ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הארץ מציג: בואו רק בשישי-שבת 
 
 הפורום שתמיד נשאר שבת (מתוך אתר הארץ)   
 
טלי לכיש

בעיתון "הארץ" מזמינים את הקוראים לקחת חלק בפורום חדש באתר; הגימיק': הפורום פתוח לגולשים רק במהלך הסופ"ש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזה זמן מה, עובר עיתון "הארץ" מיני-מהפכה, שבאה לידי ביטוי ברענון השורות, חילופי עורכים, רה-אורגניזציה של מוספים ותפקידים, שינויי פורמטים והכי חשוב - חיזוק הדו-שיח עם הקוראים. כך בין השאר, הושב לחיים "קפטן אינטרנט" (המוסף לענייני מחשבים, אינטרנט ותרבות דיגיטלית), ועימו גם הפורום בגירסתו המקוונת של העיתון.

השבוע הלכו ב"הארץ" צעד נוסף בכיוון האינטראקטיבי, בדמותו של פורום חדש, "הארץ השבוע online" שמו. הפורום הוא חלק ממיצובו מחדש של מה שהיה עד לפני שבועיים "גיליון יום שישי", וכעת נקרא "הארץ השבוע". שמואל רוזנר, ראש מערכת הכתבות של "הארץ", ומי שאחראי על גיליון "הארץ השבוע" ותכני הפורום, סיפר בפורום שבמסגרת הניסיון הכללי להתרענן החליטו בעיתון "להוסיף לחוברת המעוצבת מחדש גם את אתר האינטרנט, פורום שבועי והצגה קצת יותר נעימה לעין של הכתבות שמופיעות במוסף 'הארץ השבוע'."
 
 
בניגוד למקובל ברשת, התוספת החדשה לגירסתו המקוונת של העיתון תהיה פעילה רק אחת לשבוע ולפרק זמן מוגדר – מיום שישי ב-8:00 בבוקר עד מוצ"ש בחצות, ומשתתפיו מקרב כתבי הארץ ישתנו גם הם, בהתאם לנושא בו יעסוק הפורום באותו סופ"ש (אולי מעין תשובה של מעוז החילוניות לאתרים שאינם פעילים בשבת?).

רוזנר מודע לכך שמדובר במתכונת לא מקובלת להפעלת פורום, אבל לדבריו זהו בדיוק "הניסיון לעשות משהו חדשני ושונה".
 
מה הרעיון מאחורי פורום שפעיל רק במהלך הסופ"ש?
"הרעיון הוא פורום שמלווה את חוברת סוף השבוע של הארץ, כאשר הנושא שנבחר לדיון הוא אחד מבין הנושאים שהופיעו במוסף באותו סופ"ש, אשר לדעת העורכים היה המעניין ביותר באותו השבוע. בסופ"ש האחרון לדוגמא נבחר הנושא של גדר ההפרדה, ולכן השתתפו בפורום עוזי בנזימן שכתב בנושא בטורו במוסף, ומשה גורלי (שכותב מאמרים וטורים משפטיים בעיתון ט.ל.) מכיוון שרצינו מישהו שייתן את הזווית המשפטית בעקבות פסיקת בג"צ. כמו כן, תמיד ישתתף אחד העורכים ממערכת הכתבות - או אני או אחד מסגניי."

האם תהיה גישה לפורום גם במהלך השבוע?
"התשובה היא לא. למעשה, גם ההפנייה לפורום תופיע בדף הראשי רק כשהפורום פעיל; אמנם מי ששמר את הלינק יוכל להיכנס אליו גם לאחר מכן, אך לא יוכל להוסיף הודעה, תגובה, או כל דבר אחר. יותר מכך, כל הודעה חדשה שגולש רוצה להעלות לפורום מגיעה לפני כן לעורך הפורום, על מנת לוודא שהפורום לא יהפוך לפורום של קללות, נאצות והתלהמות. כל טקסט עובר בדיקה על מנת לוודא שהוא ראוי להתפרסם, ותהליך זה מתבצע רק במהלך הסופ"ש" (מה שאומר שאם אין מי שעושה את זה במהלך השבוע, הפורום שובק חיים ט.ל.)

האם יש תוכניות לשיתופי פעולה נוספים בין העיתון לאתר?
"יש עוד תוכניות, אבל אני לא רוצה להיכנס אליהן עדיין. כעיקרון, יש לנו כל מיני רעיונות, אם וכאשר הם יבשילו נודיע עליהם."
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by