ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נינט בבוגרשוב, עבור 
 
 מימין: איתי נאור בימים ערביים יותר   
 
אורן הוברמן

פיתוח ישראלי חדש מאיים להפוך את הרשת הסלולרית למפלצת רכילות; בתפקיד הרכלנים: אתם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האינטרנט נחשבת למסיבת הרכילות הגדולה בתבל. השמועות הלוהטות, החשדות והסודות מצאו את דרכם, מאז ומתמיד ובמהירות הבזק, לשורות הפורומים, לצ'אטים ולאתרים השונים. נכונות המידע, ברבים מהמקרים, היא ביחס ישר למהירות עלייתם ותפוצתם. במילים אחרות - הדיסאינפורמציה חוגגת.

כשזה נוגע לרכילות, הנושא בעייתי עוד יותר: פרסום ללא צנזורה מינימלית (וטוב שכך), ללא הצלבות, וכמעט תמיד ללא בדיקה משמעותית. "שמעתי ממקור מאוד מאוד בכיר שהוא במקרה גם דוד של השכן של החתול שלי" הוא הנוסח המשתנה רק במקצת מהודעה להודעה. הקוראים בדרך כלל לא מתווכחים. גם אם זה נשמע ממש לא מציאותי, "אין עשן בלי אש" - או משהו כזה.

פיתוח ישראלי חדש, סלבוואטש שמו, מאיים לקחת הרכילות הדינאמית שאנו מכירים מהרשת צעד אחד קדימה. "הרעיון הוא פשוט", מסביר לנו איתי נאור, השותף במיזם. "כשאתם רואים ידוען ברחוב תוך כדי שיחת טלפון - אתם בדרך כלל מספרים ישר לזה שאיתכם על הקו את מי ראיתם ואיפה. המערכת שלנו, באמצעות הודעת SMS, תאפשר לכם לחלוק את המידע הזה עם שאר העולם. הרעיון, בעצם, הוא להקים סוג של נתיב הפצה מסודר שיקבל, יאגור וימפה את תנועת הידוענים הישראליים בכל יום שעה ודקה - הכל באמצעות המשתמשים".

למה זה טוב, אתם שואלים? "קודם כל זה כייף", מסביר נאור, "מלבד זאת, תוכלו לדעת איזה ידוען אוכל בדרך כלל באיזו מסעדה, באיזו מסיבה הוא נמצא כרגע, ומה הטרנדים האחרונים . אם מעניין אותך לדעת איפה נינט דופקת בורגראנץ' עכשיו, למשל, זה ה-דבר".

אז איך העניין עובד? בכדי להרשם תצטרכו לשלוח הודעת SMS עם המילים "celeb on" למספר 1315 . לאחר שתאשרו את הצטרפותכם לשירות, ישלחו לכם ב-SMS "דיווחי" רכילות, זאת כמובן לאחר סינון ובדיקה בסיסיים של העורכים. בכדי לשלוח דיווח רכילות בעצמכם יש לשלוח SMS המתחיל במילים "סלב" למספר 1315 (לדוגמה: "סלב עופר שכטר מקיא באלנבי"). כל דיווח רכילות שתקבלו יעלה לכם כחצי שקל (להודעה בודדת). שאר ההודעות (לאחר החמש הראשונות) באותו היום - ללא תשלום. בסלבוואטש מבטיחים גמישות רבה במינון ההודעות, כך שלקוח ממוצע יוכל לבחור לאיזה סכומים להגיע. אם תבחרו בעדכונים דרך האמייל או האתר - השירות מוצע בחינם לגמרי. ההתנתקות מהשירות, אגב, נעשת באמצעות שליחת הודעה "celeb off" למספר 1315.

כרגע המערכת אינה מסוגלת לשלוח הודעות מבוססות מיקום (כלומר, אם אתם נמצאים באלנבי ומעוניינים לקבל דיווחים על ידוענים באיזור בלבד). עם זאת, מבטיח נאור, בהמשך גם שירות זה יתאפשר. "וגם תמונות שיצולמו באמצעות מלצמפונים וכדומה. בגדול השמיים הם הגבול".

ומה על פרטיותם של הידוענים? "הם בחרו לשחק במשחק הזה. אני חושב שזה ייתן גם להם מדד לא רע לפופולאריות שלהם ולעד כמה אנשים מזהים אותם". לא בטוח שהידוענים, שככל הנראה יאבדו את שנותר מפרטיותם המתפוררת, יסכימו עם נאור.

גילוי נאות: מפתחי סלבוואטש כולם הינם עובדי נענע לשעבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by