ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גם eBay תמכור מוזיקה 

גם eBay תמכור מוזיקה

 
 
מערכת חיים ברשת

היום מצטרפת החברה מסאן חוזה ל-iTunes, סוני ושאר החבר'ה, ומשיקה חנות חדשה משלה לממכר מוזיקה דיגיטלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאז שאפל השיקה את חנות המוזיקה המקוונת iTunes Music Store באפריל 2003, שוק הורדות המוזיקה החוקיות רק הלך וגדל באופן קבוע. ראו ב-eBay כי טוב, והחליטו באתר הגדול ברשת לסחר-מכר של מוצרים מכל הסוגים והמינים להצטרף לחגיגה, כך מדווח היום ה-MercuryNews.

כבר באפריל החלה eBay להריץ תוכנית פיילוט של תוכנה להורדת מוזיקה, בשיתוף עם חברת Digital River (שמקימה עסקי און-ליין עבור יצרנים, מו"לים, סוחרים וכו'), אשר הסתיימה החודש; ב-eBay סירבו למסור אם בהצלחה או לא.

כנראה שלא הלך להם שם כל כך רע, אצל החבר'ה מ-eBay, מכיוון שהיום משיקה החברה חנות חדשה לממכר מוזיקה דיגיטלית. השירות החדש שמציעה החברה מסאן חוזה לגולשים ייבחן במהלך ששת החודשים הבאים כחלק מתוכנית גדולה יותר של eBay לבדוק האם ניתן למכור בהצלחה תוכנות ומוזיקה דיגיטלית לצד מוצרים פיזיים (בין אם מיינסטרימיים כמו מצלמות, בגדים, או ענתיקות, מזכרות ספורט ושאר איזוטריה) שלמרות תיווכו של האתר, חייבים להישלח מן המוכר לקונה.
 
 
המוזיקה תימכר תחת סאב-קטגוריה חדשה של קטגוריית המוזיקה הקיימת של האתר, ותיקרא "הורדות דיגיטליות". בקטגריה החדשה יוכלו הגולשים גם לקנות וגם להוריד מוזיקה בתשלום. הקבצים עצמם לא יישבו על השרתים של eBay, אלא על אלו של השותפים, אצלם גם תתבצענה ההורדות עצמן. המוכרים יחליטו האם להשתמש בשירות המכירה הפומבית או בשירות המחיר הקבוע – "קנה את זה עכשיו" שמציעים ב-eBay.

על פי בכירים בתעשייה, במהלך השבועות האחרונים eBay קיימה פגישות עם חברות תקליטים על מנת לדון עימן בשירות החדש שהיא תציע, אך ב-eBay סירבו בינתיים להסגיר מי יהיו המוכרים באתר, ורק היו מוכנים לומר שמדובר ב"קומץ קטן" של סוחרים שאושרו מראש, ביניהם מפיצים ולייבלים. בחברה צופים שהתוכנית תמשוך מגוון של מוכרים – להקות גאראז' לא חתומות, לייבלים עצמאיים שמחפשים ערוצי הפצה חדשים ואפילו מפיצים וחברות מוזיקה גדולים יותר.

למרות שהקטגוריה תעלה היום, ייתכן ששותפי החברה בעסקי הורדות המוזיקה עדיין לא יעלו סחורה לאתר באופן מיידי. יותר מכך, עד היום eBay אסרה על מכירת מדיה דיגיטלית להורדה, והקפידה למנוע מהגולשים למכור מחדש קבצי מוזיקה שהורדו מהרשת, אבל אחרי מספר שנים שבהן נמנעה מהתחום, ורק הביטה מהצד בשוק שהולך והופך צפוף מרגע לרגע, החלו לשקול בחברה להיכנס לשוק מצידו החוקי.
 
המעבר לתחום מכירות המוזיקה הדיגיטלית, אשר נשלט כיום על-ידי מתחרים מצליחים כמו חנות המוזיקה המקוונת iTunes של אפל ו- WalMart.com (והופך צפוף מרגע לרגע) יהווה אתגר לא פשוט עבור eBay, שנתפס כיום בעיני הגולשים כמקום לסגור בו דילים משתלמים על מוצרי אלקטרוניקה, בגדים וכרטיסי מחשב לדוגמא. "אנחנו יודעים שיש דברים מסויימים שהדרך המועדפת לצרוך אותם היא להורידם באופן דיגיטלי, ואנחנו צריכים לבדוק האם מדובר בעסקה ברת-קיימא", אומר הני דורזי - דובר החברה.

התגובות למהלך של eBay חלוקות; האנליסט מייקל מקגוויר טוען שeBay בהחלט מסוגלים להיות דומיננטים גם בשוק החדש אליו הם נכנסים. לעומתו, מארק מהאני כינה את המהלך "מסקרן", אבל "אינו מאמין שהוא יתרום הרבה לשורת הרווח של החברה. ל-eBay יש הרבה קטגוריות, וקשה עד לא אפשרי לקטגוריה אחת לעשות שינוי גדול".

נותר רק לחכות ולראות מי מהם צודק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by