ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנות השבוע – למה פעמיים? כי טוב 

תוכנות השבוע – למה פעמיים? כי טוב

 
 
אורי גושן

השבוע נהנים כפליים: שתי תוכנות שיתופיות, שתיים חינמיות, שני עדכונים לתוכנות חמות, ושני משחקים מהנים. הכל בקליק אחד!

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חיים בקיבוץ – התוכנה השיתופית

נוד32.  בעברית, זה לא עובד...
 נוד32. בעברית, זה לא עובד...   
Nod32 – אח קטן ושובב

אני סמוך ובטוח שמפתחי התוכנה הבאה לא חשבו עד הסוף על ההשלכות שבבחירת השם. אז לא, התוכנה הבאה אינה מסריחה, להיפך. לפני איך שהיא נראית כרגע, היא מריחה טוב, אפילו טוב מאוד.

רבות נאמר על תוכנות אנטי-וירוס שונות. למרות שהן עושות את העבודה ידוע למשל כי המקאפי כבדה ואיטית והנורטון משתלטת על המערכת באגו טריפ מטורף.…
האנטי-וירוס הבא מקסים בפשטותו, אך כידוע – הגודל לא קובע. הוא אמנם קטן, אך בעל יכולות גדולות.

גודלו – רק 6.12 מגה-בייט. הוא משתמש במעט מאוד זיכרון ואינו משתלט על המערכת. הממשק שלו פשוט ויעיל וכולל גישה מהירה לכל הפונקציות. שלושת המרכיבים העיקריים שבו כוללים את AMON - Antivirus MONitor, הפועל ברקע ומגן על המחשב בזמן אמת, את IMON -
Internet MONitor, המשמש להגנה מפי קבצי אי-מייל נגועים ומרכיבי אינטרנט שונים, ואת מנוע הסריקה שעל שמו קרויה התוכנה – NOD32.

מסד הנתונים של התכונה, שהוא למעשה אבן היסוד של כל תוכנת אנטי-וירוס, מתעדכן באופן אוטומטי, אך אם תרצו תוכלו לתזמן בדיקת עדכונים במועדים מסויימים, וכן לתזמן סריקות כלליות למחשב. אם תרצו לראות את היסטוריית הפעולות שנעשו ע"י התוכנה, כולל אילו עדכונים התקבלו ומתי, תוכלו לעשות זאת בקלות בעזרת הממשק הידידותי. תוכלו כמובן גם לצפות ברשימת הוירוסים שנתגלו (חלילה) והסריקות היזומות שנעשו ע"י המשתמש - כולם מסודרים תחת הקטגוריה המתאימה. אין יותר מדי אפשרויות מסובכות או הגדרות מבלבלות. זהו אנטי-וירוס ידידותי להפליא, ואפילו המתקשים יוכלו למצוא נחמה בקבצי העזרה המפורטים והיעילים.

הערה לסיום: לא מומלץ להפעיל כמה תוכנות אנטי-וירוס במקביל, ולכן טרם התקנת התוכנה הנ"ל, דאגו להסיר את התוכנה הישנה. עם זאת שימו לב, זוהי גרסה שיתופית, ולכן ההגנה על המחשב לא תהיה מלאה (יש לבדוק את ההגבלות באתר הבית).

הגנה נעימה!
 
 
גודל: 6.12MB

גרסה: 2.0.9

רשיון: שיתופי

להורדה
 
אינ-אינ-אינטרנט. פור לה מוסיק-לינק.
 אינ-אינ-אינטרנט. פור לה מוסיק-לינק.   
iRadio Lite - היא אוהבת רק רדיו חזק אוהבת

בעודי גולש להנאתי הרבה באינטרנט, מקשיב למוסיקת רקע הבוקעת ממכשיר הרדיו, זה הכה בי. די, נמאס לי. אותם השירים בכל התחנות, אם לא בו זמנית, במהירות כפולה, ברוורס ובסוף עוד מבקשים לדרג אותם, כאילו לא סבלתי מספיק.

אני פונה למפלט הכמעט אחרון שלי, אוסף הדיסקים הנכחדים אשר רכשתי בצעירותי. שומע, נזכר, נמאס בשנית. מהיכן תבוא הישועה אני תוהה, ומוריד במקביל את iRadio Lite. מתקין. מפעיל. מתפעל.

רדיו אינטרנטי אינו דבר חדש כלל, אך אולי מעט נשכח. התוכנה הבאה מחזירה עטרה ליושנה.
בדקתי כמה אתרים ונדהמתי לגלות סוגי מוסיקה שאפילו לא ידעתי שקיימים. התבייתתי על סוג המוסיקה האהוב עלי, ומאותו הרגע ואילך, התוכנה נכנסה למועדון הסטארט-אפ, ועולה אוטומטית עם כל אתחול. היא קלה, נראית לא רע בכלל וידידותית ביותר לשימוש.

