ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איך הסתדרתם בלעדיהן? 

איך הסתדרתם בלעדיהן?

 
 
אורי גושן

איפה הייתן קודם? תוכנה לניהול מקצועי של מועדפים, תרגומן קטן וממזרי, הגרסה האחרונה של נרו ומשחק סנוקר מציאותי להפליא

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חיים בקיבוץ – התוכנה השיתופית

קישורים מועדפים, עושים סדר בבלגאן.
 קישורים מועדפים, עושים סדר בבלגאן.   
Favorite Link – פיתוח ישראלי

"אבא", הכרזתי בקול תרועה גדול, "יש לי פתרון לכל בעיותיך!"
"אילו בעיות?" שאל. "הכלב ברח? נשרפה נורה? המזגן של השכנים שוב טפטף לנו על הכביסה?"
"לא, לא...אני מדבר על משהו יותר חשוב מזה!"
"מה יכול להיות יותר חשוב מהכביסה?" תהה.
"אני מדבר על החיים שלך, על החיים שלך במחשב."

אבי, שיחיה, התמכר לאינטרנט בגיל צעיר. האינטרנט היה אולי בן שנה כשהחלו הסימפטומים הראשוניים למחלה. מודמים שבקושי סוחבים, העברת קבצים שלא באמצעות דיסקטים 1.44,
BBS-ים, צ'אטים ולילות ארוכים ולבנים. הנפילה שלו היתה קשה. ההשתלטות שלו על המחשב שלי הייתה עוינת. אט אט, צבר לו האב רשימה של אתרים שימושיים, מצחיקים, ומעניינים. המשימה שהוטלה עלי היתה לגבות את קובץ המועדפים מדי יום ביומו שחלילה וחס – לא יאבדו אי שם בנבכי המחשב.

כיום, רשימת האתרים כה ארוכה, שצריך להצטייד בתרמיל ומקל רק כדי למצוא את דרכך בסבך. לשם כך בדיוק, שמחתי להתקין עבורו את Favorite Link. לאחר התקנתה, ערכתי יבוא מספריית המועדפים של אינטרנט אקספלורר, הדפדפן היחידי בו תומכת כרגע התוכנה.
עם פתיחת האקספלורר מיד לאחר מכן, הבחנתי בשני סמלים קטנים וצנועים בסרגל הכלים.
האחד, פתח לי במהירות חלון קטן לשמירת האתר אליו גלשתי כמועדף. הוספתי מלל המתאר את תוכן האתר, הוספתי לו ציון וקבעתי כי אני רוצה שהתוכנה תעקוב אחר שינויים באופן אוטומטי. עצלן שכמוני. באתר אחר גיליתי שמספיק רק לסמן טקסט כלשהו בדף, ותיבת ההוספה למועדפים תקרא לאתר בשם שאותו סימנתי, באופן אוטומטי. אני באמת עצלן.

האייקון השני פתח את תיבת התוכנה, המשולבת באופן מלא בדפדפן. שם הבחנתי באפשרויות ניהול רבות ומגוונות. בקלות רבה מצאתי אתרים לפי מילות מפתח, סידרתי את האתרים לפי הא"ב, ואפילו גלשתי אליהם מתוך ממשק התוכנה עצמה. כמה נוח.
גיליתי את האפשרות לבדוק אחר קישורים "מתים", לחזור לתוצאות החיפוש האחרון, ולהזכיר לעצמי אילו אתרים אני צריך לבדוק באופן אישי, בכל זמן נתון.

כל זאת ועוד, לימדתי את אבי תוך מספר דקות. הוא שמח לגלות כי חווית הגלישה שלו באינטרנט הולכת להשתפר, ושהכביסה התלויה על החלון, כבר הספיקה להתייבש.

תודה לאורי גנין מחברת מידלטיר, אשר שלח לנו את התוכנה.
 
גודל: 5.3MB

גרסה: 1.0

רשיון: שיתופי

להורדה
 

אין כָסף - הפינה החינמית

מתרגמים מאנגלית לסינית? הגופנים בהתאם
 מתרגמים מאנגלית לסינית? הגופנים בהתאם   
Instant Translation Translator

קרובים רחוקים מארצות זרות הן נכס בינלאומי. במיוחד כאשר מדובר בדודה או סבתא בארה"ב, שמרגישה ממש רע שפספסה את חמשת ימי ההולדת האחרונים שלכם ושולחת פיצוי צנוע בצורת הצעצועים הטכנולוגיים הנחשקים והחדישים ביותר בשוק.
מדי פעם גם קופצת לבקר איזו בת דודה צרפתייה בת גילכם, מגמגמת באנגלית עם חיוך מבוייש ומברכת אתכם לשלום בשפת האם שלה. אתם רוצים לצאת לקרוע את העיר, אבל, איך תתקשרו ביניכם? אין ברירה אתם מודים. הערב נשארים מול הטלוויזיה.

