוארדס לא האמין שזה קורה לו. הוא בסך הכל רצה אתר קטן ואישי שיישא את שמו, אז הוא פנה לחברה שמוכרת דומיינים ורכש לעצמו אחד כזה, ואפילו במחיר די משתלם. ואז, לפני כשלושה שבועות, ציווֵת אליו ג'ון (קרי) אחד, ג'ון (אדוארדס) אחר למירוץ לנשיאות ארה"ב, וקרי אדוארדס - סטודנט למנהל עסקים בן 34, נשוי ואב לילד בן 5 מאינדיאנפוליס (אינדיאנה) גילה להפתעתו הרבה שמצויה ברשותו סחורה לוהטת ומבוקשת, וכך בן לילה הפך גם הוא לכזה. לאחר שהוצף בשטף של פניות מאנשים שרצו לרכוש ממנו את שם האתר, החליט קרי אדוארדס למכור אותו למרבה במחיר בתהליך של מכירה פומבית מעל גלי הרשת, כך סיפר בריאיון טרנס-אטלנטי שקיים עם חיים ברשת.
 
מתי רכשת את שם הדומיין kerryedwrds.com ולאיזו מטרה?
"רכשתי את שם הדומיין במהלך שנת 2002. רציתי שיהיה ברשותי אתר על שמי אליו אוכל להעלות תמונות משפחתיות. האתר היה ידוע לחוג מצומצם וקרוב של אנשים, ומספר הכניסות אליו נע סביב ה-5 לחודש."

ומתי התחילו להגיע ההצעות?
"הפניות החלו להגיע ביום שבו יצאה ההכרזה על המירוץ המשותף של קרי ואדוארדס לנשיאות, לפני כשלושה שבועות (ה-6 ביולי). לאחר ההכרזה הרבה אנשים החלו להריץ חיפוש באינטרנט על צירוף המילים "Kerry" ו-"Edwards", ולמרבה הפתעתם הגיעו אל האתר שלי, שהכיל תכנים שונים ממה שציפו למצוא. האמת שעוד לפני שקרי הכריז על אדוארדס כסגנו, קיבלתי מספר אי-מיילים שכללו שאלות ובעיקר הצעות לרכוש ממני את שם הדומיין, אבל הם כאין וכאפס לעומת מבול הפניות מאז אותו יום גורלי עבורי. אני בכלל לא ניסיתי לפרסם אותו, לא לפני ההכרזה ולא אחריה, הם כולם הגיעו אליי."

האם פנו אליך נציגים של המפלגה הרפובליקנית?
"לא. אף גורם רשמי מן המפלגה לא פנה אליי, אבל לעומת זאת פנו אליי אזרחים רבים מן השורה שהזדהו כרפובליקנים, והיו מעוניינים לרכוש ממני את שם הדומיין. למעשה, דווקא רפובליקנים היו אלו שהביעו יותר התעניינות בקניית האתר, וגם באו בהצעות יותר גבוהות - הגבוהה שבהן היתה בסביבות ה-$60,000. אבל ההצעה הגבוהה ביותר הגיעה דווקא מגורם נייטרלי - $150,000 בשלושה תשלומים שהציעה חברת פרסום אמריקאית (וזוהי גם ההצעה הגבוהה ביותר הנוכחית במכירה הפומבית, שתגיע כמובן לאדוארדס בתשלום אחד ויחיד ט.ל.)."

למה החלטת לבסוף למכור את הדומיין?
"הרבה מאד אנשים התקשרו והציעו הצעות, עד שהדומיין הפך יקר מידי מכדי שאשמור אותו לעצמי, ולכן העדפתי למכור אותו. החלטתי למכור אותו בדרך של מכירה פומבית און-ליין, כי חשבתי שכך זה יהיה יותר הוגן כלפי כולם. המכירה הפומבית החלה ביום שני שעבר (19.07.04) "
 
אתה לא חושש שכפי שכבר קרה בעבר (ראה מקרה Madonna.com) בית משפט יפסוק נגדך במידה והמפלגה הדמוקרטית תחליט לתבוע ממך את שם הדומיין?
"מה פתאם? זהו שמי כבר 34 שנים, ובנוסף רשמתי את שם הדומיין לפני יותר משנתיים, ככה שאין מצב שהם יוכלו להוכיח שעשיתי משהו רע. אין שום חוק המונע ממני למכור את שם הדומיין אשר רכשתי במיטב כספי. זהו השם שלי והדומיין שלי וזכותי למכור אותם אם אני רוצה, בדיוק כמו את המכונית והבית שלי."

במי אתה תומך באופן אישי - במפלגה הרפובליקנית או בדמוקרטית?
"באף אחת מהן, אני א-פוליטי. בבחירות הקודמות ב-2000 כלל לא הצבעתי."

וגם הפעם אתה מתכוון להימנע מהצבעה?
"אני חושב שדווקא הפעם אני כן אצביע, מכיוון שבעקבות כל מה שקרה עם האתר, יצא לי לשוחח עם הרבה אנשים ולשמוע הרבה דעות, שגרמו לי לחשוב. אמנם מרבית האנשים שפנו אליי עשו זאת למטרות קנייה בלבד, אך חלקם, בייחוד לאחר ההודעה על המירוץ המשותף לנשיאות של קרי-אדוארדס, החלו לשטוח בפניי את דעותיהם על הנשיא בוש, על קרי, על הדמוקרטים ועל הרפובליקנים. לחלק מהם הגבתי חזרה, ולחלק לא."

מה אתה מתכוון לעשות בכסף כשהמכירה הפומבית תסתיים?
"אני מתכוון להשתמש בו כדי לסיים בהצלחה את לימודיי באוניברסיטה. חזרתי לפני כשנה וחצי ללימודים, במחלקת מנהל עסקים ב-Indiana University-Purdue University Indianapolis, והכסף מאד יעזור לי מכיוון שאני גם לומד וגם צריך לפרנס את משפחתי."
 
 
האם בעקבות סיפורך האישי כבר הוזמנת להתראיין בתוכניות אירוח, או להשתתף בפרסומות וקמפיינים שונים?
"כן. כבר התארחתי במספר תוכניות, ביניהן בונזאי של CNBC, תוכניות פוליטיות ב-CNN, בתוכנית הבוקר של FOX NEWS ועוד. עדיין לא הוזמנתי להשתתף באף קמפיין מכל סוג שהוא, אבל אני בהחלט אשמח, והייתי רוצה מאד לעשות זאת. משחק בפרסומות נשמע לי כיפי מאד."

לסיום, האם כבר רכשת כתובת דומיין חדשה עבורך?
"אכן כן. כמעט אותו שם, אבל בשינוי קל: הוספתי את האות הראשונה של שמי האמצעי - דאגלאס, ושם הדומיין החדש יהיה אם כן כמעט זהה לקודם: kerrydedwrds.com.

חשבת אולי על BushCheney.com?
"(צוחק). לא, לא."

המכירה הפומבית תיסגר בעוד יומיים (31.07.04). קרי אדוארדס מזמין גם ישראלים להשתתף במכירה ולהציע הצעות מחיר. הוא כמובן יותר מישמח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by