ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חשיפה עולמית בנענע: מסכי מערכת ההפעלה של מיקרוסופט למילניום הבא - הפורטל כבר בפנים 

חשיפה עולמית בנענע: מסכי מערכת ההפעלה של מיקרוסופט למילניום הבא - הפורטל כבר בפנים

 
 
 גדי שמשון

מערכת ההפעלה החדשה, בעלת שם הקוד 'נפטון', שתצא לעולם בין 2003 ל 2005, תהיה קלה ופשוטה לשימוש. הכיוון הוא אינטרנט, מולטימדיה, ניהול כל פעילויות התרבות, החברה והכלכלה של הבית - וגישה קלה מאוד עבור מיקרוסופט לסדר היום של המשתמש

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הגירסה השלישית מהיום של חלונות

המסך הראשי של נפטון. פורטל אישי לניהול כל הפעולות בבית ובעבודה
 המסך הראשי של נפטון. פורטל אישי לניהול כל הפעולות בבית ובעבודה   
"נפטון - אתה כבר לא לבד" הוא הסלוגן של מערכת ההפעלה העתידית של מיקרוסופט, השלישית בתור מערכות ההפעלה החדשות מרגע זה, והראשונה לצרכן הביתי שתעשה שימוש בליבה (הרכיב הבסיסי במערכת ההפעלה) של מערכת ההפעלה המקצוענית, חלונות NT.

אנו מפרסמים כאן, בפרסום עולמי ראשון, מספר מסכים מתוך גירסת התכנון של התוכנה. גירסה עובדת ראשונה טרם הוכנה, והשמועות אומרות שמאז מהפך מינויו של סטיב באלמר למנכ"ל ירד קצב העבודה בחברה (גירסאות חדשות של NT נבנות היום בקצב של אחת לשבוע, במקום אחת ליום כמו בעבר). למרות שנפטון תוכננה לראשית שנות ה 2000, הרי שהמקור שלנו בחברה טוען שבמזכרים פנימיים מדברים היום על לא לפני 2005.
 

תחשוב שליטה

הגירסה שאחרי חלונות NT 5.0, זו שכבר מתמהמהת לא מעט זמן, תהיה למעשה חלונות NT 5.1, והיא מכונה בשם הקוד "אסטרואיד". נפטון תהיה NT 6.0, כך שהסדר נשמר איכשהו. המערכת מתוכננת למחשבים חזקים (שעוד אין לנו), לחיבורי רשת מהירים ורציפים (שגם אותם אין עדיין למשתמש הביתי) ולהתממשקות לכל מערכות הבית - בידור תחוזקה וכלכלה - שאנו יכולים לחשוב עליהם. המערכת, כמובן מאליו, תהיה "ממורכזת אינטרנט" מבחינת הגישה שלה, אינטרנט בנוסח מיקרוסופט, כמובן. המערכת לא רק תדע להתחבר כמעט לכל מכשיר או מדיה שאנו יכולים לחשוב עליהם - היא אמורה לדעת לתקן את עצמה בשעת הצורך, בלי להטריד את המשתמש בפרטים הקטנים.

נראה כי מיקרוסופט ממשיכה לחשוב באותו כיוון שהפך אותה לחברת התוכנה המצליחה בעולם (ובאמת, למה לה להחליף?), שעיקרו "בואו נשתלט". כזכור, עוד בגירסאות הראשונות של חלונות 95` סיפקה מיקרוסופט, הישר משולחן העבודה, חיבור ישיר ל- MSN, רשת תקשורת שהקימה כדי להתחרות בחברות ששלטו אז בשוק - AOL, פרודיג`י וקומפיוסרב.

רק שבדיוק באותם ימים החלה חדירת האינטרנט להיות מוכפלת בטור הנדסי, והרשת הפנימית של מיקרוסופט קירטעה. בהחלטה בעלת משמעויות היסטוריות, ובמהלך כמה חודשים לקראת סוף 95`, שינה יו"ר מיקרוסופט, ביל גייטס, את כל הכיוון העסקי של חברת הענק. אינטרנט. לפחות אם לשפוט לפי המסכים הללו, ועל אף ההסתבכויות המשפטיות שעברה החברה אחרי שדחקה את רגלי נטסקייפ משולחן העבודה, מיקרוסופט שוב מתכננת להשתלט על התכנים ישר מהמחשב.

הדבר המאפיין ביותר את נפטון הוא פשטות השימוש (עוד לא ראינו אותה עובדת, אז בואו נאמר שזו הכוונה). אם אתה יודע להפעיל וידאו או מכונת כביסה, לא אמורות להיות לך בעיות איתה. למרות הגישה בזמן האחרון שמדברת על כך שהאינטרנט מתנתק מהקופסה ויוצא החוצה - לסלולרי, לטלוויזיה, למחשבונים ניידים, למיקרוגל - הרי שהגישה של נפטון אומרת שהכל אולי טוב ויפה, אבל מה שימשיך לנהל את העניינים בעולם הדיגיטלי יהיה המחשב האישי באמצעות הפורטל הפרטי שמיקרוסופט תשים לך עליו.

להלן כמה ממסכי התוכנה. בימים הקרובים נפרסם מספר מסכים נוספים, ובגודלם המלא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by