תוכלו להקשיב למוסיקה חדשה שטרם הגיעה לארץ, לשמור את את הקטעים כקבצי MP3 ואם יש לכם תחנת רדיו אינטרנטית אהובה במיוחד, תוכלו להוסיף גם אותה לרשימת התחנות ולהינות אפילו יותר.

אז בפעם הבאה שגם לכם ימאס ממוסיקה מעגלית, מחזורית וגלגל"צית משהו, דעו כי יש גם אפשרות אחרת.

האזנה נעימה!
 
 
גודל: 2.17MB

גרסה: 1.0

רשיון: שיתופי

להורדה
 

אין כָסף - הפינה החינמית

חיים ברשת? חיים בכפר. PixVillage
 חיים ברשת? חיים בכפר. PixVillage    
pixvillage - כפר התמונות שלכם

אם יש לכם מצלמה דיגיטלית ויצאתם איתה לטיול עם חברים, ודאי נתקלם בנדנוד חוזר מצדם לשלוח להם את התמונות. באי-מייל זה מסורבל, במסנג'ר זה יקח שנים, וגם האיי-סי-קיו גם לא יעזור יותר מדי. אם בשבוע שעבר הצגנו תוכנה לחיפוש והורדת תמונות מהרשת למחשב שלכם, כעת אנו מציגים את התוכנה שבעזרתה תוכלו לשתף את התמונות עם חבריכם (אחרי שוידאתם כי הן חופשיות מזכויות יוצרים) וכמובן גם את התמונות האישיות שלכם.

העקרון שעל פיו עובדת התוכנה דומה לכל שאר תוכנות המסרים המיידיים, אך משלבת גם את תוכנות ה- P2P. אתם יוצרים לעצמכם רשימת חברים בעלי אותה תוכנה, בוחרים ספרייה המוגדרת כמשותפת, וכאשר אתם מחוברים לרשת, תוכלו לחלוק את הקבצים שלכם ולהוריד את התמונות של חבריכם. זוהי למעשה רשת פרטית של תמונות, שזמינה לחברים ברשימה שלכם גם אם אתם לא מחוברים בו זמנית. ניתן להעלות תמונות ללא הגבלת מספר או גודל, דבר שיכול להיות שימושי בהחלט אם יש לכם אלבומים שלמים לשלוח או לקבל.

לתוכנה עוד מגוון אפשרויות כגון קטלוג התמונות ע"פ אירוע, תאריך, או אפילו ע"פ קבוצות כגון משפחה, חברים, עבודה וכד'. הממשק פשוט מאוד לשימוש, ונראה טוב מאוד. אם תתקשו בכל שלב בדרך, תוכלו להיעזר בקובץ העזרה המפורט.

שיתוף נעים!
 
גודל: 1.06MB

גרסה: 0.97.1636 Beta

רשיון: חופשי

להורדה
 
מובינג בניו-יורק אתם עושים?
 מובינג בניו-יורק אתם עושים?   
FileMover

התוכנה הבאה מתגמדת בגודלה, יכולותיה ובמראה החיצוני שלה לעומת חברתה שלעיל, אך לפעמים דווקא התוכנות הכי קטנות, הן הכי גדולות.

פשטותה של התוכנה לא נתון בספק. כל שהיא תעשה הוא להעביר קבצים באופן אוטומטי מספרייה אחרת לספרייה אחרת. מתי הדבר שימושי? ובכן, וודאי קיימת ברשותכם תוכנה לשיתוף קבצים מסוג זה או אחר, וודאי קיימת לאותה תוכנה ספרייה "משותפת" אליה אתם מורידים אותם. במידה וספרייה זו תתמלא באופן פתאומי בשלל שירים, סרטים ושאר מטעמים, התוכנה החביבה תבצע בדיקה כל 15 דקות, ותעביר את הקבצים הטריים לספריית ההורדות הקבועה שלכם (אם היא קיימת).

ללא הגדרות מיותרות ומסובכות, ובממשק בסיסי להפליא תוכלו לתת לה לפעול ברקע ולעשות את החיים (ברשת) הרבה יותר קלים.

העברה נעימה!
 