אז לפני שאתם אומרים נואש, תבדקו את התרגומן החדש. כלי קטן וחביב זה יכול להיות הפתרון לכל בעיות התקשורת שלכם. לאחר הרשמה באתר החברה קבלת קוד משתמש והפעלת התוכנה, תתחברו למסד הנתונים המקוון. החלון הראשי לא יכול להיות פשוט מזה. תיבה אחת, למילה (באנגלית) שברצונכם לתרגם, והשניה למילה המתורגמת. c'est tout (נסו לתרגם זאת בעזרת התוכנה).

המיוחד והיפה בתרגומן החביב, הוא מגוון השפות שבאפשרותכם לתרגם. אם קרובת המשפחה החליטה להביא חברות מארצות כמו גרמניה, ספרד, פורטוגל, רוסיה, קוריאה, הולנד ואפילו סין - אתם מסודרים. המילון אפילו פועל באופן דו כיווני, כלומר אם תרגמתם מספרדית לגרמנית, תוכלו לעשות ההיפך, בכל השפות הנתמכות.

אז בפעם הבאה שסבתא מחו"ל שולחת לכם מתנה, תוכלו לומר לה תודה, Merci או אפילו gracias.
 
 
גודל: 1.43MB

גרסה: 1.4.1

רשיון: שיתופי (אך ללא הגבלה)

להורדה
 

עד כאן - פינת העדכונים

צרוב על נרו
 צרוב על נרו   
מדי שבוע נביא לכם מגוון עדכונים לתוכנות פופולאריות. לעיתים יהיו אלו עדכונים חשובים ומרכזיים, ולעיתים, עדכונים קטנים אך שימושיים. מי שאוהב לחדש ולשדרג בכל הזדמנות, ימצא כאן את מבוקשו.
והשבוע:

Nero Burning Rom

גרסה אחרונה: 6.3.1.17
תאריך שחרור: 2יוני 2004
מה חדש: הוספת תמיכה לצורבים חדשים, ממשק ידידותי יותר למשתמש, תיקון באגים, ועוד.

להורדה
 

מפיג שעמום שבועי - פינת המשחקים

אל תשכחו לתת גם לאורחת לשחק קצת. שיהיה פייר.
 אל תשכחו לתת גם לאורחת לשחק קצת. שיהיה פייר.   
Live Billiards Deluxe - לא זזים מהבית

אז התגברתם על מחסום השפה והצלחתם לתקשר עם האורחת מעבר לים. הצלחתם להבין שאחד הדברים האהובים עליה, הוא משחק סנוקר. אבל אתם מה לעשות, לא סובלים את כל ההמולה שמסביב. להתלבש, להגיע למועדון, לחכות בתור, חם, צפוף. מחניק מעשן... ובסוף עוד משלמים?

לא חייבים (בהכרח) לצאת מהבית כדי להנות ממשחק סנוקר טוב. שבו מול המחשב אפילו בפיג'מה שלכם, ללא תור וללא לחצים, ופשוט תהנו ממשחק רגוע של פול.

המשחק עצמו מהנה ביותר, מציאותי ובגרפיקה מרשימה. תוכלו אפילו לשנות את המראה החיצוני של שולחן הפול, ואת צבע המשטח שעליו אתם משחקים. אם תתקשו במלאכת השליטה על המקל, תוכלו להיעזר במסך העזרה הפשוט והיעיל העומד לרשותכם. ואם לא תצליחו להכניס אף כדור (לא סביר, אבל בכל זאת), תוכלו להיעזר בקווים אשר ינחו אתכם כיצד לכוון את המקל כך שהכדור יעשה דרכו לחור.

בגרסת דמו זו תוכלו לשחק בשני אופנים: 3 או 8 כדורים, בהתאם להעדפתכם. כמו כן תוכלו להתאמן במשחק לבדכם, אך לא להתמודד עם שחקן נוסף או המחשב. בכל מקרה, כישורי המשחק שלכם ישתפרו, עם או בלי קרובי משפחה רחוקים.
 
גודל: 6.98MB

גרסה: unknown

רשיון: שיתופי

להורדה
 
יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? כתבו לנו או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by