ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
משדרים מהקבר 
 
 השידור מת   
 
מערכת חיים ברשת

ממציא אמריקאי מתכנן לפתח מצבות המותקנת בהן מערכת ווידאו, לצפיה בקלטות של הזכרונם לברכה בבית הקברות עצמו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בתי קברות הם מן הסתם מקומות שקטים ושלווים מאד. אפילו לא נגזים אם נאמר שאלו מקומות מתים למדי. אבל יש מי שחושב שזה לא צריך להישאר ככה, ומעוניין להכניס לבתי הקברות קצת אקשן, תנועה וחיות.

רוברט בארוו, ממציא מקליפורניה, התראין ל-BBC וסיפר על פטנט שהגיש לפיתוחן של מצבות המוטמנת בהן מערכת ווידאו. המערכת תשדר הקלטות שהוכנו מבעוד מועד של הנפטרים הקבורים מתחת למצבה. בני משפחה, חברים וסתם עוברי אורח סקרנים, יוכלו לעמוד ליד הקבר ובלחיצת כפתור לצפות בהקלטות של אלו שהדבר היחידי שהם רואים זה הפרחים מלמטה.

בארוו חושב שמצבת ווידאו זו דרך מצויינת להשאיר אחריך מילות נחמה לאהובים האבלים, צוואות, מילים אחרונות לגבי מחלוקת משפחתית או מסרים לאומה. "תוכלו לעבור מקבר לקבר, ללחוץ על הכפתור, ולראות מה שהנפטר רצה להגיד לפני מותו", הוא מתאר.
 
 
"אין עסק אחר כמו עסקי השעשועים" מסביר בעודו מצטט את הפתגם האמריקאי הוותיק. וכמו בעסקי שעשועים, הכל זה עניין של לדעת ליצור את האפקט הדרמתי בצורה היעילה ביותר.

לצפיה בקלטת של ז"ל ליד הקבר שלו עצמו, לדעת בארוו, יש אפקט דרמתי גדול בהרבה מאשר סתם לצפות בקלטת כזו בבית. "תארו לעצמכם כמה זה יהיה מרתק ללכת לקבר של אדם שלא הכרתם, או לקבר של אדם בעל מעמד היסטורי, ולגלות מה המסר שהיה לו או לה להשאיר".

בארוו גם חושב שאפשר יהיה לשלב במערכת גם מחשב שיתחבר לאינטרנט. באמצעותו הנפטרים-לעתיד יוכלו לתכנת את תוכנית השידורים קדימה, שנים רבות אחרי מותם.

וכמובן, עסקי שעשועים אינם רק עניין של דרמה אלא גם עניין של כסף, והרבה. בארוו מאמין שמצבות הווידאו האלו יכולות להיות דרך מצויינת עבור בתי קברות לקצור עוד רווחים. אפשר יהיה למשל לקבוע שההפעלה של השידורים תעשה רק באמצעות מטבע או באמצעות העברת כרטיס אשראי. מי אמר שהמוות יכריע בסוף את עשיית הכסף?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by