ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
למשוך לספיידרמן בחוטים 
 
 
אסף גנדלר, גיימר

אסף גנדלר התעופף ביחד עם ספיידרמן מעל גגות העיר ניו יורק בגרסת הקונסולה של משחק המחשב, ומה-זה נהנה!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוא מתעופף ברחובות, תלוי רק על קורי עכביש. קופץ מגורדי השחקים של ניו יורק, ונוחת ללא פגע באמצע הכביש. יורה קורי עכביש, מעיף אויבים לאוויר ומכה בהם בגובה עשרות מטרים. עם כל זה, אפשר היה לחשוב שיהיה קשה ליצור משחק וידאו, שיאפשר לנו לשחק את דמותו של גיבור הקומיקס 'ספיידרמן'.

אז חשבנו. 'ספיידרמן 2', משחק הוידאו החדש לקונסולות המשחק - ה'פלייסטיישן 2', ה'אקס בוקס' וה'גיימקיוב' -יצא לפני מספר ימים לחנויות העולם, והצליח במשימה מעל ומעבר. המשחק מאפשר לשחקנים לשחק את ספיידרמן באופן חופשי - להתעופף ברחובות העיר ניו יורק לאן ומתי שנרצה, להילחם באופן פשוט ומרהיב בפושעים מזדמנים או ברשעים גדולים, וכן, גם לקפוץ מגורד השחקים הקרוב. אם תרצו, מדובר ב'גראנד ת'פט ספיידרמן' - גרסה מעופפת למשחק הפעולה הסופר מצליח, GTA.
 

הכירו את ד'ר אוקטופוס

 
עלילת 'ספיידרמן 2' דומה באופן כללי לעלילת הסרט, שהגיע לפני מספר ימים לבתי הקולנוע ברחבי הארץ. לאחר רבע משחק, שבו תילחמו בפושעים ברחבי העיר ניו יורק, תתאהבו במרי ג'יין ותתעופפו ברחבי העיר, יתחיל האקשן האמיתי. ספיידרמן יילחם לא רק בד'ר אוקטופוס, הרשע הבולט בסרט החדש, אלא גם במגוון מאויביו הוותיקים: מיסטיריו הפעלולן, שוקר המחשמל, ריינו הענק ואחרים.

כל הדמויות במשחק, כולל ספיידרמן, מרי ג'יין, ד'ר אוקטופוס ואחרים, מדובבות על ידי כוכבי הסרט האמיתיים. ראוי לציון מיוחד טובי מגווייר, בתפקיד ספיידרמן, שמצליח לשעשע שוב ושוב בבדיחות קרש חביבות.

עלילת המשחק מחולקת לפרקים. בכל פרק יהיה עליכם להשלים מספר מטרות, על מנת להתקדם לפרק הבא: לחסל בוס מסוים, לקנות שדרוגים לספיידרמן, או סתם לחסל כמות מסוימת של פושעים ברחבי העיר. כראוי למשחק חופשי המנסה לחקות את הצלחת GTA, תוכלו גם להתעלם מהמטרות האלו, להתעופף ברחבי ניו יורק, ולעזור לעוברי אורח שונים במלחמתם בפשע.
 

זה ציפור, זה מטוס - זה ספיידרמן!

 
ההתעופפות ברחובות היא החלק המוצלח ביותר במשחק. מדובר במנגנון פשוט למדי: לאחר שתקפצו באוויר, תוכלו, בלחיצת כפתור, לירות קורי עכביש. קורים אלו יתפסו בבניינים קרובים, ויאפשרו לכם לרחף באוויר, כאשר אתם יורים עוד ועוד קורי עכביש. כמה דקות לאחר שתתחילו, תמצאו את עצמכם מרחפים בכיף ברחובות העיר, תופסים עוד ועוד גובה.

המשחק 'סלחן' מאוד, ויסלח לכם גם על טעויות במהלך הטיסה. בלחיצת כפתור ניתן להידבק לבניינים או גורדי שחקים, ולטפס במהירות עד למעלה, למבט מזווית הציפור על העיר. גם אם תיפלו מגורד השחקים הגבוה בעיר, לא תוכלו למות. חווית הטיסה עם ספיידרמן, היא הבטוחה ביותר בסביבה.

לא הכל מושלם ב'ספיידרמן 2': למרות הכיף הגדול שמעניקה ההתעופפות ברחבי העיר, לאחר מספר שעות תגלו כי רוב המשימות במשחק, חוזרות על עצמן. שוב ושוב תצילו עובר אורח פצוע ותעבירו אותו במהירות לבית החולים הקרוב, תחסלו חבורה של פושעים, תרדפו אחר רכב נמלט, תצילו שוטרים מקרב יריות, תצילו מתאבד שמנסה לקפוץ ממגדל גבוה, או תצילו אנשים מספינה טובעת. שש סוגי משימות בסך הכל.

