ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פּוּש אִיט רִיל גוּד 
 
 כמעט הדבר האמיתי   
 
טלי לכיש

סלקום השיקה את שירות ה-PUSH&TALK בפריסה כלל-ארצית; בחברה צופים שהשירות יהפוך לחלק בלתי-נפרד מהשימוש שאנו עושים במכשיר הנייד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סלקום השיקה היום (שלישי) מכשיר סלולרי חדש מתוצרת נוקיה, דגם 5140, כחלק מהשקתו הגרנדיוזית משהו, יש לומר, של שירות ה-PUSH&TALK שלה (להלן PTT), שבינתיים הינו המכשיר היחיד התומך בשירות החדש שמציעה החברה הסלולארית ללקוחותיה. בנוסף להיותו מכשיר סלולרי רגיל לכל דבר ועניין, משמש הדגם הספציפי גם כווקי-טוקי, המאפשר למשתמש לנהל שיחה באופן מיידי וללא שום צורך בחיוג, עם אדם אחד או קבוצת אנשים במקביל, מכל מקום בו הוא נמצא (או יותר נכון, מכל מקום שיש בו קליטה).

בדומה לתוכנות המסנג'ר השונות כמו ICQ ודומיו, גם כאן המשתמש יכול להגדיר קבוצות מגוונות של משתמשים על פי בחירתו; "לשלוח הודעה קולית" לאדם אחד, או לקבוצה; להיות במוֹד של "away" עבור משתמש מסויים, או עבור קבוצה ספציפית לחילופין, וכדומה.
 
 
למרות שסלקום רוצים שנחשוב שהם מציגים בפנינו חידוש עולמי - "סלקום מובילה את המהפכה הבאה בתחום הסלולרי" לדבריהם, הרי שלמעשה מזה כמספר שנים השירות ניתן למנויי חברה סלולרית אחת קטנה בשם מירס, באמצעות מכשירים מתוצרת מוטורולה. ישבו וחשבו אנשי השיווק בסלקום כיצד לבדל עצמם ממירס ולשווק את השירות כפריצת דרך ייחודית להם למרות שהוא ממש לא, והגו את הקונספט הבא: החדרת השירות לשוק באמצעות התמקדות בקהילות מסויימות, גם ברשת וגם מחוצה לה, על מנת לאפיין את ה-PTT כ"שירות המייצר את מושג הקהילה ואף מרחיבו; שנועד לאפשר ללקוח ליצור קהילות משלו וליישם את קשריו האישיים בדרך חדשה".

על-מנת ליצוק תוכן ממשי, תרתי משמע, לתוך כל הממבּו-ג'מבּו השיווקי חברו בסלקום ל-"תפוז", והחברה הסלולרית תערוך פעילות משולבת עם קהילות ספציפיות מהפורטל, כאשר בשלב זה נבחרו שלוש קהילות כקהל המטרה: קהילת רוכבי אופניים, קהילת אופנועים וקהילת 4x4. תכני הפורומים של קהילות אלו ישולבו באתר סלקום, ויכללו בנוסף גם מידע רלוונטי ותוכן סלולארי ממוקד (רינגטונים, אייקונים ומשחקים) לחברי אותן הקהילות. כמו כן, מתכננים בסלקום ליזום הקמת קהילות ייעודיות בעלי תחומי עניין משותפים כגון קהילת אוהדי ספורט, קהילת תלמידים, קהילת שבט צופים וכדומה, אשר גם להם יותאם עולם של תכנים ומידע ספציפיים עבורם.
 
כאמור, כרגע מציעים בסלקום רק מכשיר אחד בלבד אשר תומך בשירות, ובנוסף לכך מחירו כלל אינו זול (נע בין 20 ₪ - 27.90 ₪ לחודש בהחזר זמן אוויר, למשך 36 חודשים). בסלקום מודעים לעובדה שהחברה נוטלת סיכון בכך שבחרה להשיק את השרות כשהיא עדיין מוגבלת למכשיר אחד בלבד, ונציגי החברה צופים שבמהלך שלושת החודשים הראשונים למתן השירות החברה לא תרוויח כסף, אך לדבריהם כרגע יותר חשוב להם "ללמוד את הלקוח ולהחדיר את השירות. שאיפתנו לראות איך נוצרות קהילות באמצעות המכשיר, ואנו מצפים גם שיפנו אלינו קהילות קיימות. כמו כן, ידוע לנו שנוקיה מתכוונים לשלב את ה-PTT בשאר המכשירים מתוצרת החברה, ונשמח להתחבר עם כל יצרן שישלב את השירות במכשיריו".

בנוסף, בסלקום צופים שתוך פחות משנה יגובש סופית פרוטוקול אחיד לשירות ה-PTT בין כל היצרנים וחברות הסלולרי הקיימים בשוק, ואז אפשר יהיה לדבר באמצעות טכנולוגיית ה-PTT עם מי שרוצים, ללא תלות בחברה המפעילה, "ולכן", אומרים בסלקום, "נשמח שגם המתחרים שלנו ייכנסו לשוק, כדי שלקוח של סלקום יוכל לדבר עם כל מי שירצה, גם אם הוא לקוח של חברה מתחרה. אנו צופים שכמות המנויים על השירות תהיה בסופו של דבר כמספרם של מנויי שירות ה-SMS, כלומר רוב לקוחות הסלולרי במדינה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by