ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגל תחפש גם קבצי מולטימדיה 
 
 
אילנה תמיר

לקראת ההנפקה המדוברת, ענקית החיפוש הולכת בעקבות מתחרותיה ומתכננת גם היא להשיק אפשרות לחיפוש מוזיקה ווידאו. הפרטים המדויקים עדיין לא ידועים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגל מתכוונת להוסיף למנוע החיפוש את אפשרות לחפש קבצי מוזיקה ווידאו, כך מדווח הניו יורק פוסט. האפשרות לחיפוש קבצי מולטימדיה קיימת מזמן רב במנועי החיפוש המתחרים כמו מנוע החיפוש אלטה ויסטה הנמצא כעת בבעלות יאהו וב- Alltheweb.

על פי הדיווח, לא יצאה עדיין הכרזה רשמית על תוספות אלו משרדי גוגל במאונטיין וויו, אולם גורמים ששמעו את מייסדי החברה, לארי פייג' וסרגיי ברין, בכנס כלכלי שנערך במדינת אידהו מספרים כי הם "לא שמרו זאת בסוד" .

עד כה גוגל נמנעה מלהוסיף אפשרויות אלו למנוע החיפוש, מחשש לבעיות משפטיות של הפרת זכויות יוצרים. אולם כעת החברה מנסה לענות על רצונותיהם של לקוחות רבים הגולשים בפס רחב ומעוניינים לקבל מלבד תכנים טקסטואלים ותמונות גם תכני מולטימדיה. עד היום מנוע החיפוש הציג תכני מולטימדיה רק במסגרת שירות Google News.
 
 
"אני חושב שגוגל תנסה לקחת לעצמם תפקיד מנהיגותי בשוק, באמצעות חשיפה של פונקציות חיפוש של ווידאו ואדיו אחרות", אומר דני סוליבן, עורך אתר searchenginewatch.com. "אי אפשר להתעלם מהעובדה שיש הרבה מאד כסף במוזיקה".

הפרטים המלאים על השירות והדרך שבה גוגל תאפשר לחפש דרכה קבצי מולטימדיה מבלי לעודד הפרה של זכויות יוצרים, עדיין לא ידועים.
 

הכל לקראת ההנפקה

גוגל נמצאת בחודשים האחרונים בתזזית הגורמת לה לפרסם ללא הפסקה פיתוחים חדשים נוספים. רק אתמול החברה פירסמה כי היא רכשה את Picasa, חברה לניהול תמונות דיגיטליות, שהטכנולוגיה שלה משולבת כבר עכשיו ב-Blogger כאמצעי יכולים הבלוגרים להעלות תמונות לשרת.

"התוכנה משלימה את המטרה הנצחית שלנו לערוך סדר בכל המידע בעולם ולהפוך אותו לנגיש ויעיל לכולם" הסביר זאת ג'ונתן רוזנברג, סמנכ"ל ניהול מוצרים של החברה.

אולם מעבר להצהרות רבות הפאתוס האלו, אפשר להסביר את התזזית הזו במונחים כלכלים. תאריך ההנפקה בעלות של 2.7 מיליארד דולר שהוכרז עליה באפריל השנה הולך ומתקרב. ביום שני השבוע הכריזה החברה כי היא מתכוונת להנפיק את מניותיה בנסד"ק, מדד המניות הטכנולוגיות בבורסה של ניו-יורק. לחברה אינטרס גדול לעבות עוד יותר את השירותים שהיא מציעה, ובכך להגדיל עוד יותר את מעגל לקוחותיה לפני המאורע שצפוי להכניס לא מעט מזומנים לחשבונות הבנק של בעלי החברה כמו גם לעובדים שהתמזל מזלם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by