ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט : מיליארד משתמשי חלונות עד 2010 
 
 
אילנה תמיר

במיקרוסופט מתנגדים לנבואות הזעם הטוענות כי שוק מערכות ההפעלה רווי, ומאמינים כי המדינות המתפתחות יצילו את המצב. ובינתיים, ביפן תובעים את החברה על בסיס חוק המונופול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כנס השותפים של מיקרוסופט המתקיים בשלשת הימים האחרונים בטורנטו ממשיך לספק לנו הצהרות כוונות גרנדיוזיות מפי מיקרוסופט (ע"ע היתרון שלנו הוא באבטחה) או גרנדיוזיות פחות (ע"ע אנחנו מתנצלים אבל שחרור SP2 ידחה).

ווילאם פול, ראש חטיבת חלונות במיקרוסופט מצהיר כי מיקרוסופט מאמינה כי עד 2010 מספר משתמשי חלונות בעולם יגיע לכדי מיליארד. כיום מספר המשתמשים בעולם עומד על 600 מליון, כך מדווח אתר Microsoft Watch.

למרות טענותיהם של אנליסטים רבים המנתחים כי שוק מערכות ההפעלה רווי בעולם, מיקרוסופט מעודדת את שותפיה, המשווקים העקריים של מוצריה, ומנסה לגרום להם להאמין שיש לה עוד הרבה מקום להתפשט.

חברות ההיטק הקמות במדינות המפתחות הן לקוח פוטנציאלי עיקרי אשר החברה מעוניינת לצוד. בנוסף, החברה מדווחת כי כ-35% מהמשתמשים הקיימים של חלונות בעולם עדיין משתמשים בגרסאות ישנות כמו 95,98,ME ו-NT. והם צמאים לשדרוג, היינו גם הם לקוח פוטנציאלי לקנייה של הגרסאות החדשות של המערכת.
 

ביפן תובעים את מיקרוסופט

 
ובנתיים, ביפן לא כל כך מרוצים מההתנהלות המונופוליסטית של מיקרוסופט. המועצה למסחר הוגן היפנית טוענת כי סעיפים אחדים בהסכם בין מיקרוסופט לבין יצרניות PC יפניות, מפירה את חוק האנטי-מונופול של המדינה, כך מדווח הרג'יסטר.

המועצה דורשת ממיקרוסופט להסיר מהחוזה את הסעיפים האוסרים על היצרניות להגיש בקשות לפטנטים על טכנולוגיות שלהן, במידה ולמיקרוסופט כבר קיימת טכנולוגיה דומה. המועצה גם דורשת כי סעיפים כאלו לא יוכנסו בחוזים עתידיים.

יחד עם זאת, בניגוד לאירופה, שם מיקרוסופט נדרשה לשלם פיצויים כבדים לאיחוד, ביפן וויתרו לחברה ולא דורשים ממנה לשלם קנסות.

במכתב מנומס מיקרוסופט-יפן מסרו "איננו מסכימים עם המסקנה שהגיעה אליה המועצה למסחר הוגן ביפן, ואנחנו נפעל בערוצים שהחוק מאפשר בכדי לערער על ההחלטה".

למיקרוסופט יש זכות לערער על התביעה הזו עד ה-26 ביולי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by