גודל: 12KB

גרסה: unknown

רשיון: חופשי

להורדה
 

עד כאן - פינת העדכונים

 
מדי שבוע נביא לכם מגוון עדכונים לתוכנות פופולאריות. לעיתים עדכונים חשובים ומרכזיים, ולעיתים, קטנים אך שימושיים. מי שאוהב לחדש ולשדרג בכל הזדמנות, ימצא כאן את מבוקשו. והשבוע:

WinRar
גרסה אחרונה: 3.40 בטא 2
גרסה קודמת: 3.40 בטא 1
תאריך שחרור: 7 יולי 2004
שינויים מהגרסה הקודמת עפ"י האתר הרשמי: הוספה תצוגה לתהליך התיקון של קובץ דחוס, בגרסה הקודמת היה ניתן לדחוס בפועל 2 ביטים יותר משצויין (תוקן), אפשרות "בחר הכול" תחת
"הגדרות \ אינטגרציה" לא בחר קבצים בפורמט Z (תוקן), ועוד.

להורדה
 
 
mIRC

גרסה אחרונה: 6.16
גרסה קודמת: 6.15
תאריך שחרור: 7 יולי 2004
שינויים מהגרסה הקודמת עפ"י האתר הרשמי: מדובר בתיקון באגים רבים מהגרסה הקודמת ותוספות קטנות נוספות. לרשימה המלאה, ניתן לגשת לאתר הבית של החברה.

להורדה
 

מפיג שעמום שבועי - פינת המשחקים

למישהו יש 10 שקלים? אני צריכה להגיע לקריביים
 למישהו יש 10 שקלים? אני צריכה להגיע לקריביים   
Betty's Beer Bar - עבודה מועדפת?

חבר שלי חשף בפני תגלית מפתיעה. בזמן האחרון, כך טוען, נהיה מאוד "טרנדי" לעשות קורס ברמנים אחרי הצבא. "קוראים לזה לברמן", הוא מוסיף, ואני מתחיל להעלות גיכוך על שפתי.
"איפה היית בשנים האחרונות" התרעמתי. זה לא עוד טרנד חדש ואופנתי, זה משהו שקיים כבר שנים! והמילה לברמן, קיימת אולי עוד הרבה לפני! הבוז שלי הפתיע אותו, והוא נאלץ להשלים עם העובדה שאולי התחום הזה לא כל כל קרוב אל ליבו.

אל תאמר נואש ידיד היקר, לשם כך בדיוק אני רושם לך 2 מנות משחק ברמת קושי בינונית, עם המלצה לשימוש שלא בליווי מבוגר. אם להגזים, מדובר בסימולטור לכל הפחות. אתם נכנסים לדמותה החיננית (למרות שאתם תשפטו בעצמכם) של בטי, בחורה החולמת להגיע לאיים הקריביים, אך ללא כל אגורה כדי לעשות זאת. היא מנסה להרוויח את לחמה יותר מזה, בעבודה כברמנית יחידה בפאב המקומי.

אחרי שתשלטו על מלאכת המזיגה, ההגשה, ניקוי הכוסות, הטיפול בשיכורים ובלקוחות המעוצבנים, תוכלו להתחיל לגרוף את הטיפים הגדולים. ככל שתגדילו ראש ותספקו ללקוחותיכם את מבוקשם (א-ל-כ-ה-ו-ל), הם יפתחו אליכם את ליבם, והכי חשוב - את כיסם.

השליטה נעשית ע"י המקלדת או העכבר, למרות שתגיעו לתוצאות טובות הרבה יותר בעזרת המקלדת. תוכלו לעבור גם התלמדות קצרה לשליטה מוחלטת בבטי החיננית. הגרפיקה במשחק אינה מן המתקדמות ביותר בעולם, אך היא חמודה להפליא ומספיקה לגרום הנאה לכל שחקן.

אז אם גם אתם מחפשים עבודה לחופש הגדול, תתחילו להתאמן כבר עכשיו בבית. רק אל תשכחו - הגשה או מכירה למי שטרם מלאו לו 18 - אסורה בהחלט...
 
גודל: 3.21MB

גרסה: unknown

רשיון: שיתופי

להורדה
 
 
Snowy the Bear's Adventures - מי זרק את זה?

משחק ארקייד זה אולי ירגיע אתכם מעט מהלחץ, ההמולה והרעש של הפאב של בטי. כאן, אתם מגלמים דובון קטן וחמוד (שלמען האמת דומה יותר לעכבר) המקפץ לו בין משטחים, זורק כדורי שלג על יצורים אחרים ובועט אותם לכל הרוחות.

המשחק עצמו אינו מסובך במיוחד, אך למרות זאת תוכלו להפיק ממנו הנאה רבה כאשר תקפצו, תזרקו ותבעטו בכל מה שזז. הגרפיקה ילדותית משהו, אך היא מתאימה לאופיו הנעים והקליל של המשחק.
 
גודל: 9.15MB

גרסה: unknown

רשיון: שיתופי

להורדה
 
יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? כתבו לנו או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by