ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קומבו: סלולרי ו-Wi-Fi במכשיר אחד 
 
 
מערכת חיים ברשת

למה לשלם על שיחות באמצעות רשת הסלולר, אם אפשר להשתמש בחינם ברשת האינטרנט האלחוטית במשרד או בבית? שלש חברות עומדות לצאת לדרך על מכשירים המשלבים את שתי הטכנולוגיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלש יצרניות עומדות להשיק בקרוב מכשיר נייד אשר ישלב שתי טכנולוגית תקשורת: את טכנולוגית התאים הסלולריים הפופולרית ואת טכנולוגית האינטרנט האלחוטי המהיר (Wi-Fi).

כאשר נמצאים בקירבה לנקודה חמה של wi-fi, המכשיר מיועד לשמש כטלפון אלחוטי שעובד עם פרוטוקול VoIP. בשאר הזמן, המכשיר ישמש כטלפון סלולרי רגיל. הדילוג בין שתי שיטות התקשורת אמור להיות חלק ובלתי מורגש.
 

יתרונות וחסרונות

 
היתרון העיקרי בשימוש ב- wi-fi הוא המחיר: במשרדים, בתי קפה או בבתים פרטיים בהם מותקנת נקודה חמה של אינטרנט אלחוטי, אפשר לוותר על השירותים היקרים של הרשתות הסלולרית, לעקוף אותן ולהשתמש במקום זה באינטרנט האלחוטי.

היתרון השני הוא רוחב הפס: טכנולוגיות ה- wi-fi מאפשרת קצב העברת נתונים גבוה בהרבה מאשר טכנולוגית ה-GSM הרגילות. אם באמצעות אינטרנט אלחוטי אפשר להנות מרוחב פס מכובד, שמאפשר להוריד גם קבצי מולטימדיה כבדים, טכנולוגית ה-GSM מאפשר להוריד נתונים בקצב איטי בהרבה של 50-500KBps בערך.

החסרון בשימוש באינטרנט אלחוטי הוא כמובן הטווח - בגלגולה הנוכחי של טכנולוגית wi-fi, מרחק השידור מוגבל לכדי 100 מטר בלבד. מעבר לכך הקליטה נעלמת, ויש צורך להסתמך על התאים הסלולרים החולשים על טווחים בני אלפי קילומטרים רבועים.
 
החברה הראשונה שיוצאת עם מוצר הכילאיים היא T-Mobile האמריקאית, שתשווק באוגוסט את המחשב הנייד של HP שמשמש גם בטלפון נייד, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

המכשיר, iPAQ Pocket PC h6315, הינו המחשב כף יד הראשון של HP המשמש גם כטלפון. בנוסף, המכשיר גם יתמוך בבלוטות'. "זה יהיה המכשיר הראשון שתומך בהכל ביחד", אומר בהתרגשות סקוט בלנטין, סמנכ"ל T-Mobile. המחיר נקבע לצעצוע הינו 499$.

גם מוטורולה הכריזה כי היא עומדת להשיק לקראת 2005 מכשיר דומה, כך על פי Cnet. המכשיר, CN620, יצא לשוק ב-2005. החברה השלישית, חברת NEC היפנית, הכריזה עוד בדצמבר על השקה עתידית של טלפון סלולרי דור -3 אשר יתמוך גם ב- wi-fi, וגם הוא אמור לצאת ביפן, כך על פי התכנונים, בחודש הקרוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by