ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בריאות , אקולוגיה וגו'קים 

בריאות , אקולוגיה וגו'קים

 
 
קרן ארד

רוטב שהורג ג'וקים, איסוד הצייד על פילים, מכוניות מונעות בכוח החשמל, יפן גדולה במיחזור, מתחים בשנת אלפיים, אלגריה לאוכל - והשפעת האסטרוגן על נשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

רוטב הורג ג'וקים

חברה אמריקנית קטנה חושפת פריצת דרך בתחום קוטלי החרקים האורגניים. לאחר מספר שנות מחקר, הודיעה חבר `אקוסמארט` (EcoSMART) כי היא מתכננת לצאת בקרוב לשוק הפרטי עם מספר תכשירים המבוססים על שמנים צמחיים ותערובות צמחים.

המשרד האמריקני לאיכות הסביבה סיווג את קוטלי החרקים של החברה כבטוחים במאכלים ואף בזרי פרחים.
 

הפילים בסכנה

מוזמביק עומדת להסיר את איסור הצייד על פילים, במטרה לגייס כסף לשימור. המדינה, מהעניות באפריקה, מצטרפת לזימבבוואה, בוטצואנה ונמיביה, שאיפשרו צייד פילים בתחילת השנה. סוכנות השימור של האו"ם אישרה למוזמביק למכור את מלאי השנהב שלה למדינות "תורמות", בהן יפן, לצורך גיוס הון והשקעתו במפעלי שימור הטבע במדינה.
 

מכוניות מונעות חשמל

חברות הרכב ביפן בודקות מספר סוגי בטריות לצורך ייצור המוני של מכוניות מונעות חשמל, אך אנליסטים מתקשים להצביע על "הרכב מתכות מנצח". נראה כי עיקר הבעיה הוא ייצור פשוט של מתכות יקרות, או ייצור מורכב תוך שימוש במתכות זולות יותר. תוצאות סופיות יהיו, ככל הנראה, רק לאחר שיחל הייצור ההמוני.
 
 

ביפן יודעים למחזר

יפן השיגה שיא של כשבעים וארבעה אחוזים (!) מיחזור בתעשיית האלומיניום. נתונים שנאספו השנה מצביעים על עליה חדה בכמות האלומיניום הממוחזרת ביפן, וכעת יותר ממחצית תוצרת האלומיניום מיוצרת מחומר ממוחזר. העליה הושגה הודות למאמץ של הרשויות המקומיות להפריד את פחיות השתיה מהאשפה הביתית.
 

פחות דלק - יותר קילומטרים

מפעלי פולקסווגן/סיאט הגרמניים וטויוטה היפניים מחליפים פטנטים במטרה לייצר מכוניות שנוסעות יותר, וצמאות לפחות דלק. המפעל הספרדי של סיאט מפתח כעת מכונית שתצרוך שלושה ליטר דלק לכל 100 קילומטר (!), אולם תחנות הדלק בגרמניה עדיין לא מספקות את סוג הדלק הדרוש להנעתה.
 

מתחים בשנת אלפיים

שנת אלפיים - לא צריך להילחץ!
 שנת אלפיים - לא צריך להילחץ!   
מספר האנשים הפונים לקבלת עזרה נפשית בגלל מתחים המתעוררים לקראת "החלפת הקידומת" עולה בהתמדה, פסיכולוגים ופסיכיאטרים מתכוננים לקראת משבר האלפיים. קורבנות מועדים: נוצרים וחברים בכתות דתיות שונות, וכן טכנופובים וסתם אנשים הפוחדים משינוי.
 

רעבים לאלרגיה

יותר ויותר מבוגרים סובלים מאלרגיה לאוכל, אך אינם מודעים לכך. איך מזהים, מהם המאכלים המסוכנים וכיצד נמנעים.
 

נשים ואסטרוגן

BBC פירסם בסוף השבוע שמדענים מצאו שרמת האסטרוגן בדם משפיעה בצורה דרסטית על המראה הצעיר של נשים - עד שמונה שנים הפרש בין הגיל האמיתי ל"כמה שאת נראית טוב...".
 

חשיבות השתייה

חדשות הרשת ABC במאמר על חשיבות השתיה, וכיצד משקאות שונים בתזמונים שונים יכולים לעזור לתופעות גופניות שונות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by