ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תנו למכות לחיות 
 
 לפעמים אלימות זה חשוב   
 
רויטרס

חברות המשחקים השיגו ניצחון משמעותי בבית המשפט הפדראלי אשר פסל חוק שנועד להגביל מכירת משחקים אלימים לקטינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט פדראלי ביטל ביום חמישי שחלף חוק שהוציאה מדינת וושינגטון, שנועד להגביל מכירת משחקי וידאו אלימים לקטינים. מעיון במסמכי בית המשפט עולה כי השופט פסל את החוק מכיוון שהוא היווה הפרה של זכות חופש הדיבור.

השופט המחוזי רוברט לזניק הוציא פסיקה שמבטלת את החוק, אשר התקבל לפני כשנה אולם הושעה עד לתום הדיון המשפטי, אשר החל בשל פניה של התאחדות מפיצי תוכנות הווידאו כנגד מדינת וושינגטון.

על פי חוק מספר 1090 של מדינת וושינגטון, כל אדם שימכור משחק מחשב המכיל אלימות לקטין מתחת לגיל 17, יאלץ לשלם קנס של 500 דולרים. מפיצי המשחקים עתרו לבית המשפט, אשר הסכים עימם, על כך שהחוק כוללני ולא ברור וכי אפשר לאוכפו.
 
 
"בהתחשב בכך שזכות הביטוי החופשי נמצא בסכנה, החליט בית המשפט כי החוק אינו ברור מבחינה חוקתית", אמר השופט לזניק בסיכום המשפט.

הסנאטורית הדמוקרטית מארי לו דיקרסון, שכתבה את החוק, אמרה כי פסיכולוגים ומומחים רבים מסכימים כי משחקי וידאו אלימים מזיקים לילדים. "אולי הפסדנו בקרב הזה על מכירת משחקים אלימים לילדים, אבל המלחמה רחוקה מסיום", אמרה דיקרסון, והוסיפה שעדיין לו הוחלט אם יוגש ערעור על החלטת בית המשפט.

דיקרסון קשורה בימים אלו בארגון קמפיין שייקרא "Game Smart" שמטרתו לחנך הורים ושאר רוכשי משחקים לילדים על ההשלכות הנגרמות מהאלימות הגרפית הקשה לה נחשפים הילדים בחלק ממשחקי המחשב.

דאג לוונשטיין, נשיא התאחדות יצרני התוכנה הבידורית, אשר תמך בחברות המשחקים המערערות, אמר כי "הפסיקה היא ניצחון סוחף. השופט לזניק הבהיר כי משחקים הם צורה של הבעת דעה וכי הם מוגנים תחת החוק".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by