ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע בהיי-טק - 3\8 

השבוע בהיי-טק - 3\8

 
 
יוני שדמי

הכבלים רוצים לספק אינטרנט החל ממחר בבוקר, העיראקים רוצים לקבל אינטרנט אתמול בבוקר, והסבתא שכל ההאקרים אוהבים לשנוא רוצה אינטרנט עכשיו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טוסטר אובן מעוצב או מחשב על? הג`י4
 טוסטר אובן מעוצב או מחשב על? הג`י4   
בזמן שתעשיית המוסיקה הממוסדת מנסה להיעזר בבתי משפט בכדי לעצור את החלפת קבצי הMP3 דרך האינטרנט, היא מתכוונת לנסות ולבלום גם את המקור לאותם קבצים: המרת שירים מתקליטורים לפורמט הפופולארי. במסגרת יוזמת "מוסיקה דיגיטלית בטוחה", שמופעלת בידי כמה מהגורמים הגדולים בתעשייה, החלו נערכים השבוע המבדקים הסופיים לשיטות טכנולוגיות שאמורות למנוע, או לפחות להקשות מאוד, את ההמרה מתקליטורים לקבצי MP3.

ריי ליין, לשעבר הנשיא הנערץ של חברת אורקל, שהוציא אותה מסדרה של משברים והפך אותה לאחת החברות הגדולות בעולם, הודיע השבוע על הצטרפותו למועצת המנהלים של שיר נטוורקס, סטארט-אפ ישראלי. ליין, שהתפטר לאחרונה מאוראקל, הודיע כי הוא "מאמין כי החברה פיתחה פריצת דרך טכנולוגית, שנותנת מענה לנושאי ניהול הרשתות הקריטיים בצורה חדשנית".

בצעד לא אופייני, הודיעה השבוע אפל כי תגיש תביעה נגד האלמוני שפרסם ברשת ושלח לכמה מאתרי הטכנולוגיה המובילים תמונות של מחשב הG4 החדש והעכבר החדש של החברה, יותר מחודש לפני הצגתו הרשמית. החברה דורשת מבית המשפט האמריקני להוציא צו מניעה נגד חשיפה של סודות מסחריים נוספים של החברה, וכן תובעת לאפשר לה לאתר את האלמוני ולגבות ממנו דמי נזיקין מלוא החופן.
 
נייס מערכות הביסה (שוב, ממש כמו ברבעון הקודם) את תחזיות האנאליסטים, ודיווחה על עלייה נאה של 50% ברווחי הרבעון השני של שנת 2000, עם רווח נקי - שלא כולל את ההוצאה החד פעמית על רכישת חברת סנטרפוינט סולושנס - שעלה ב60% והגיע ל6.9 מיליון דולר. נייס, שעדיין מחפשת מנכ"ל חדש לאחר עזיבתו של משה רונן, עוסקת בטלפוניה ממוחשבת ומולטימדיה.

הערכות שהולכות ומתבססות מסמנות את כניסתה של יאהו! לשוק הישראלי, תוך שיתוף פעולה עם ספקית תשתית מקומית בהקמת הגרסה העברית של האתר. ההערכות, שמדברות על כמעט כל ספקית תשתית מגודל בינוני ומעלה בשוק הישראלי, החל מחברות סלולאריה, טלפונייה וכבלים וכלה בספקיות אינטרנט, נסמכות על המודל בו השתמשה יאהו! בחדירה למדינות נוספות, כגון ההסכם שנחתם בסוף השבוע בין החברה לבין מונופול התקשורת היווני OTE טלקום. תמיר אשל, נציג יאהו! בישראל, סירב להגיב על הדברים.

חברת קומסיין תייצג את חברת החתימות הדיגיטליות וריסיין בישראל וברשות הפלסטינאית, כך הודיעה החברה השבוע. הרשת של וריסיין מאפשרת לחברות ולאתרים לרכוש "תעודת יושר", שמטרתה לגרום ללקוחות לבטוח בה. מעתה, יוכלו גם חברות ואתרים ישראלים ופלסטינאים לרכוש את תעודת היושר של החברה.
 
 
אינטרנט מהיר? למה, מישהו פה ממהר לאן שהוא? בן-אליעזר, שר התקשורת
 אינטרנט מהיר? למה, מישהו פה ממהר לאן שהוא? בן-אליעזר, שר התקשורת   
חברות הכבלים פישפשו השבוע בהסכמים שלהם עם משרד התקשורת, וגילו כי בידי שר התקשורת הסמכות להורות כי ברגע שברור כי הכבלים נפגעים מכניסת ערוצי הלווין לשוק, ולטענתן ברור שפגיעה כזו קיימת, לכבלים מותר להתחיל להציע שירותי אינטרנט באופן מיידי. הסיבה העיקרית לפנייה היא, כפי הנראה, חשש של חברות הכבלים מעיכוב בתיקון חוק הבזק שיאפשר להן להיכנס לשוק התקשורת הפנים-ארצי. שר התקשורת אמר כי ישקול את הבקשה.

