ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת ארה"ב בשירות הקוד הפתוח 
 
 
מערכת חיים ברשת

הורדות דפדפן הקוד הפתוח Firefox משתוללות מאז שממשלת ארה"ב הכריזה כי דפדפן האינטרנט של מיקרוסופט אינו בטוח לשימוש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דפדפן הרשת פיירפוקס (הבן המוצלח של מוזילה) זכה השבוע לנחשול של הורדות שבאה לאחר שצוות מוכנות המחשבים של ממשלת ארה"ב (CERT) מסר בשבוע שעבר כי דפדפן האינטרנט אקספלורר של חברת מיקרוסופט אינו בטוח לשימוש.

אתר wired פרסם כי בעקבות האזהרה שפרסם ה-CERT ביום רביעי שעבר על כך שדפדפן האקספלורר סובל מבעיות אבטחה קשות, ספגה מיקרוסופט מכה תדמיתית חמורה, דבר שפעל לטובתו של דפדפן האינטרנט המתחרה: פיירפוקס.
 
 
גארי שייר, מנהל חטיבת חלונות במיקרוסופט, מסר כי האזהרה שפרסם ה-CERT, הוצגה שלא כיאות בכלי המדיה השונים: "מיקרוסופט מכבדת את עבודתו של ה-CERT אשר עוזר להגן על האינטרנט ועל המשתמשים. לגבי ההצעה למשתמשים להחליף דפדפנים, חבל מאוד שהכתבות בנושא הציגו לא נכון את ההצעה של ה-CERT, ואנחנו עובדים עתה עם ה-CERT כדי להבהיר את ההצעה שלהם".

אולם מסתבר שלא מעט אנשים לקחו ברצינות את ההצעה של ה-CERT והורידו למחשביהם את מוזילה ואת פיירפוקס, הדפדפנים החינמיים (בל נשכח להזכיר: קוד פתוח) מבית היוצר של מוזילה.

על פי כריס הופמן, מנהל הנדסה בקרן מוזילה, שנוסדה בשנה שעברה על מנת לעודד את הפיתוח, ההפצה והאימוץ של יישומי הרשת של מוזילה, גברה הדרישה לדפדפני מוזילה בשבוע האחרון. ביום חמישי האחרון הורידו את התוכנה מהרשת 200,000 פעמים, שזה כפול ממספר ההורדות ביום נורמלי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by