ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
2.75 מיליון דולר על דומיין 
 
 האתר ששווה מליונים   
 
מערכת חיים ברשת

כמו בימי הדוט קום העליזים – הדומיין creditcards.com נמכר במחיר היקר ביותר לדומיין מאז ימי הבועה העליזים. יש לנו קמבק?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עסקאות דומיינים עתירות דולרים היו עניין שביומיום בימי הבועה העליזים והפכו במידה מסויימת לסמל של התקופה. אולם היום, בשנת 2004, צריך לשפשף טוב טוב את העיניים כשקוראים אודות מכירה של דומיין במחיר הנספר בשש ספרות.

חברת Deal Jam מכרה את הדומיין CreditCards.com לחברת Click Success מטקסס בעלות של 2.75 מליון דולר. vהמספר הנ"ל הופך את העסקה להיות עסקת הדומיינים החמישית בגודלה בהיסטוריה, ולעסקה היקרה ביותר מאז ימי תום הבועה.

למעשה העסקה נחתמה עוד במרץ השנה, אבל רק השבוע (ג') שתי החברות חשפו את המידע.
 
 
האתר הנמכר מתמחה בהשוואות בין כרטיסי אשראי שונים ומרוויח מפרסומות ומדמי עמלה על רכישות של כרטיסי אשראי המתבצעות דרכו. כרגע האתר מרוויח כ- 30,000 עד 40,000 דולר בחודש.

בהודעה לעיתונות הסבירה חברה Deal Jam כי ההתמחות שלה היא בקניית אתרים בעלי שם דומיין גנרי, כדוגמת shop.com, relationship.com ו- Safety.com, הבאת האתר עד לרמה מסוימת, ואז מכירתם של הדומיין והאתר יחד לכל המרבה במחיר.

"קיבלנו הצעות רבות על creditcards.com", מספר אנדרו מילר, מייסד החברה. "אנחנו מאמינים ש- Click Success שקנתה אותו בסופו של דבר, תוכל להביא את האתר לדרגה הבאה".

את הנטיה של החברה לבחור באתרים בעלי שם גנרי מסביר מילר - "אין מקום מוצלח יותר לבנות אתר או עסק מקוון , מאשר על דומיין בעל שם גנרי. זה כמו השדרה המרכזית של האינטרנט".
 
גם הרוכשת, חברת Click Success משתמשת באותה מטאפורה של "שדרה מרכזית" בכל הנוגע לשמות דומיין גנריים. "אני מרגיש כאילו קניתי חלק מפארק אבניו", אמר בהתרגשות דן סמית', מנכ"ל החברה לאתר MSNBC. "זה כמו לרכוש נדל"ן" הוסיף.

עסקת הדומיינים היקרה ביותר בהיסטוריה התקימה בשנת 1999 . הדומיין business.com נמכר אז בעלות של 7.5 מליון דולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by