ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קרנבל ב-RIAA 
 
 
מערכת חיים ברשת

התאחדות תעשיית המוזיקה האמריקאית לא יכולה היתה לקוות לבשורה טובה יותר: ספקיות האינטרנט תידרשנה לחשוף את פרטיהם האישיים של גולשים, שהפרו זכויות יוצרים ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית משפט מחוזי בארה"ב קבע ביום שני האחרון כי Cablevision, ספקית האינטרנט של מדינת קונטיקט, ניו-ג'רזי וניו-יורק תידרש למסור את זהותם של מנויים שהפרו חוקי זכויות יוצרים ברשת, כך מדווח היום (רביעי) אתר News.com.

פסיקה זו היא נקודת מפנה מכרעת בסוגייה המשפטית הנגררת בבתי המשפט מזה כמה שנים, ומבהירה את השיטות שחברות התקליטים עשויות להפעיל על מנת לתבוע את מפרי זכויות היוצרים.

הבעיה שנדונה במשפט היתה למעשה הדילמה שבשמירה על אנונימיות המשתמש, לעומת זכותן של חברות התקליטים לתבוע מחליפי קבצים ברשת. עם זאת, חופש הפרטיות המעוגן בחוקת ארצות הברית אינו יכול לשמש כמגן במקרה זה, ועל כן מותר לחשוף את זהותו של אדם המפר חוק, כך קבע השופט הפדרלי דני צ'ין.
 
 
עורכי דין שעקבו אחר המשפט אמרו כי קביעתו של השופט היא אחת המכריעות והחשובות בתביעות "פלוני אלמוני" רבות מסוג זה, אשר הובאו בעבר על ידי התאחדות תעשיית המוזיקה האמריקאית. עוד נאמר כי החלטתו של השופט לא פסחה על רגישות הנושא לפרטיות הגולש, שכן החברות התובעות חייבות להוכיח שבידיהן ראיות חותכות לכך שאכן בוצעה עבירה, ושהן אינן מחפשות אמתלה לחשוף את זהותם של משתמשים ללא סיבה מוצדקת.

אדן פיין, עורכת דין מטעם איגוד זכויות האזרח האמריקני אמרה כי החלטתו של השופט אמנם לא מהווה ניצחון עבור המשתמשים, אך מאידך גם לא מדובר בתבוסה, מכיוון שהפסיקה מדגישה בפירוש כי האשמות כנגד אדם כלשהו חייבות להיות מבוססות, וכי הזכויות המעוגנות בחוקה עדיין מקנות לאזרחים הגנה מפניהן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by