מערכת הלחימה של המשחק פשוטה ומהנה, אולם לא מצליחה להסתיר את ההרגשה כי יותר השקעה בעלילה ובעיצוב המשימות, היתה מובילה למשחק טוב עוד יותר.

המשימות המאתגרות והמקוריות יותר במשחק הן דווקא המשימות נגד הבוסים. יריביו הגדולים של ספיידרמן חוזרים כאן בגדול, וסביר להניח שייקח לכם מספר פעמים עד שתצליחו להשלים כל משימה. משימות אלו נעות ממשימות שיבחנו את יכולת המחשבה שלכם, דרך משימות זריזות, משימות התעופפות מעל פסל החירות ועוד.
 
 

להילחם טוב יותר

 
הלחימה במשחק פשוטה למדי: אתם שולטים על ספיידרמן בגוף שלישי, ובאפשרותכם לבעוט, להכות, לקפוץ, לחמוק, או לעשות סדרת מכות מיוחדת בשילוב כל הכפתורים הללו. כל השלמת משימה תזכה אתכם ב'נקודות גבורה', בעזרתן תוכלו לקנות מהלכים מיוחדים נוספים בחנות העיר.

המהלכים יהפכו בהדרגה למרשימים יותר ויותר: תוכלו לקפוץ באוויר ולקחת אתכם את יריבכם, לשבות אותם בקורי עכביש שיריתם מרחוק, לתפוס אותם עם קורי עכביש ולהטיח אותם שוב ושוב ברצפה, לקשור את האויבים לעמוד החשמל הקרוב, ועוד.

אפשרות מגניבה נוספת היא האפשרות לעבור למצב 'חוש ספיידרמן': מעין הילוך איטי, שמאפשר לכם לחסל את האויבים בקלות, תוך כדי ביצוע מהלכים מרהיבים יותר.

עם זאת, הבעיה העיקרית של מערכת הקרב היא שמדובר בקרבות קלים יחסית: לאחר כמה זמן, תגלו שמספיק ללחוץ על כל כפתורי הג'ויסטיק בו זמנית, כדי לצלוח את רוב הקרבות - כמעט כולם למעשה, פרט לקרבות הבוסים הקשים.
 

מעופפים בתפוח הגדול

המשחק הוא בהחלט הישג גרפי: לא מדובר כאן ב-Doom 3 המתקרב, אבל ההתעופפות ברחבי גורדי השחקים של העיר, האפקט המגניב שתראו כאשר תצנחו מגובה 443 מטרים מה'אמפייר סטייט בילדינג', והשחזור של אזור ניו יורק, יגרמו לכם הנאה רבה. בהתחשב בכך ששיחקתי בקונסולת הפלייסטיישן 2 הוותיקה, בהחלט לא מצאתי על מה להתלונן במהלך המשחק.

הממשק הגרפי עוזר גם הוא לחוויית המשחק: חיצים ואייקונים שירצדו על המסך, יכווינו אתכם בקלות למשימה הבאה, יזהירו אתכם מסכנה מתקרבת ויחשפו אויבים בסביבתכם הקרובה. התלונה היחידה שלי נוגעת לסרטוני הקישור שבין משימה למשימה: פרט לסרטונים המרשימים שבפתיחת ובסיום המשחק, יכלה לספק לנו חברת 'טריארך' הרבה יותר אקשן מרהיב בין המשימות.

היינו מקבלים בשמחה אפילו קטעי וידאו מרשימים שהיו נגזרים מסרט הקולנוע, שמשופע בגרפיקות כאלו. למרות זאת, שחקני הוידאו יאלצו להסתפק בסרטוני קישור המבוססים על מנוע המשחק, וראינו כבר מרשימים יותר מאלו.
 

12 שעות על ספידים

'ספיידרמן 2' ידרוש מכם 12 שעות משחק נטו, על מנת להגיע לקו הגמר. בסופו של דבר, לאחר שתצליחו לחסל את כל היריבים ואת כל הבוסים הקשים, סביר להניח שתזכרו רק דבר אחד - את החוויה המהנה והחופשית של התעופפות ברחבי ניו יורק. ורק בשביל זה, שווה לקנות את 'ספיידרמן 2'.

מדובר כמובן על גרסת הקונסולות - אל תתבלבלו עם גרסת המחשב החלשה, שפותחה על ידי חברה אחרת לחלוטין. לא ברור מדוע לא יכולים שחקני המחשב ליהנות מגרסה מצוינת זו של 'ספיידרמן 2', ואפשר רק לקוות שלקראת 'ספיידרמן 3', תפעל חברת ההפצה 'אקטיביז'ן' באופן נבון יותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by