ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
5.5 שנות מאסר לזייפן מיקרוסופט 
 
 זה היה הפסד של 10, אולי 20, אולי 50 מליון   
 
מערכת חיים ברשת

סוחר גרמני קנה בזול גירסאות מצומצמות של מוצרי מיקרוסופט שיועדו לבתי ספר, ומכר אותן ביוקר כאילו היו הגירסה המלאה של התוכנה. מיקרוסופט והמשטרה עלו על עיקבותיו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוחר תוכנות גרמני נשפט לחמש וחצי שנות מאסר בפועל, בעוון אריזה ותיוג מחדש של גרסאות מצומצמות של תוכנות מבית מיקרוסופט, ומכירתן במחיר גבוה, כאילו היו הגירסה המלאה של התוכנה, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

ראלף באלסק, סוחר תוכנות מהעיר וויליך שליד בוכהום במערב גרמניה, נמצא אשם באריזה ותיוג מחדש מחדש של יותר מ- 32,000 יחידות של תוכנות שיועדו לבתי ספר ולמכללות. באלסק קנה את התוכנות מאנשי חינוך בבלגיה, החליף את האריזה והתוויות ומכר אותן דרך חברת Dino-Soft שבבעלותו בגרמניה, כאילו היו הגירסה המלאה.
 
 
הסוחר נעצר בנובמבר בשנה שעברה יחד עם עוד שבעה בני אדם, בפשיטה שערכה המשטרה המקומית בשיתוף עם אנשי מיקרוסופט, על עשרות בתים ומשרדים בחיפוש אחר זייפני תוכנות.

במשפט נטען כי הנאשם גרם להפסדים של 5.5 מליון דולר לענקית התוכנה. אולם דובר מיקרוסופט בגרמניה, מר האנס-יורגן קרויסנט טוען, כי מספר זה נמוך בהרבה מההפסד האמיתי שנגרם עקב פעילותו של הסוחר, כך מדווח מגזין Forbes.

מיקרוסופט כוללת בחישובה של ההפסד, גם את ההפסד שנגרם לסוחרים אחרים וההפסד שנגרם למדינה מאובדן מיסים. "בעיננו אפילו המספר 25 מליון דולר הוא מספר נמוך מידי", הוסיף הדובר.
 
השופט, במשפט שהפך להיות למשפט הארוך ביותר בתולדות גרמניה בעבירות תוכנה, טען במהלך מתן פסק הדין, כי הוא מצא כי לנאשם ישנה "אישיות קרימינלית חמורה".

באלסק, לטענתו, השתמש בכסף שהרוויח מההונאה לניהול אורח חיים בזבזני, רכישת מוצרי מותרות ומכוניות יקרות. יחד עם זאת, השופט הוסיף כי הוא לקח בחשבון את ההודאה של הנאשם בעברות המיוחסות לו.

מיקרוסופט שמחה כמובן למשמע גזר הדין. "אנחנו רואים במקרה זה סימן לכך שהממשלות בעולם מתחילות לקחת את נושא זיוף התוכנות ברצינות ולראות אותו כעבירה רצינית", אמרה ביאטריס דלמס, מנהלת חטיבת זכויות היוצרים של מיקרוסופט בארופה, המזרח התיכון ואפריקה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by