ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אולי תפסיקו להוריד? 
 
 
מערכת חיים ברשת

הוליווד בלחץ אטומי: רבע מהגולשים מורידים סרטים והולכים פחות לקולנוע . הרבה אחרים רק מחכים שיהיה להם אינטרנט בפס רחב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחד מכל ארבעה גולשים הוריד לאחרונה לפחות סרט בלתי חוקי אחד מהרשת, וככל שזה נראה, המצב הולך ונעשה יותר גרוע, כך מסר ארגון ה-MPAA שמייצג את תעשיית הקולנוע האמריקאית. דווח של אתר ה-BBC.

סקר שבוצע ע"י ה-MPAA על הרגלי הורדת הסרטים ברחבי העולם מראה כי אחוז הפיראטיות הגבוה ביותר הוא בדרום קוריאה, המדינה עם הכי הרבה מנויי אינטרנט בפס-רחב (כ-98% מהגולשים במדינה מחוברים בפס רחב).

אולפני הסרטים טוענים כי הפיראטיות המקוונת גורמת לתעשיית הקולנוע להפסד של מיליארדי דולרים בשנה. יש לציין כי למרות ההפסדים הללו, הצליחו האולפנים הגדולים של הוליווד לשבור השנה שיאי מכירות, והכניסו 10.85 מיליארד דולר ממכירת כרטיסים ברחבי העולם (מספר הכרטיסים שנמכרו צנח ב-5% השנה, אולם המחיר שגבו האולפנים עלה).
 
 
במסגרת הסקר נשאלו 3,600 גולשי אינטרנט ברחבי העולם, אשר ביקרו בבתי הקולנוע, לגבי הרגלי הורדות הסרטים שלהם. רבע מהמשתתפים בסקר הודו כי הם מורידים סרטים מהאינטרנט. בדרום קוריאה היה הנתון הזה הרבה יותר גבוה – שישה מכל עשרה נשאלים הודו כי הם מורידים סרטים.

הממצא היותר חמור מבחינת התעשייה הוא זה שמצביע על כך שרוב מורידי הסרטים הולכים פחות לבתי הקולנוע וקונים פחות סרטי DVD.

היקף הורדות הסרטים הפיראטיים רק מתגבר ככל שיותר אנשים עוברים לגלישה בפס רחב. על פי נתוני הסקר, הרבה יותר גולשים אמרו כי אם הייתה להם אפשרות להוריד סרטים במהירות, הם לא היו מהססים להוריד אותם.

במה שנראה כניסיון די נואש, שיגרה תעשיית הסרטים לאחרונה קמפיין פרסומי בבתי הקולנוע ברחבי העולם, על מנת לנסות להעביר את המסר כי פיראטיות מקוונת היא פשע.

אולם ככל הנראה לא מצפה לתעשייה עבודה קלה: הסקר מראה כי לחמישית ממורידי הקבצים לא היו שום בעיות מצפוניות להוריד סרט מהרשת עוד לפני שהוא עלה לקולנוע. רוב מוחלט של מורידי הסרטים אמר שזה בסדר גמור להוריד סרט אחרי שהוא יצא לקולנוע או על DVD.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by