 
אם לא יבחרו אותי נשיאות, נראה מה זה האינטרנט הזה. מקקיין
 אם לא יבחרו אותי נשיאות, נראה מה זה האינטרנט הזה. מקקיין   
שירות הדואר האמריקני הודיע כי הוא מתכנן להציע ל120 מיליון אמריקאים כתובות דואר אלקטרוני בחינם. התוכנית היא חלק מבחינה מחדש של שירות הדואר המודרני שעורכת הרשות האמריקאית, שבוחנת את אפשרויות הישרדותו של המכתב המסורתי מול הדואר האלקטרוני. כמו כן מתכננת רשות הדואר להציע שירות שיאפשר לשלוח דואר אלקטרוני לכתובת פיסית, כשהמכתב האלקטרוני יודפס ברשות הדואר המקומית ויישלח בדואר רגיל במחיר של 41 סנט למסמך בן שני עמודים.

במסגרת מאבק יחסי הציבור הסופי בין מלכת שוק המיקרו מעבדים אינטל והנסיכה השאפתנית AMD, הודיעה השבוע אינטל האימתנית כי פיתחה מעבד פנטיום 3 שפועל במהירות 1.13 ג`יגה-הרץ. כמו כן הודיעה החברה כי עד סוף השנה תתחיל בשיווק מעבדי פנטיום 4, שיגיעו למהירות של 1.4 ג`יגה-הרץ. כזכור, חברת AMD חשפה לאחרונה מעבד במהירות 1.1 ג`יגה-הרץ.

הצעת חוק שהוגשה השבוע לסנאט האמריקני קוראת להכריח אתרים לפרסם בצורה ברורה ומודגשת את מדיניות האתר שנוגעת לשימוש בפרטים אישיים של המבקרים למטרות שיווקיות. "אין ספק שעסקים צריכים ליידע צרכנים מבעוד מועד מה בכוונתם לעשות עם המידע האישי שהם אוספים, ולאפשר לצרכנים ברירות בעלות משמעות לגבי דרך השימוש במידע", אמר סנאטור ג`ון מק`קיין, אקס מועמד לנשיאות ארה"ב ויוזם החוק.
 
המירוץ האינטנסיבי של כמה וכמה סטארט-אפים אמריקניים בדרך לכניסה לשוק האינטרנט הקולי הוכרע השבוע, כשחברת טל-מי השיקה מערכת שמאפשרת, באמצעות הוראה קולית בטלפון, לקבל שירותי אינטרנטיים שונים. השירות פועל בדרך פשוטה למדי: מתקשרים למספר מסויים, אומרים בקול את מילת המפתח, והשירות מספק מידע - למשל, אם המשתמש יגיד "מוניות", השירות של טל-מי יקשר אותו לתחנת המוניות הקרובה למקום מגוריו.
 
אפליה פוליטית. רוטר.נט
 אפליה פוליטית. רוטר.נט   
המאבק והמשפטי והאיום בהשבתת נאפסטר הביאו לעלייה חדה במספר הגולשים לאתר החברה, כך דיווחה השבוע חברת פי סי דאטה. נראה כי ככל שמענים את נאפסטר, כן מחלקת השיווק שלהם פורצת, ובשבוע האחרון הדיח האתר Napster.com את RealPlayer.com של ריל נטוורקס מראש טבלת אתרי הבידור הפופולאריים. להערכת חברת הסקרים נילסן, כמעט שמונה מאות חמישים אלף גולשים ביקרו באתר של נאפסטר בשעות האחרונות לפני סגירת האתר, שכזכור נשאר פתוח.

רוטר.נט, האתר למוד התלאות של הנער החיפאי נועם רוטר, ייעבור כפי הנראה לשרתים חדשים, וזאת בגלל דרישתה של חברת נטוויז`ן (בעלת "נענע"), שמארחת את האתר על שרתיה. לטענת נטוויז`ן, אפשר להוריד מהאתר תוכנות פיראטיות וקבצי MP3 פיראטיים. רוטר אומר בתגובה כי זו "שערורייה" וכי "הכל בגלל שאני נער דתי ושהאתר צבוע בצבעים ימניים".
 
בלי אופזיציה וסקס. מרכז האינטרנט העיראקי החדש
 בלי אופזיציה וסקס. מרכז האינטרנט העיראקי החדש   
מנכ"ל אקו"ם, יוריק בן דוד, הודיע כי הוא מתכוון להילחם בהפצת מוסיקה פיראטית באינטרנט. "אנו מתכוונים להצטרף למאבק המשפטי העולמי נגד פורעי החוק, אשר באופן מודע גונבים את קניינו הרוחני של היוצר", אמר בן דוד בראיון לאתר סיוון.קום. עוד אמר בן דוד כי "אנחנו מגדלים דור של פורעי חוק. דור שעובר על החוק בעולם הוירטואלי, עלול לעשות זאת גם בעולם המציאותי", וציין כי אק"ום מתייעצת עם משפטנים באשר לצעדים הבאים בה תנקט האגודה, לאחר שדרישה למחוק שירים פיראטים משרתים ישראלים בידי ספקי אינטרנט נענו בסירוב.

