ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ארץ הפרטיות היורדת 
 
 תשמור על הילד, עולם   
 
מערכת חיים ברשת

עיריית אוסאקה תתחיל לסמן ילדים בבתי הספר בתגי זיהוי אלקטרוניים (RFID) כדי לוודא שהם לא מבריזים ולא עושים שטויות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שירותי בתי הספר בעיר היפנית אוסאקה הודיעו כי יש בכוונתם להתחיל להשתמש בשבבי זיהוי (RFID) לסימון ילדים בבתי הספר היסודיים בעיר. סימון הילדים יעשה על מנת להגביר את הפיקוח על תנועותיהם של הילדים ברחבי בית הספר "במטרה להגביר את ביטחונם". דווח של silicon.com.

מאז שהגיחה טכנולוגיית ה-RFID למודעות הציבור, התנהלו וויכוחים מרים לגבי השימוש בטכנולוגיה השנויה במחלוקת, כאשר רובם הגדול של מתנגדיה העלה חשש מפני סימונם של בני אדם. רשויות החינוך באוסאקה הודיעו כי הן שקלו את העניין והחליטו כי יתרונות השיטה גוברים על חסרונותיה.
 
 
סימון הילדים ייעשה ע"י החדרת תגי RFID לילקוטיהם של הילדים ולתגי השמות המוצמדים למדי בית הספר שלהם. את התגים יקראו סורקים שיותקנו בשערי בית הספר ובשאר נקודות אסטרטגיות שישמשו למעקב צמוד אחר הילדים (הברזות? לא בבית ספרנו).

בחודשים האחרונים הכריזו גורמים שונים ברחבי העולם על שימוש בתגי RFID לסימון אלקטרוני של בני אדם: מועדון לילה ספרדי שהציע לבליינים להשתיל שבב זיהוי תת-עורי כדי לשתות ללא תור בבאר, יוזמה מקסיקאית לסימון בני-אדם במסגרת המלחמה בחטיפות ופארק לגו-לנד בדנמרק שמציע סימון ילדים כדי שלא ילכו לאיבוד בפארק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by