ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ההאקרים תוקפים בשלישית 
 
 
מערכת חיים ברשת

קורבן נוסף בשרשרת ההתקפות האחרונה על אתרים מרכזיים באינטרנט. הפעם אמנם לא מדובר בוירוס, אך הנזק שנגרם לא פחות חמור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
DoubleClick Inc, חברה המספקת שירותי פרסום בתשלום לכמה מהאתרים הפופולאריים ביותר בארה"ב, ספגה אמש הפגזה מאסיבית על שרתיה, וזכתה להיות השלישית בסדרת ההתקפות הפוקדות את רשת האינטרנט בחודשיים האחרונים, כך מדווח הוושינגטון פוסט.

המתקפה, אשר החלה בשעות אחר הצהריים לפי שעון ישראל לא הייתה שום סוג של וירוס, אם כי שליחה מאסיבית של שאילתות דמה (בקשות שירות) לשרתי האתר. פעולה זו גרמה לאתרים רבים הנמנים על לקוחותיה של החברה להתקשות בטעינת מודעות ותמונות, ובכך האטה את מהירות הגישה לארבעים האתרים הפופולאריים ביותר ברשת האמריקאית.

דוברת DoubleClick Inc ג'ניפר בלום, מסרה כי מטרת המתקפה היתה לפגוע בשרתי
ה-DNS של החברה (domain name servers), אותם מחשבים שמטרתם לכוון את התנועה באינטרנט, ובכך לגרום להפרעות בגישה אל אתריהם של 900 מלקוחותיה. "פגיעה זו", הוסיפה, "היתה תוצאה של התקפה מכוונת בידי האקרים, אשר עשו שימוש באלפי מחשבים "חטופים" על מנת להציף את האתר בשאילתות מזוייפות, וכך מנעו למעשה מגולשים מן השורה לגשת לאתר".
 
 
בין האתרים שנפגעו מההתקפה היו Nortel Networks, Gateway Inc ,Schwab.com ואף אתרCNN.com. אתר הוושינגטון פוסט שנתקל בקשיים בטעינת האתר, ניטרל את המודעות בחסות DoubleClick Inc, ובכך התגבר על הבעיה.

"המתקפה על DoubleClick Inc היא סימן נוסף לכך שהאקרים שמים לעצמם כמטרה את אתרי האינטרנט המרכזיים, וכאשר פוגעים בהם, הדבר מעכיר את השימוש באינטרנט למרבית המשתמשים", אמר ג'והאנס אולריץ', איש הטכנולוגיה הראשי של SANS. "האקרים אינם צריכים לתקוף מספר רב של אתרי אינטרנט. מספיק לתקוף אתר גדול כמו DoubleClick Inc, ולשתק באופן זה 95% ממה שמרבית הגולשים מחשיבים כרשת האינטרנט".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by