ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שלושה שירים בעשר 

שלושה שירים בעשר

 
 
מערכת חיים ברשת

שוק הורדות המוזיקה הישראלי הולך והופך צפוף; imusic - חנות מוזיקה מקוונת נוספת עלתה לאוויר בימים אלו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בימים אלו עלה לאוויר אתר הורדות מתחרה ל-songs.co.il (מבית NMC), והפעם מבית לייבל האינדי "נענע דיסק" בשיתוף גורמים נוספים. imusic יאפשר גם הוא הורדת שירים ישראלים בתשלום, כשהמגמה היא לתת במה לתוצרת של אמני שוליים ולייבלים עצמאיים וקטנים (כדוגמת "נענע דיסק" עצמו"), בניגוד לאתר המיינסטרימי למדי של NMC.

אז או שמפעילי האתר החדש החליטו לשבור את השוק, או שכמסורת "נענע דיסק" - רווחים הם לא חלק מהאג'נדה העסקית, אבל בניגוד ל-4₪ לשיר ו-35 ₪ לאלבום שמציעים ב-songs, עלות כל שיר ב-imusic היא 3.20 ₪, והורדת אלבום שלם עולה 25 ₪ – מחיר שממקם את imusic כיריב ראוי ותחרות קשה ל-songs.

כמו כן, מציעים ב-imusic אפשרות לרכוש מעין כרטיסי מנוי שמוזילים את מחירי השירים אל מתחת לרף 3 השקלים לשיר: כרטיסיה של 10 הורדות ב-28 שקלים (2.8₪ לשיר) באתר, כרטיסיה של 25 הורדות ב-67 שקלים (2.68₪ לשיר) וכרטיסיה של 50 הורדות ב-128 שקלים (2.56₪ לשיר) וכרטיסיה של 100 הורדות ב-240 שקלים (2.4₪ לשיר). בנוסף לחנות המקוונת, תמצאו באתר גם רדיו שישדר ממרכולתה של החנות, ופורום חדש-דנדש.
 
 
הגולשת R750-Girl סיפרה על חווית קנייה חיובית באתר בפורום מוסיקה עברית של נענע; הגולשת סיפרה כי רכשה שלושה שירים אשר ירידתם למחשב נקטעה (אחרי 2-3 מגה). אחרי שעשתה שימוש באפשרות הניתנת לרוכש להוריד פעמיים כל שיר, 2 מן השירים ירדו לבסוף למחשב במלואם, אך השלישי עדיין סירב לרדת במלואו. מייל קצר ששלחה הגולשת לשרות הלקוחות של האתר, למרות השבת, זכה למענה כמעט מיידי - וכבר היום בבוקר חיכה לה השיר בתיבת הדואר האלקטרוני.

החנות המקוונת החדשה היא סוג של סגירת מעגל עבור ניצן זעירא - האיש מאחורי "נענע דיסק". זעירא החל את דרכו בתעשיית המוזיקה המקומית כשותף בחנות תקליטים תל אביבית מצליחה ("בית התקליט") שהיתה שלוחה של חברת תקליטים משפחתית ("התקליט חיפה"), ולפני 16 שנה החליט במהלך עבודתו בעסק המשפחתי להוציא את ההקלטות החדשות של פורטיס בעברית. כך יצא לאור האלבום "סיפורים מהקופסא", שהיווה למעשה את לידתו של הלייבל "נענע דיסק". כעת שב זעירא לעסוק במכירות של מוזיקה, הפעם באינטרנט.

היוזמה בהחלט מבורכת, רק נשאלת השאלה האם בשוק הישראלי הקטן הצפוף גם כך יש מקום לעוד אתר מכירות מוזיקליות מקוונות, ובטח כשלתוכנות השרינג מצטרפים יוזרים חדשים כל רגע. עוד יותר מעניין יהיה לראות כמה זמן יצליח האתר לשמור על תמחור כה נמוך לתוצרת המוזיקלית שהוא מציע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by