ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עולם של דיסק אחד 
 
 
מערכת חיים ברשת

סקר חדש (!) חושף את המדינות הטובות והרעות של שוק התוכנות הפיראטיות בעולם . למרבה ההפתעה, יש לנו לאן להדרדר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סקר שנערך על ידי תאגיד המידע הבינלאומי למען איגוד ה–Bsa מגלה כי יותר מ-36% מהתוכנות המותקנות במחשבים ברחבי העולם הן תוכנות מועתקות, פרוצות או בלתי חוקיות. באתר Zone-Hפורסם כי סכום ההכנסות מהשוק הפיראטי הגיע לכ-29 מליארד דולר בשנת 2003, וכי בעוד שווי התוכנות המותקנות על מחשבי העולם מגיע ל-81 מיליארד דולר, רק 51 מיליארד מתוכם הגיעו לידי המפתחים האמיתיים.

המחקר כלל 5,600 ראיונות ב-15 מדינות שונות וונעזר במומחים מהשורה הראשונה בכל מדינה ומדינה. כשמסתכלים על נתוני המחקר ומפלגים את התוצאות למדינות מגלים כי ארה"ב וקנדה הן המדינות החנוניות והממושמעות ביותר, עם 23% "בלבד" של תוכנות פיראטיות, במזרח אירופה עולה אחוז הזיופים ומגיע ל-71% ואילו מדינות אסיה הסוררות ויטנאם וסין מחזיקות בשיעור שיא של יותר מ-91% אחוזי פריצות.
 
 
"שימוש פיראטי בתוכנות ממשיך להיות אתגר רציני לכלכלה העולמית", כך מוסר רוברט הולימן, נשיא ויו"ר איגוד ה- Bsa . "מאלג'יריה ועד ניו זילאנד, מקנדה ועד סין, שימוש בתוכנות פיראטיות פשוט גוזל מהממשלה את המס המגיעה לה, גורם לאבטלה בשרשרת אספקת הטכנולוגיה ופוגע בתעשיית התוכנה המקומית".

אגב, אם תהיתם כיצד יכול להיות שמדינתנו הקטנטונת אינה בין המדינות הפיראטיות, אתם יכולים להפסיק להיות אופטימיים: ישראל פשוט לא נכללה בסקר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by