ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ימוחזרו המחשבים 
 
 
מערכת חיים ברשת

שתי ענקיות ציוד המחשבים, HP ו- Dell הגיעו להכרה כי ירוק נמצא עכשיו באופנה, והכריזו על מבצע למחזור מחשבים וציוד אלקטרוני רעיל בחינם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקרים מראים כי כיום רק 11% מגרוטאות המחשבים והסלולר בעולם, מוצאות את דרכן למחזור. שאר הציוד נאגר בערמות האשפה ההולכות וגובהות, ומזהם את האוויר, המים והאדמה.

שתי ענקיות המחשבים והציוד הנלווה, HP ו- Dell , שהציוד שלהן תופס חלק בלתי מבוטל באותן ערמות פסולת רעילה, החליטו לעשות מעשה שטיפה יקל על איכות הסביבה ויכפר, במידה מסוימת, על בהלת השדרוג שמוסיפה עוד ועוד פסולת מחשבים לכדור הארץ.

שתי החברות הכריזו אתמול (שלישי), כל אחת בנפרד, על מבצע איסוף זמני של ציוד מחשבים ישן שיתקיים בארה"ב, בו אזרחים יוכלו למסור בחינם ציוד אלקטרוני מיושן למחזור, כך מדווח אתר ZDnet.
 
 
חברת Dell מתנה את ההשתתפות במבצע רק ללקוחות אשר רכשו ממנה ציוד, ומאפשרת להם לארוז את מחשביהם הישנים באריזה בה הם קנו את המחשב החדש, ולהזמין שליח על חשבון החברה שייקח את הציוד למרכז המחזור.

חברת HP משתפת פעולה עם רשת הציוד המשרדי אופיס דיפו, דרכה אזרחים יכולים להעביר למרכז המחזור של HP בקליפורניה גרוטאות מחשבים מכל סוג שהוא, כולל טלפונים סלולריים ומצלמות דיגיטליות. המבצע מוגבל למוצר אחד ביום עבור כל אדם.

מחקרים מראים כי מחזור גרוטאות מחשבים הוא עסק לא זול בכלל, וכי עלות מחזור מחשב יכולה להגיע לכדי 85 עד 135 דולר. שתי החברות לא היו מוכנות לחשוף את המניעים הכלכליים שלהן למבצע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by