ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רק המהיר שורד 
 
 מהר יותר, לעזאזל   
 
מערכת חיים ברשת

מדענים פיתחו מודל שיאפשר התפתחות אבולוציונית של רשתות לשיתוף קבצים ש"יתרבו" בינן לבין עצמן על מנת לשפר את המהירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
להוריד קבצים יכולה להיות משימה מעיקה למדי. הגודש וכמות המידע סותמים את הצנרת של המערכת, והפכים את ההורדה לאיטית יחסית. צוות מחקר גרמני-אמריקאי פיתח מודל שיאפשר לרשתות לשפר את עצמן ואת מהירות הורדת הקבצים מהן.

יורגן בראנקה ופרדריק תייל מאוניברסיטת קארלשטרוהה בגרמניה, ופאבלו פיונס מחברת Icosystem, פיתחו אלגוריתם המתייחס לרשתות כאל יצורים, ומחקה את מודל האבולוציה בנוגע לדרך שבה הרשתות מאפסנות ומעבירות את הקבצים שלהן.
 
 
העברת מידע שוב ושוב היא יקרה ולא יעילה. לכן רשתות שומרות קבצים פופולריים זמנית על הרשת, מעט בדומה ל-cashe. כל רשת בוחרת כיצד ואיפה על השרת לאפסן את אותם קבצים מבוקשים.

האלגוריתם שהצוות פיתח מאפשר לרשתות לתקשר ביניהן, לשכפל אופני שמירת מידע בצמתים שבהם הן מתנגשות – בדומה לרבייה. האלגוריתמים שמפחיתים את התנועה ברשת ושמשפרים את זמן ההורדה נשמרים, ומשמשים שוב לצרכי "הולדת" אלגוריתמים מהירים וטובים יותר.

באמצעות סימולטור, הצליח צוות המחקר לשפר את זמני ההורדה. הם אף פיתחו אלגוריתמים למודלים שונים של רשתות, למשל רשתות עם בעיית צוואר בקבוק. האלגוריתמים שהתקבלו לאחר 300 הצלבות כאלה היו פי שניים יותר מהירים מהאלגוריתמים הקיימים.

פיונס אמר ל-New Scientist שהסכמות עשויות לאפשר לשיטת העברת הקבצים להתפתח ולהשתפר. "פיתוח נוסף עשוי לערב חוקים שונים שיותאמו בנפרד לכל שרת מארח או תת-רשת באינטרנט".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by