ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המאפיה של RIAA 
 
 
רויטרס

חברות התקליטים סוחטות שירותי מוזיקה בתשלום: אם תקנו פרסומות ושיתופי פעולה עם רשתות לשיתוף קבצים, לא נמכור לכם מוזיקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברות התקליטים מסגלות לעצמן סממנים מיקרוסופטיים. אחרי שכבר התחילו לפני כשנה לתבוע אנשים שהורידו קבצי מוזיקה לא חוקיים ברשת, בפעולה שהריחה כניסיון לזרות אימה ופחד בקרב ציבור מורידי הקבצים, הנאמד במיליונים, החלו הללו לנקוט בפעולות קיצוניות יותר.

תאגידי המוזיקה נוקטים בטקטיקה שמזכירה את תקופת מקארתי. הלייבלים המובילים מנסים למנוע מחברות ליצור קשרים עסקיים עם חברות ורשתות להחלפת קבצים, כמו גרוקסטר ומורפיאוס.
 
 
חברת Wippit הבריטית, המוכרת מוזיקה באינטרנט, פנתה לרשת שיתוף הקבצים, גרוקסטר, והתעניינה באפשרות לפרסם אצלה, ואף למכור אצלה מוזיקה. אולם במאי 2003 סוכלו המגעים, ומנכ"ל Wippit, פול מאיירס, כתב לנשיא גרוקסטר כי "אולפני יוניברסל הביעו דאגה לנוכח יחסינו עם החברה שלך ולמרות שאנחנו מספקים לך שירות חוקי, הם לא ימכרו לנו מוזיקה אם יהיה לנו קשר עסקי עם החברה שלך".

נשיא גרוקסטר, ויין רוסו, אמר לרויטרס כי לדעתו מדובר בהתנהגות מאפיונרית, וש"אם שמות המנכ"לים של חברות המוזיקה היה מסתיים בתנועה, היו קוראים להתנהגות הזו 'סחטנות'".

מקרה דומה קרה למורפיאוס, שקיבלו פנייה מ-RealNetworks שהתעניינו בפיתוח משותף של תוכנה לניגון קבצי מדיה. מהר מאוד ירדה RealNetworks מהרעיון, והמנהל הראשי שלה, ריק בראוניג, השאיר לגרוקסטר הודעה ובה הוא מסביר בפירוש ש"הלייבלים שמו אתכם ברשימה השחורה שלהם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by