ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מלחמות הקבצים : iMesh נכנעה ל- RIAA 
 
 לא הסגירו את המשתמשים שלהם   
 
מערכת חיים ברשת

ניצחון ענק להתאחדות תעשיית המוזיקה האמריקאית – חברת שיתוף הקבצים הישראלי הסכימה לשלם פיצויים על הפרות זכויות יוצרים של משתמשיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת שיתוף הקבצים הישראלית Bridgemear, הידועה יותר בשם iMesh, הסכימה לשלם ל-RIAA, התאחדות תעשיית המוזיקה האמריקאית, פיצויים בהסכם פשרה, על הפרות של זכויות יוצרים שנעשים בידי מתשמשיה, כך מדווחת סוכנות הידיעות AP.

על פי הסכם הפשרה, החברה תשלם 4.1 מליון דולר ל-RIAA. כמו כן, החברה הסכימה לשנות את השירות שהיא מציעה וזאת בכדי למנוע ממשתמשיה להפיץ באופן בלתי חוקי מוזיקה המוגנת בידי זכויות יוצרים להבא.
 
 
הסכם הפשרה שהושג הוא יוצא דופן, היות ועד עכשיו עסקו תביעותיה של RIAA במשתמשים פרטיים בלבד, ואילו הפעם הנתבעת היתה החברה שמספקת את הטכנולוגיה.

בראיון לחיים ברשת שנערך במאי שנה שעברה הצהיר מנכ"ל החברה אלון אילן, כי החברה לא מתכוונת להסגיר את הפרטים של משתמשיה, וכי למעשה, מאז שהחברה הפסיקה לעבוד בשיטת שרת מרכזי אין לה יכולת לעקוב אחר פעילות משתמשיה.
 
"אינני יכול לדעת מי המשתמשים" מסביר אילן. " אנחנו לא קשורים אליהם בדיוק כפי שמיקרוסופט לא קשורה למי שמשתמש באאוטלוק. זה שיוזר הוריד iMesh, אני לא יודע מה הוא עושה איתו. זה בערך כמו ללכת לפיליפס, לסוני ול- HP שמייצרים צורבי סי.די. רום, ולהגיד להם : אנחנו מבקשים שתדווחו לנו על כל יוזר שצורב את השיר של מדונה, כי אסור".

קוני קונורס, דוברת iMesh , מסרה לאחר השגת ההסכם, כי "זה עדיין מוקדם מידי לומר אם משתמשי iMesh ידרשו לשלם על הורדה של קבצים, כדוגמת משתמשי iTunes. זה תלוי בהסכם שהחברה תגיע אליה עם הלייבלים הגדולים".

ב-RIAA כמובן ברכו על ההחלטה. "הגישה הבונה של iMesh בולטת בניגוד לגישות של עסקי החלפת קבצים האחרים אשר דוחפים את האף שלהם לקונגרס, ומנסים לצבור להם שותפים כדי לפתות את ילדי אמריקה להפר את החוק" אמר ממיץ' ביינוול, ראש ההתאחדות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by