ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הצביעו בלוג לנשיאות! 
 
 יומני היקר שלום, לא יפה להצביע.   
 
מערכת חיים ברשת

המרוץ לנשיאות בארה"ב הולך ומתחמם, אבל בלי שום קשר למי יהיה הנשיא הבא, המנצחת הגדולה של הקמפיין הנוכחי היא הבלוגיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ככל שמערכת הבחירות בארה"ב הולכת ומתחממת מסתמנת תופעה אחת ברורה: לא משנה מי ייבחר לנשיאות, מה שבטוח הוא שהבלוגיה היא הזוכה האמיתית במרוץ לנשיאות. מה שהתחיל כדרך של אנשים לשחרר קיטור על הדברים שמעצבנים אותם, הפך לכלי מדיה משמעותי ביותר שגם המועמדים לנשיאות לא יכולים להתעלם ממנו.

עשרות אלפי בלוגים בארה"ב עוסקים כיום בצורה זו או אחרת במתרחש במערכת הבחירות לנשיאות, ומהווים מקור מידע מלהיב עבור המדיה ואנשי הקמפיינים עצמם, כפי שמדווחת סוכנות הידיעות הצרפתית AFP.

מי שבעצם שידך בין הבלוגיה לבין העולם הפוליטי בארה"ב היה המועמד הדמוקרטי הווארד דין, שהיה הפוליטיקאי הראשון שגילה את כוחו של הבלוג. דין הצליח להסעיר את ארה"ב כולה, כאשר הודיע כי גייס תרומות על סך יותר משבעה מיליון דולרים באמצעות אתר האינטרנט שלו BlogForAmerica.com.
 
 
למרות שהווארד דין עצמו פרש מהמרוץ, הבלוגים בהחלט עלו כיתה והבלוגרים עצמם גם הם זוכים כיום למעמד של כבוד. בפעם הראשונה עומדים בלוגרים לקבל מעמד של עיתונאים ולקבל הזמנות לכנסים של המפלגות הגדולות שם יוכרזו ג'ון קרי וג'ורג' W בוש רשמית כמועמדים הדמוקרטיים והרפובליקנים.

המפלגה הדמוקרטית החליטה כי חלק מ-15,000 אישורי העיתונות לכנס המפלגה (שייערך ב-26 עד ה-28 ביולי) יוקצו לבלוגרים. הוועד הדמוקרטי הלאומי מינה את אריק שנור, כותב נאומים לשעבר של אל גור, לנהל את הבלוג של הוועד.

הוועד הלאומי הרפובליקאי לעומת זאת, עוד לא בחר את בלוגר הבית שלו לקראת כנס המפלגה שייערך בסוף אוגוסט. אולם דוברת הוועד, אלייזה מק'קלנינג אמרה כי "אנחנו עובדים על לתת להם כניסה, אנחנו רוצים לראות אותם כאן".

שני המועמדים לנשיאות מנהלים בלוגים "אישיים" בהם הם מהללים את עצמם ובעיקר מטיחים רפש האחד בשני, אולם בלוגרים אמיתיים (כאלה שגם כותבים לעצמם את החומר ולא רצים לנשיאות) טוענים כי הבלוגים של המועמדים "אינם אותנטיים".

"אין להם שום אישיות, והם אף פעם לא מדברים על דברים מעניינים", אמר הבלוגר מרקוס מולצ'אס זוניגה, שמנהל את הבלוג הפופולארי dailykos.com. "הם כל כך מפחדים לפגוע בעצמם שהם מעדיפים לא לומר כלום מאשר לומר משהו בעל עניין".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by