ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב בישראל - וידאומטים מקוונים בכל פינה 

בקרוב בישראל - וידאומטים מקוונים בכל פינה

 
 
טלי לכיש

בלוקבאסטר ישראל מצטרפת לחברת האם העולמית ומשיקה שירותי השכרת סרטים און ליין, ביניהם שירות בלעדי ללקוחות בארץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזה כחודש נהנים לקוחות בלוקבאסטר בבריטניה מהאפשרות להשכיר סרטים בלי הצורך להוציא את האף מהבית; כל שעליהם לעשות הוא להיכנס לאתר החברה, לבחור את הסרט בו הם חפצים, ותוך 24 שעות, יונח הסרט על מפתן ביתם, מידי שליח של הדואר; המשלוח כבר כלול בחשבון. כל שעליהם לעשות הוא לשלוח אותו חזרה בדואר (אחרי שצפו בו כמובן. או שלא).

השבוע הכריז ג'ון אנטיוכו – יו"ר ומנכ"ל בלוקבאסטר, כי בקרוב מאד יוכלו גם הלקוחות האמריקאיים (וקצת אחריהם גם הישראלים) של החברה ליהנות משירות דומה, זאת לאחר תקופה ארוכה בה התעלמו בבלוקבאסטר העולמית מנתח השוק של שירות השכרות אונליין, במן זלזול מופגן כלפי Netflix (החברה הדומיננטית והמתחרה הפוטנציאלית העיקרית של בלוקבאסטר בשוק החדש) וספקים דומים של שירותי השכרת סרטים אונליין. למעשה, אתר בגירסת בטא שמציע מנוי חודשי לשירות תמורת מחיר נמוך יותר מזה של Netflix, כבר נמצא בהרצה מזה זמן מה, ויעלה לאוויר בתפוקה מלאה בעוד זמן לא רב.
 
 
בבלוקבאסטר ישראל לא ממש הביעו התלהבות מן השירות החדש, למרות שגם הם מתכוונים להשיקו בתחילת 2005 כחלק מחבילת שירות כוללת שישיק הסניף המקומי של החברה; "אנחנו סבורים כי הפיצ'ר הספציפי הזה פחות מתאים לאופי הישראלי, וזאת משתי סיבות עיקריות: האחת היא שישראלים אוהבים לקבל את הסרט כאן ועכשיו, ולא להמתין יום-יומיים עד שיגיע עם השליח, וסיבה שניה היא שלישראלים יש נטייה לא להאמין כל כך בדואר. ומצידנו אנו חוששים מתופעות של 'שלחתי את הסרט חזרה כבר לפני שבועיים. מה, לא קיבלתם אותו?' ויותר גרוע – 'הסרט בכלל לא הגיע אליי; תשלחו שוב'." אמר היום בריאיון עופר לוי.

לפני כשלושה חודשים עלה לאוויר בשקט יחסי האתר הישראלי של החברה, וממש בימים אלו עובדים על בבלוקבאסטר על השלמת מערכת המכירות והכנסת פיצ'רים נוספים, ביניהם מצוי פיתוח ייחודי לסניף הישראלי של החברה: השכרה און-ליין מוידאומטים, כך סיפר לוי לחיים ברשת באופן בלעדי.

"כיום, הלקוח מגיע לוידאומט, וכלל לא יודע אילו סרטים הוא ימצא שם, ובדר"כ אין לו מידע מספק גם על אלו שכן נמצאים. עם העלאת הפיצ'ר החדש הלקוח יוכל לגלוש לאתר החברה, שם ימצא מפת וידאומטים, יבחר מהם את הוידאומאטים שקרובים אליו ויוכל לראות בדיוק אלו סרטים זמינים בהם נכון לאותו רגע, וגם לקבל עליהם את המידע שבו הוא מעוניין. הלקוח יוכל לבחור סרט ולהשכירו מיידית באופן מקוון, ואז להגיע לוידאומט בזמנו החופשי, והסרט ימתין לו שם. לא עוד המתח של 'תידלק המנורה האדומה, או לא?' שמכיר כל אחד שניסה להשכיר סרט מבוקש מהוידאומט", כך סיפר לוי.

מתי יעלה הפיצ'ר לרשת?
"למעשה כרגע כבר קיימים באתר החלקים של מפת הוידאומטים והדאטה-בייס של אינפורמציה על סרטים, וכל מה שנותר הוא להשלים את שדרוג הוידאומאטים למערכות הפעלה שתומכות בשירות."

ומה עם אפשרות להוריד סרטים בסטרימינג מן האתר?
"מבחינה טכנולוגית כבר ניתן היום לאפשר לגולשים להוריד סרטים בסטרימינג, אבל אולפני הסרטים מעכבים את העניין מכיוון שהם חוששים לאבד הכנסות מהקרנות בבתי הקולנוע ומהשכרות בשיטה הנוכחית. אנחנו בבלוקבאסטר ישראל החלטנו לנהל משא ומתן באופן עצמאי מול האולפנים בחו"ל, ובאנו בהצעה שישראל תשמש כבטא-סייט – מן אי ניסיוני קטן שבו אפשר לבחון את ההשפעות והתוצאות של מתן האפשרות להוריד סרטים בסטרימינג (בתשלום כמובן ט.ל.), מבלי שתהיה להן השפעה מכרעת על התעשייה לטוב ולרע, בגלל המימדים הקטנים יחסית של ישראל. במידה והאולפנים לא יאהבו את התוצאות, לא ייגרם נזק גדול בכל מקרה, ותמיד אפשר יהיה להפסיק את הניסוי."

ברגע שתושלם בניית מערכת המכירות, יושק האתר הישראלי של בלוקבאסטר "באופן יותר רועש, ובינתיים" לדברי לוי, "בנינו אתר שכל חובב סרטים ייהנה ממנו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by