ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קמרון דיאז : בלי לינקים לקלטת הלוהטת 
 
 דיאז - בגלגולה ככוכבת לכל המשפחה   
 
אילנה תמיר

הפרשה הרכילותית סביב סרט הפורנו בו הצטלמה כוכבת הקולנוע בצעירותה, מלמדת דבר או שניים על אופי האינטרנט וגם מעלה מספר סימני שאלה משפטיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם אינכם חיות רכילות, ייתכן ולא ידעתם עד עכשיו שגם קמרון דיאז, כוכבת "משתגעים על מרי", "המלאכיות של צ'ארלי" ו-"שרק" נכנסת לרשימת הכוכבות המחזיקות בקלטת לוהטת. אם כך, עכשיו אתם יודעים.

בשנת 1992, בהיותה צעירה בת 19, הצטלמה דיאז לסרט פורנו דמוי S&M. היום, אחרי מספיק שנים, הרבה פרסום והמון כסף, היא מתפללת שכל העותקים עלי אדמות של הסרט הזה יתנדפו כלא היו.

לפני למעלה משנה תבעה דיאז את ג'ון רוטר, מי שצילם בזמנו את הסרט, לבל יפיץ אותו. אחרי מאבק משפטי ארוך, דיאז ניצחה, השיגה צו איסור פרסום ורוטר נצטווה לשלם פיצויים.

אולם הניצחון הזה היה מאוחר מידי. מגזין Wired מספר כי הסרט מצא את דרכו בכל זאת לאתר Scandal-Inc.com והועמד שם החודש למכירה ב- 39.95$. טריילרים של הסרט ועותקים של הסרט המלא כמובן פשטו בכל פינה ברשת. עובדת קיומו של הסרט ואפילו תיאורים גרפיים מפורטים יצאו אל מחוץ לאתרי הפורנו והגיעו גם לטלווזיה ולאתרים מיינסטרימים בעולם ובארץ.
 
 
אבל דיאז, המאוכזבת שכל מאמציה המשפטיים היו לשווא, מאמינה כי היא תוכל בכל זאת להחזיר את הגלגל לאחור (או לפחות להרוויח פיצויים עקב המאורע המביך) והחליטה לתבוע אתרים אשר נתנו לינק לאותו סרט ווידאו.

התביעה מתמקדת בבלוג הפורנו Fleshbot אשר פרסם את הלינק לאתר שמאכסן את הסרט ובשני אתרי רכילות נוספים השייכים לאותה קבוצת אתרי Gawker.

טענת עורכי הדין של הכוכבת היא כי צו איסור הפרסום שהם השיגו לפני כשנה, לא תקף רק לגבי ג'ון רוטר עצמו, אלא גם לכל אדם אחר אשר מודע לאותו צו פרסום. משמעות הדבר היא שברגע ש-Fleshbot, ולמעשה כל אתר או עיתון אחר, מודעים לקיומו של הצו, הם מנועים מלפרסם את הווידאו.

עורכי הדין החרוצים של דיאז פנו לקבוצת אתרי Gawker במכתב האומר כי "מצאנו כי האתרים שלכם מציבים לינק לאתר אחר המוכר באופן לא חוקי סרט ותמונות בהן מצולמת קמרון דיאז... זו התנהגות בלתי חוקית אשר חושפת אתכם לתביעות ולדרישה לפיצויים ולעונשים חמורים".
 
הפרשה מעלה לא מעט שאלות משפטיות הקשורות באינטרנט ובמשפט, והיא אף עשויה לקבוע תקדימים משפטיים הקשורים להייפר-טקסט, העיקרון הבסיסי עליו מושתתת הרשת: האין חופש הביטוי מגן על מתן לינקים לתכנים אשר מכילים חומר בלתי חוקי? האם ברגע שנותנים לינק לחומר בלתי חוקי ברשת, גם הלינק עצמו הופך להיות בלתי חוקי? אם כן, האם זה תקף גם לגבי אתרי חדשות אשר נותנים את הלינק מתוך עניין חדשותי?

מה שבטוח, המקרה הוכיח לקמרון דיאז בדרך הכואבת מה שכבר כוכבת ישראלית אחרת יכלה ללמד אותה בחינם: ברגע שמנסים לאסור את פרסומו של דבר מה ברשת, תשומת הלב לאותו דבר רק תגדל ותתעצם. עובדה שהסיפור מצא את דרכו מחוץ למדורי רכילות והגיע גם למדורי המחשבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by