ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יש חיים מחוץ לגוגל? 
 
 
אילנה תמיר

באווירת תשעה באב - מה עושים כשכל הביצים נמצאות בסל אחד, והסל הזה פתאום נשבר? על הנזקים שנגרמו עקב התולעת ועל חשיבותן של אלטרנטיבות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביום ראשון נראו אנשי גוגל זחוחים מתמיד, כדולרים ניצנצו להם בעיניים. ההנפקה המדוברת של החברה בבורסה הניו-יורקית הולכת וקרבה, והחברה פרסמה שלשום את פרטיה: גוגל מעריכה את עצמה בלא פחות מ-36 מיליארד דולר (!), סכום ההנפקה יעמוד על 3.3 מיליארד דולר, ומחיר כל מניה יהיה 135$ לכל אחת.

אבל ב-6 בבוקר, שעון הפסיפיק, התהפך גלגל המזל על אנשי מאונטיין ווויו, כשגירסא חדשה של תולעת MyDoom החלה לתקוף את השרתים של מנועי החיפוש, ובניהם גם את שרתיה של גוגל. מכיוון שגוגל הינו מנוע החיפוש המוביל, הפגיעה בו הורגשה ביתר עוצמה.

גולשים, שעבורם גוגל משמש כמנוע החיפוש העיקרי אם לא היחיד בו הם משתמשים, עמדו אתמול במבוכה מול הודעת השגיאה שקיבלו, ונאלצו לחפש לעצמם מנועי חיפוש אלטרנטיבים.
 
 
אנדרו אוורט סיפר ל- ZDnet על חווייתו לקבל הודעת שגיאה מהאתר שנראה כל כך נצחי ועמיד, ועל ניסיונות האילתור שלו: "החלטתי לנסות לחפש באמצעות מנוע החיפוש של MSN. זאת מכיוון שלאחרונה פורסמו כל כך ידיעות על השיפורים החדשים שבוצעו במנוע שלהם". "החיפוש עצמו היה נפלא", הוסיף, "אבל אני כל כך רגיל להשתמש בסרגל הכלים של גוגל, שזה היה ממש כואב כשהייתי חייב לגלוש קודם למנוע החיפוש עצמו".
 
אולם מעבר לפגיעה בנוחות וערעור הרגלי הגלישה, היו גם חברות שניזוקו באופן ממשי עקב הפגיעה במנוע החיפוש. כריס ווינפלד, נשיא חברה העוסקת במתן יעוץ לחברות אחרות לשיווק באמצעות מנועי חיפוש מדווח : "אני מכיר חברות ששלחו את מחלקת המשלוחים שלהן הביתה מכיוון ש-70% מתוך התעבורה שלהם מגיעה מגוגל". המקרה שקרה אתמול היווה "נורת אזהרה".

"המקרה ממחיש את החשיבות בקיומם של מנועי חיפוש אלטרנטיביים, במיוחד עבור עסקים", מנתח טים היקרנל, סמנכ"ל חברת Meta Group. "הדיפרנציאציה וריבוי השחקנים בשוק הם הכרחיים, במיוחד עבור עסקים שמשתמשים במנוע החיפוש של גוגל לביצוע חיפושים פנימיים".

"מוקדם עדיין לומר כמה גולשים, מבין הגולשים שנתקלו בהודעות השגיאה של גוגל, ניסו לחפש במקומות אחרים", אומר גראהם מוד, אנליסט מחברת ComScore. ביום ממוצע, גוגל הוא מלך החיפוש הבלתי מעורער, כשדרכו מבוצעים 37% מתוך כלל החיפושים בארה"ב. במקום השני נמצא יאהו, עם 26.6% ובמקום השלישי MSN עם 14.5%.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by