ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גם למכוניות יש רגשות 
 
 סיטרואן DS, המכונית הכי אקספרסיבית בעולם עד כה   
 
מערכת חיים ברשת

ארבעה מהנדסים מחברת טויוטה רשמו על עצמם פטנט למכונית שיכולה להפגין רגשות באמצעות צורתה החיצונית. בימבה, את לא לבד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דמיינו לעצמם כביש, שבמקום מכוניות רגילות, אטומות וחסרות הבעה, תסענה בו מכוניות שיכולות להביע את אשר על ליבן. עקפו אתכם מימין? המכונית תפגין כעס ועצבנות. היו אדיבים כלפיכם ונתנו לכם לעקוף? המכונית תחייך לאות תודה. מכונית חמודה עוברת ממול - זה הרגע שהמכונית תגניב קריצה.

מכוניות שמפגינות רגשות אפשר היה למצוא עד עכשיו רק בפאנטזיה, כמו למשל בסדרת הטלוויזיה "אביר על גלגלים", או בסדרה המצויירת האלמותית "בימבה". אבל לארבעה מהנדסים מחברת המכוניות היפנית טויטה, יש חזון להפוך את הפאנטזיה הזו למציאות.
 
 
ארבעת הממציאים היפנים, רשמו על עצמם החודש פטנט במשרד הפטנטים האמריקאי, על מכונית שיודעת להפגין רגשות. מדובר במכונית בעלת יכולת לשנות את צורתה החיצונית בהתאם להוראת תוכנה, כך מדווח הניו יורק טיימס.

מכסה המנוע, החלונות, המגבים, הפנסים, האנטנה ושאר מרכיבי השלדה יכולים לשנות את צורתם, ובעזרת שילובים מסויימים של צבע וצורה ליצור הבעות.

גם מקומו של הצופר לא נפקד מהתכנונים. "כמו שזה עכשיו לצופר יש רק קול אחד, גם כשרוצים להביע רוגז וגם כשרוצים להביע תודה. בשל כך נהגים לא תמיד מבינים את הכוונותיהם של הנהגים האחרים", אומרים הממציאים. לפיכך לצופר יהיה מגוון רחב של צלילים לביטוי כוונות שונות.
 
המכונית תמדוד בעצמה את תנאי הכביש ותוכל להפיק הבעות פנים בהתאם, אבל בעיקר יהיו אלו הנוסעים אשר יקבעו את מצב הרוח, ממש כמו אמוטיקונים בצ'אט. וכאילו חשבו על הכביש הישראלי, שאילו מכוניות כאלו היו נוסעות בו, תמיד היה להן פרצוף חמוץ, הממציאים מבהירים שפרצוף כועס יהיה מוגבל רק למשך זמן קצר.

"ככל שמספר המכוניות על הכביש גדל, יש צורך גדול יותר במכוניות שיכלות להביע רגשות כמו בכי או צחוק, בדומה לבני אדם ולחיות.", הם מסבירים. "מכוניות אלו יכולות לספק אווירה עליזה ואורגנית בכבישים, במקום כלי הרכב הלא אורגנים שפשוט נוסעים הלוך ושוב".

בכדי לכסות את עצמם מכל הכיוונים, הממציאים כתבו כי הפטנט אינו תקף רק למכוניות אלא גם לכלי רכב אחרים כמו אופנועים, מטוסים ואוניות.

האם אכן התכנונים האלו אכן יצאו לפועל, והכבישים שלנו יראו כמו צ'אט של ילדים, מלא סמיילים מחייכים, כועסים או בוכים על גלגלים? בשלב זה אי אפשר לדעת. אולם מכיוון שמדובר בממציאים יפנים, ארץ הגאגד'טים הבלתי מוגבלים, הסיכויים לכך עולים פי כמה וכמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by