ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רמקולים פרחוניים 
 
 וחכו עד שתשמעו את שירת הגרניומים   
 
מערכת חיים ברשת

אם זה נראה כמו פרח, מרגיש כמו פרח ומריח כמו פרח, כנראה שזה באמת פרח. אבל למה פתאום זה גם משמיע מוזיקה?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל רומנטיקנית ורומנטיקן יודעים כי פרחים הם המתנה המושלמת לדייט ראשון. עכשיו דמיינו לעצמכם איזה שדרוג זה יכול להיות, אם תוכלו גם לחבר את הפרחים שהבאתם למערכת הסטריאו, והפרחים פתאום יתחילו להשמיע מוזיקה רומנטית רגועה.

לא, לא מדובר על פרחי פלאסטיק בעלי רכיב קול. מדובר על פרחים אמיתיים, מהסוג שגדל באדמה ושותה מים, אשר משמשים כרמקולים, ועליהם מדווח אתר TechJapan.

מדובר על המצאה חדשה הנקראת "Flower Speaker" ואחראיות לה חברת Music Bird Corporation וחברת Let's Corporation. למי שהיה לו צל של ספק, אז יפן, בירת הגאגד'טים העולמית, היא כמובן המולדת של הרמקולים הפרחוניים האלו.
 
 
איך זה עובד, וודאי אתם שואלים. כידוע, קול מופק באמצעות הרעדה של האוויר. ברמקולים סטנדרטיים לרוב מה שמפיק את הצליל אלו ממברנות של נייר רועדות. במקרה של הרמקולים הפרחוניים, הפרח עצמו, כולל הגבעול, עלי הכותרת והעלים, אחראי על מלאכת הוויברציה.

הפרח נמצא במין ואזה שבתחתיתה נמצאים סליל חשמלי ומגנט בתוך גליל אקרילי. הסליל והמגנט מרעידים את הגליל, והפרחים, שנמצאים במגע ישיר איתו, מקבלים גם הם את הרעד ובדרך זו מפיקים קול.

הרמקולים נחשפו לראשונה שלשום (ו') במסיבת עיתונאים. מכיוון שהם נמצאים עדיין בשלבי ניסוי, אין פרטים מדוייקים לגבי עוצמת הצליל והאיכות שהם מסוגלים להפיק. אולם נמסר אופי הצליל תלוי בסוג הפרח ובגודלו.
 
 
"הוספנו לפרחים את החוש החמישי", מסבירים בחברת Lets. "עד עכשיו לפרחים היה צבע, ריח, טעם ומגע. עכשיו הוספנו לפרחים גם קול". אלמנט חדש זה אמור להגביר את הכוח המרפא של הפרחים.

ומה לגבי בריאותם של הפרחים עצמם ? ב- Lets אומרים כי אומנם אין להם נתונים מדוייקים, אולם לפי מה שידוע להם, וויבראציות עושות טוב לא רק בני אדם אלא גם לפרחים, ואף מאריכות את חייהם, כך שאוהבי הפרחים יוכלו להסיר דאגה מליבם.

בסוף החודש צפויה לצאת מהדורה מצומצמת וניסיונית של המוצר בעלת 3000 יחידות בלבד, אך החברה מתכננת למכור כ-36,000 רמקולים ריחניים בתוך שנה.
הפריט המוזיקלי הזה צפוי לעלות בין 5000 יין עד 50,000 יין (כ-2000 שקלים) תלוי בדגם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by