כנראה בפעם הראשונה בהיסטוריה, קצינים בכירים מצבא ארה"ב הפכו את כנס ההאקרים השנתי הגדול בעולם, Def Con, לזירת גיוס רשמית, כשבנאומים ובשיחות פרטיות הם פונים ישירות אל קהל התערוכה ומנסים לפתות אותם להצטרף לסוכנויות הביטחון הפדרליות השונות. "אם אתה מוכשר מאוד ואתה תוהה מה תרצה לעשות כל חייך - הצטרף אלינו, ועזור לנו ללמד את אנשינו", קרא בכיר במחלקת ההגנה האמריקאית בהרצאתו. "יש לנו את הצעצועים המשוכללים ביותר בעולם, אם אתם רוצים גישה אליהם - הצטרפו אלינו", ניסה בכיר בפנטגון.

אחמד מורטרדה, שר התקשורת העיראקי, חנך השבוע בבגדאד את מרכז האינטרנט הציבורי הראשון בעיראק, והצהיר כי בקרוב יפתחו שלושה מרכזי אינטרנט נוספים. במרכז החדש, הממוקם בבניין דו קומתי מהודר, יש 18 עמדות מחשב, 5 מתוכן מוקצות למי שמעוניין להשתמש בדואר אלקטרוני ושאר העמדות לגלישה ברשת. מורטרדה הוסיף כי עלות השימוש במחשבים תהיה "זעומה", וכי אתרים שמפיצים מידע שגוי או שכופרים בדת המוסלמית יחסמו, והתכוון בעיקר לאתרים פורנוגרפיים ולאתרים שמפעילה האופוזיציה העיראקית הגולה.
 
תאמינו לו, לו זה עלה יותר. ``הצמח`` בדולר לפרק
 תאמינו לו, לו זה עלה יותר. ``הצמח`` בדולר לפרק   
ביל גייטס עשה השבוע סבב תרומות נוסף, כשהגדולה מביניהן, 45 מיליון דולר, הועברה לבית הספר לרפואה של הרווארד, במטרה לחקור את מחלת השחפת. בעבר תרם גייטס כסף לחקר האיידס, למען חיסונים לילדי העולם השלישי, למספר אוניברסיטאות גדולות בארה"ב, ליוניס"ף, ולמוסדות נוספים. בעבר הודיע גייטס כי לא יוריש את רובו המכריע של הונו האגדי, וכי בצוואתו הוא מורה לתרום את הכסף לאחר מותו.

סקר חדש מצביע כי יותר ויותר צעירים נושרים מבתי הספר התיכוניים בארה"ב לטובת התחלה מוקדמת של קריירה במקצועות טכנולוגיים. רוב אנשי החינוך שרואיינו בסקר מטילים את האשמה על תעשיית ההיי-טק: משכורות גבוהות, פיתויים למומחי מחשבים, יוקרה, וחוסר דרישות ועניין בהשכלה פורמלית.

סופר האימה סטיבן קינג, שפירסם באינטרנט שני פרקים מספרו החדש "הצמח" ללא עזרת מו"ל, יפרסם באתרו את הפרק השלישי של הספר, לאור ההצלחה והמכירות של שני הפרקים הראשונים. קינג, שהודיע כי יפרסם את המשך רומן האימה ברשת אך ורק אם לפחות 75 אחוז ממורידי הפרקים גם ישלמו עליהם (אפשר להוריד את הפרקים ללא כל הצפנה, אך יש להתחייב לרוכשם). הניסוי הצליח, 76 אחוז מקוראי הפרקים הראשונים גם שילמו עליהם, וקינג צבר יותר ממאה חמישים אלף דולר, (מחיר פרק - דולר אחד), שלטענתו מכסים את הוצאות פירסום הספר ב"יו אס איי טודיי" ו"פאבלישרס וויקלי".
 
חברת "דאו מישיגן" האמריקנית החליטה לפטר חמישים מעובדיה והזהירה 200 נוספים, לאחר שבמהלך חקירה שנפתחה בעקבות תלונה של אחד מעובדי החברה, גילו החוקרים כי בתאי הדואר האלקטרוני של חלק גדול מהעובדים יש דברי דואר שעוסקים בפרונוגרפייה ובאלימות. "סוג הפעילות הזה יוצר `הטרדה סביבתית` שאסור להסכים איתה", טען דובר החברה.
 
קרולין מיינל היא, אולי, הדמות השנואה ביותר בקהיליית ההאקינג העולמית. "הסבתא המטורללת" הואשמה כמעט בכל עוולה אפשרית, החל במסירת האקרים תמימים בני עשרה שלא חטאו בדבר לידיו המגואלות של הפנטגון, וכלה באחריות לרעב העולמי. לאחרונה מיינל עידכנה חלקים נרחבים מהמדריך שלה להאקר המתחיל, קריאה מומלצת בהחלט, שמבטיחה, לבעלי הסבלנות, מעבר ממצב של בורות מוחלטת לסטטוס של האקר מתחיל בכ20 שיעורים פשוטים. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by