ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שלא יעלה להם רינגטון לראש 
 
 
מערכת חיים ברשת

דו"ח חדש מזהיר את חברות המוזיקה שלא יסחפו ויפתחו תיאבון מוגזם מדי – דבר שיכול להביא לקריסתו של שוק הרינגטונים הפורח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברות המוזיקה, שבדרך כלל אנו רגילים לשמוע כמה הן מסכנות וכמה אנחנו עושקים אותן עם הורדות השירים, מצאו תרנגולת חדשה שמטילה עבורן ביצי זהב: הרינגטונים. אולם מומחי תעשייה מזהירים כי אסור לחברות המוזיקה להיות יותר מדי תאבות בצע.

אתר ה-BBC מדווח כי דו"ח חדש (!) שהוציאה חברת האנליסטים בסקרביל\אינפורמה חוזה כי עד שנת 2008 יתפסו הרינגטונים 12 אחוזים מסך מכירות המוזיקה העולמיות. אולם באותה נשימה הזהירו המומחים כי מן הראוי שחברות המוזיקה לא יפריזו וידרשו תמלוגים גבוהים בצורה לא ריאלית.

בדו"ח הוזכר גם כי תופעת הפיראטיות, שעד כה כלל לא נגעה בשוק הרינגטונים, עלולה להצטרף ולהרוס לחברות המוזיקה את החגיגה.
 
 
בדו"ח החדש מציעה חברת האנליסטים לתעשיית המוזיקה לאמץ גישה פרגמטית יותר בכל הקשור לרינגטונים מהגישה בה היא נוקטת בכל הקשור במכירת מוזיקה דיגיטלית ברשת.

חלק ממפעילות הסלולר טוענות כי חברות המוזיקה נעשו "נלהבות יתר על המידה" בנוגע לחלקים המגיעים להם ברווחים מהרינגטונים, ודורשות חלק הנע בין 25% ל-55% מהמחיר שמשלמים משתמשי הקצה.

וזה עוד לפני שדיברנו על תופעת הפיראטיות. אתרי אינטרנט רבים ברחבי העולם כבר מציעים רינגטונים של אומנים שונים מבלי הרישיונות המתאימים. אחד ממחברי הדו"ח הזהיר כי פיראטיות סלולרית יכולה להחריב את שוק הרינגטונים, שנמצא בחיתוליו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by