ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מעקב אחרי אימיילים - מחוץ לחוק בצרפת 
 
 
מערכת חיים ברשת

שימוש בשירות didtheyreadit, המאפשר לשולחי מיילים לדעת בדיוק אם, מתי, מי וכמה פעמים פתחו את המיילים הוגדר בצרפת כעברה פלילית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם לעקוב אחרי האימיילים שאתם שולחים ולבדוק מי, מתי, ולמשך כמה זמן קראו אותם זה סתם מעשה לא מנומס, או שזו כבר חדירה לפרטיות ברמה פלילית?

בצרפת החליטו ששירות didtheyreadit, שירות שעלה לפני כחודשיים ושמאפשר לצרף למכתבים מעין חיישן העוקב אחר השתלשלות המכתבים ואחר מי שקורא אותם, אינו סתם מעשה בלתי מנומס בין אדם לחברו, אלא מעשה פלילי ובלתי חוקי, כך מדווח Internet Week.

הוועדה הלאומית הצרפתית להגנה על מידע (CNIL) קבעה כי שימוש ב-didtheyreadit עובר על חוק הפרטיות משנת 1978, והציבה מעל ראשיהם של המנויים על השירות איום של לא פחות מחמש שנות מאסר וקנסות כבדים.
 
 
הרעיון העומד מאחורי שירות didtheyreadit פשוט למדי ונמצא בשימוש בידי ספאמרים מזה זמן רב. תמונה נטולת גודל המשולבת בקוד ה-HTML של מכתבים הנשלחים באמצעות השירות, משמשת כחיישנית. ברגע שפותחים את המכתב, התמונה מנסה להיטען מהשרתים של השירות. באופן זה מתקבל חיווי מדויק מי פתח את המכתב, באיזו שעה ומאיזו כתובת IP, והמנויים על השירות מקבלים על כך דו"ח מלא.

שימוש בשירות כזה שונה מהיכולת הקיימת למשל ב- outlook לבקש מהנמענים לאשר קריאה של המכתב, היות ובמקרה זה הנמענים לא מודעים לכך שעוקבים אחרים. אולם בניגוד לטענות של Rampell, החברה שמפעילה את השירות, שירות זה רחוק מלהיות חשאי ובלתי מורגש. חיטוט קל בקוד המקור של מכתב מגלה את התמונה המצורפת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by