ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הכתם נשאר על הקיר 

הכתם נשאר על הקיר

 
 
איל שפירא
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עידן, הרצליה, 01:10 (צילום: איל שפירא)
 עידן, הרצליה, 01:10 (צילום: איל שפירא)   

היה היה, לפני שנים רבות, מועדון בשם "פינגווין". אפילו ההיסטוריה כמעט ושכחה את המוסד החצי-מכובד הזה. אבל בזמנו היה למקום הזה כבוד בעיר, והשירותים שלו הפכו למיתולוגיה שעד היום לא ברור אם יש לה ביסוס (אבל באמת שלאף אחד כבר לא כל כך אכפת). בכל אופן, הפינגווין היה המקום הקבוע של עידן.

"לילה אחד אני שם, רוקד כאילו אני לבד, בעולם משלי", הוא מספר. "אף אחד לא עניין אותי. פתאום הרגשתי שמשהו נוגע לי ביד. קראו לה דורית והיא היתה חמודה. בסדר כזאת. היא ביקשה אש והתחלנו לדבר. בסוף הערב הצעתי לה טרמפ הביתה והיא הסכימה".

עידן ודורית יצאו מהמועדון לכיוון המכונית. "חניתי רחוק והלכנו קצת. ואז היא אמרה שהיא צריכה לשירותים. חייכתי והיא נעלמה מאחורי משאית. נקרעתי ממנה, כמו איזה גבר בלי חשבון. אמרתי לעצמי, `וואלה, יש פה עניין`".

יצאו שלושה או ארבעה שבועות. וכמו בסרטים הלא-הוליוודיים, החליטה פתאום לחתוך. בלי סיבה מיוחדת. "היא אמרה לי שאני רגיש מדי, רומנטי מדי. לך תבין נשים: או שאנחנו גסים מדי או שאנחנו רומנטיים מדי. מה שלא נעשה לא יהיה טוב".

 

רומנטי, היא אומרת? ובכן, עידן החליט לפתוח במלחמת הפוך-על-הפוך. כמה לילות לאחר הנטישה הגיע, מצויד בתרסיס צבע לבן, לרחוב בו היא גרה עם הוריה. "ככה, באמצע הלילה, כתבתי עם הספריי הלבן שיר אהבה על הכביש, מתחת לחלון שלה. תאמין לי, זה היה שיר מדהים. ביאליק היה גאה בי".

"זה היה שיר של שש-שבע שורות. אני לא זוכר את כולו, אבל זה התחיל עם משהו כמו `עלי לחצוב לך אהבה, לצרוח לך שיר ערש`, או משהו כזה. נורא התרגשתי כשכתבתי, גם פחדתי שמישהו יראה ויקרא למשטרה. אבל הכל הסתדר".

עידן חזר לביתו והלך לישון. בבוקר צלצל הטלפון. "התעוררתי עם חיוך של מיליון דולר. הייתי בטוח שהיא התקשרה להתחנף ולבקש שנחזור להיות יחד".

הוא הרים את הטלפון ואמר את ה"הלו" הכי שרמנטי שהיה יכול. "זה היה אבא שלה, הוא צרח עלי כמו מטורף שאם אני לא בא מיד לנקות את השטויות שכתבתי, הוא פונה למשטרה ומתלונן על הטרדה. כמו אידיוט הלכתי וניקיתי את השיר שלי עם ספריי שחור".

אמנם הרבה זמן עבר מאז, אבל יכול להיות שעד היום, אם תעברו ברחוב צדדי וקטן אחד בתל-אביב, ותמצאו כתמים שחורים על הקיר, אולי הם מכסים שיר אהבה נאיבי אחד מתקופת הפינגווין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by