ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
iPod - האיום האבטחתי הבא 
 
 
מערכת חיים ברשת

מומחי אבטחה מנסים לעורר פאניקה בקרב חברות וארגונים מפני iPod-ים ושאר מכשירים ניידים, מחשש להחדרת רושעות וגניבת חומרים סודיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר חדש (!) קובע כי iPod-ים ושאר נגנים ניידים העובדים על יציאת USB מהווים סכנה אבטחתית לארגונים, כך מדווח אתר ZDnet.

עד לא מזמן היו אלו המצלמופונים ששיחקו בתפקיד הגורם המאיים הראשי. מומחי אבטחה
הזהירו ארגונים מפני הטלפונים הסלולרים עם מצלמה, העלולים לשמש ככלי עבור עובדים שעלולים לצלם בעזרתו חומר סודי בתוך הארגון. בעקבות פרשת התעללות החיילים האמריקאים בשבויים העירקים, צבא ארה"ב אף אסר על שימוש במצלמופונים ברחבי עירק.
 
 
עתה הפאניקה עברה לזירת נגני ה-iPod. המחקר הנוכחי מזהיר את אנשי האבטחה כי עובדים עלולים להחדיר וירוסים, תולעים ושאר רושעות לרשתות של ארגונים בעזרת הנגן. כמו כן, המחקר מזהיר כי עובדים עלולים להשתמש בנגנים בשביל לגנוב בעזרתם חומר סודי . גודלם הקטן של המכשירים, שכיחותם, מהירות ההורדה הגבוהה, והעובדה שהם לא עוברים בדיקה בידי הפיירוול והאנטי וירוס בארגון, מהווים את הגורמים ההופכים את ה-iPod-ים ודומיהם להוות איום אבטחתי ראשון במעלה.


"ארגונים חייבים להשתמש בכל האמצעים בכדי להבטיח שההגנות המתאימות מפני הפצה של קודים זדוניים, גניבת מידע עסקי סודי ואובדן מוניטין, מתבצעות", אמרו ל- ZDnet נציגי חברת היועצים Gartner שביצעו את המחקר.

וכמו תמיד בעולם אבטחת המידע, בעקבות מחקרים כאלו המעוררים את הפאניקה הרצויה בקרב מנהלים של חברות וארגונים, גם הפתרונות צפוייים להגיע. היכונו למבול של תוכנות ומוצרי אבטחת מידע שיגנו על הרשתות מפני נגני המוסיקה האופנתיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by